Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес а класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мерцедес а класа

    от един месец жена ми иска мерцедес а класа пораспитах тук-там всички казват да бягам точно от а класата моля който притежава такава кола да сподели кво толкоз се чупели тия коли моля ако темата не е за тук модератора да я изтриепоздрави
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

  • #2
    До: мерцедес а класа

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    от един месец жена ми иска мерцедес а класа пораспитах тук-там всички казват да бягам точно от а класата моля който притежава такава кола да сподели кво толкоз се чупели тия коли моля ако темата не е за тук модератора да я изтриепоздрави
    Първата А классе се обръщаше в завой...Не че аз съм се обръщал де...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: мерцедес а класа

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Първата А классе се обръщаше в завой...Не че аз съм се обръщал де...
      ще се кара бавно други забележки
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #4
        До: мерцедес а класа

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Първата А классе се обръщаше в завой...Не че аз съм се обръщал де...
        Сложиха им ESP...

        Коментар


        • #5
          До: мерцедес а класа

          За разлика,от първите модели,който са пълна скръб от към качество.Последния модел обира лаврите в Германия като изработка.

          Коментар


          • #6
            До: мерцедес а класа

            Жена ми кара такава Дизел 2001 година. Скоро стана на 100 км. Не знам от какво трябва да бягаш . Колата е супер - аз по принцип не бях от привържениците на този модел, но трябва да кажа, че съм супер доволен. Ремонти не са се налагали никакви! Колата се кара предимно градско, икономична е, не вози много добре, има високо купе и е доста просторно за автомобил от този клас. Не става за пътуване и превозване на по-големи товари.

            Коментар


            • #7
              До: мерцедес а класа

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Първата А классе се обръщаше в завой...Не че аз съм се обръщал де...
              Обръщаше се ?! Ти видял ли си ? Или приятеля на един мой познат е казал на баща ми , че баничката е вкусна.
              Тези писаници бяха елемент от конкурентна борба , резултат от която бяха масирани публични тестове от страна на Мерцедес , за да докажат очевидното. Жена ми кара 1.6 бензинова инжекция с ЕPS и има над 10 000 км.. Което е доказателство за безупречна машина !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: мерцедес а класа

                Няма лоша реклама ,това с лосовия тест беше много добре замислена рекламна кампания.
                Последните модели много ми харесват.

                Коментар


                • #9
                  До: мерцедес а класа

                  За ремонт на стартер се сваля двигател !
                  другото което неми харесва е , че целия заден мост се држи на един танпон голям колко юмрука ми ( на по-новите модели 04-05 мисля ) не несъм видял скъсан досега !
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: мерцедес а класа

                    Хм, попитай за мнение в Официалния форум на Мерседес Бенц Клуб България - има доста колеги с такива

                    мбклуб.бг

                    един от модераторите е сменил две или три

                    отношението към А класата не е много позитивно, в общия случай.

                    успех!

                    Коментар


                    • #11
                      До: мерцедес а класа

                      Моята девойка кара такова нещо А170.
                      Не бих казал, че се обръща толкова лесно, но определено не е върха на таратора.
                      Не мисля, че е подходяща за тукашните условия, предвид, че е много ниска и на гърбиците закача.
                      На магистралата си държи прилична скорост и динамиката и е прилична.
                      Разходът варира от 5 до 6,5/100 дизел, в зависимост от това как я риташ и дали е включен климатикът.
                      Най-малката повреда е свързана с МНОГО пари. А на твърдението, че Мерцедес не се чупи.. поне за А-класата не е баш така...
                      Помпата на хидравликата е електрическа и струва едни пари.. Досега са сменени две...
                      Возията е като на всяка малка кола. Сравнително удобна е за каране. Усещането е като количка на лунапарк
                      Всичко по нея е на някакви екзотични места, и дори най-малкият ремонт е свързан с доста разглобяване. Подът е дебел около 30см. Акумулаторът и таблото с предпазители е в пода отдясно

                      На твое място бих се ориентирал към някоя японска малолитражка.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: мерцедес а класа

                        Карал съм такова и честно казано не виждам защо да плащате по-скъпо за тая кола в сравнение примерно с някое Рено.

                        Скъпа за поддръжка, скапан автоматик, чуплива, вози гадно, в интериора материалите са зле, а и по колата се работи трудно.

                        Най-новия модел като че ли е пооправен, но цената му пак е висока.

                        Плюсове са, че е удобна за каране градско(големи прозорци), често е с автоматик(на старо) и е сравнително просторна. Има серийно ЕСП и двоен под, в който влиза двигателя при удар. На жените им харесва и външния вид.

                        Общо взето за мене А-класата има 2 общи неща с мерцедес - емблемата и цената за поддръжка.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Re: мерцедес а класа

                          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение

                          Общо взето за мене А-класата има 2 общи неща с мерцедес - емблемата и цената за поддръжка.
                          За това си много прав.Чупи задните прожини,има един ремък на алтернатора които като тръгнеш даго сменяш всички се виждат в приключение.Според мен е наи голямата издънка на Мерцедес.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Re: мерцедес а класа

                            Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
                            За това си много прав.Чупи задните прожини,има един ремък на алтернатора които като тръгнеш даго сменяш всички се виждат в приключение.Според мен е наи голямата издънка на Мерцедес.
                            Пружини не са се чупили засега, но ремък съм сменял и наистина е прегадно. Тази кола ми обърка всички представи за устройство на автомобила.
                            Напоследък забелязвам по интеркулера подозрително омасляване, което хич не ме радва, но засега не се забелязва разход на масло или влошена динамика и пушек. Колата е 2001г. Взета на 140 000км. сега е на около 160 000. Девойката я кара грамотно и я пази.
                            Досега (около 20 000км) са сменени 2бр. хидравлични помпи и един ЕСМ...
                            Прави ми впечатление относително бързото износване на спирачните дискове, при положение, че се кара с истински накладки.
                            При мокра пътна настилка таблото прави light show с разни чуденки
                            Скромното ми мнение е, че тази кола иска значително повече, отколкото предлага.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Re: мерцедес а класа

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Пружини не са се чупили засега, но ремък съм сменял и наистина е прегадно. Тази кола ми обърка всички представи за устройство на автомобила.
                              Напоследък забелязвам по интеркулера подозрително омасляване, което хич не ме радва, но засега не се забелязва разход на масло или влошена динамика и пушек. Колата е 2001г. Взета на 140 000км. сега е на около 160 000. Девойката я кара грамотно и я пази.
                              Досега (около 20 000км) са сменени 2бр. хидравлични помпи и един ЕСМ...
                              Прави ми впечатление относително бързото износване на спирачните дискове, при положение, че се кара с истински накладки.
                              При мокра пътна настилка таблото прави light show с разни чуденки
                              Скромното ми мнение е, че тази кола иска значително повече, отколкото предлага.
                              Значи чупи задните,под тях си има оригинално една гума и като се скъса ги чупи в една нормална дупка.Аз съм имал всички други Мерцедеси и в последно време мога да кажа,че новите ти скъсват джоба от всякаде,в момента съм останал само с един и съм решил че го продавам и си търся някои стар но запазен независимо от цената че ще гони по новият.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X