Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснала задна врата на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт провиснала врата Диско 300 tdi

    Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
    Здравейте колеги от известно време имам проблем със затварянето на задната врата, и след обстоен преглед видях къде е проблема. Оказа се че осите на пантите са износени и от там провисва цялата врата, а тя не никак лека и непрекъснато опира в бронята и ще строши и ключалката скоро. Обиколих цяло Русе за такива щифтове но не можах да открия подобни. Някой имал ли е същия проблем и от къде мога да закупя тази част - щифт или там както му е наименованието.
    Здравей!
    Първо си прегледай насрещника който държи вратата в нормално положение след затваряне. Ако е разместен с годините - добре е да го повдигнеш малко.
    Ако пантите са износени трябва да се сменят. Аз също не намерих наоколо и като крайна възможност след като ми висна врата една зима(май две години вече) разпробих пантата и сложих "щифт" през цялата долна панта. На части Диско имаше неотдавна в един сервиз като свиеш след светофара на търговията в ляво по посока център - гара разпределителна, подминаваш линията и във втория двор в ляво, срещу Филипчев, ще го видиш. Когато аз ходих, бяха доста несговорчиви и скъпчии, но може и да са се променили нещата вече.

    Коментар


    • От: Провиснала задна врата на Диско 1

      Или пък търси нови:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 1.jpg
Прегледи:1
Размер:184.1 КБ
ID:5498444

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BHB700032BHB700051.jpeg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5498447

      Upper Hinge Part # BHB700032 Old Part #s BHB700030 , BHB700031
      Lower Hinge Part # BHB700051 Old Part #s BHB700040 , BHB700050
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-07-13, 20:04.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • От: Провиснала задна врата на Диско 1

        Нещо ми се струва че ще са златни тези панти.
        Пробвах се да избия щифтовете, но единия излезе на две части, а другия изобщо не помръдна. Целия проблем с вратата е от това че щифтовете се износват и пантите започват да опират една в друга. Поне при мен е така. Наддигането е решение на проблема но временно. След време отново ще започне да се затваря трудно.
        Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Преди дни се заех да отстраня проблема с провисналата врата на моето диско 300 тди и нещата мисля, че се получиха много добре.
          Ето и някои от стъпките.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 031.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5604014

          не можах да откача буксите и срязах кабелите, но после ги запоих обратно.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 032.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5604015

          След това пантите и беш при стругаря Ники.
          голям бой падна и нагряване с резака до червено докато излязат щифтовете от пантите на парчета.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 035.jpg
Прегледи:2
Размер:191.4 КБ
ID:5604018

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 034.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5604017

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 033.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5604016



          После нови бронзови втулки и щифтове на струг. Райбероване на пантите. И връщане по местата.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 036.jpg
Прегледи:2
Размер:142.9 КБ
ID:5604019

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 037.jpg
Прегледи:2
Размер:132.8 КБ
ID:5604020

          остана само намеря същите нитове за долните панти, с които се нитова към долната врата.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-08-14, 18:28.
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • От: Провиснала задна врата на Диско 1

            Става и с обикновени поп - нитове с подходящ размер. Аз сложих 0,5 поради липса на по - дебели и сложих нова панта поради липса на стругар.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • От: Провиснала задна врата на Диско 1

              Не стават колега най-големия нит койти се продава е 4.8.
              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

              Коментар


              • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                Не стават колега най-големия нит койти се продава е 4.8.
                Я цъкни някоя снимка, къде трябва да се "кове" с нита?
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                  Нитовете са на тънката къса планка, която е заварена перпендикулярно на рамото на пантата, което се хваща за вратата. Нитовете служат само за фиксиране на пантата към вратата.
                  Сега си мисля, че с нит -гайка и болт ще стане най - добре, но това е по - скъпия вариант и изисква специална нитачка.
                  Мартин, потърсете нитове в специализиран магазин за крепежни изделия.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                    Ето това е пантата с нитовете. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140807_153413.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5604184
                    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                    Коментар


                    • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                      Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                      Ето това е пантата с нитовете.
                      Плясни две нит-гайки, и си готов, ако нямаш нитачка за тях, тук има как става с подръчни инструменти: ...ЦЪК
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                        И на мен почна да ми потропва и дразни задна врата, няма грам луфт в панти опитах се на ръце да я лашна нагоре надолу. А водача 4тия винт се заобли и не пуска (тоя на гредата) а на самата врата е пластмасов разви се но той си няма ход за реглаж!
                        Landrover Discovery 300TDI 1998

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X