Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основен ремонт на УАЗ

    Здравейте, прочетох всичко по темата, което ми върна търсачката, но така и не открих контакти на някой майстор на УАЗ-ови мотори в СОФИЯ.

    Проблема ми е следния - УАЗа, който си купих уж беше от основен ремонт, обаче....греда. Правили са си го в двора явно и определено не са го направили. Тече здраво задния семеринг на вала, двигателя тресе и не държи добро налягане на маслото. Компресията е перфектна и на 4-те цилиндъра, явно хората просто са си купили бутала, ризи и сегменти и са го сглобили.

    Правил съм ремонт на доста коли навремето (имах условия тогава), но сега не ми е възможно. Трябва ми човек, който наистина разбира от УАЗки да го отвори и да го глоби както трябва. Да е от София.
    Единственото, което намерих във форума е за човека от ул.Габрово с магазина за резервни части, но не разбрах само акъл ли дава или се занимават и с ремонти там?
    Колко според вас ще ми искат за труда?
    ZJ'96 5.2

  • #2
    Там отзад няма семеринг а набивка
    Иначе ти върши работа и някой който прави Волги. Аз просто нямам възможност сега да се занимавам с това, въпреки че съм го правил преди. Лесно се сменят буталата със сегментите и буталните болтове. Освен това и биелни лагери. Обаче към този момент обикновенно разпределителния вал вече си е износил лагерите и от там губи яко налягане маслото. Така че по моя преценка ако се оправи това ще си решиш проблемите. А набивката (долната половина) се сменя даже на двигателя без да се сваля.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Само си купи мерцедесова. Те са по-меки и по не текат. Набивката де.
      Братята ще ти кажат човек за това. Забравих кой прави техните. А друг в София няма(((

      Коментар


      • #4


        Значи чакам включване от братята...
        ZJ'96 5.2

        Коментар


        • #5
          Направи резба 5-я на вала и проблема с маслото отпада.

          Коментар


          • #6


            Първоначално публикуван от nikol4o
            Направи резба 5-я на вала и проблема с маслото отпада.
            То аз не съм точно шлосер, да не говорим, че и инструмента ми поразграбиха, та ... затова търся някой, който знае тънкостите и да може да го направи...
            ZJ'96 5.2

            Коментар


            • #7
              Така, значи противно на всички твърдения основен ремонт на УАЗ както следва може да направи всеки, който въобще може да направи основен ремонт на какъвто и да е друг мотор, но качествено. Двигателя на УАЗ-а все пак не е марсианска технология, документация има достатъчно, само трябва да се спазва, а не да се кара като повечето "майстори": "абе то УАЗ-ите така се правят". Основния ремонт на двигател на БМВ и на УАЗ се прави по един и същи начин, и колкото и да е чудно на разните “майстори” чистотата и спазването на технологичната дисциплина са еднакво важни и за двата двигателя.


              Имаме опит със сервиз, който наистина може да направи качествено нещата, ще проверя как са със свободното време в понеделник и ще ви кажа.

              Но първото, което следва да направите е да си купите качествени части за основен ремонт, и много внимавайте, защото пазарът е пълен с ментета. За целта първо вижте точно кой е моделът на двигателя, напишете ми ЛС и ще ви кажа за частите.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                На местото на накатката на вала се прави резба стъпка 2мм не завършена и десна нови набивки и това е ако разпределителния есъс износени лагери няма да държи налягане

                Коментар


                • #9
                  Да, Венци е прав, обаче за огромно съжаление само теоретично. Като отидеш с БМВ ахкат и охкат, и колкото могат - толкова и правят ремонта. А като кажеш УАЗ, и се хващат за чуковете щот можело и така, и по не го правят и отколкото уж могат.
                  Като всяко друго обслужване по тия земи. Нагло и скъпо, но за това пък калпаво.

                  Коментар


                  • #10
                    Така е Стефане само ако искаш да платиш за ремонта на УАЗ-а по малко отколкото за БМВ. Ако плащаш еднакво, работят еднакво...Проблемът е че и клиентите с УАЗ-и нещо не им се плаща както трябва и нещата се завъртат в порочен кръг...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      :-О

                      Ще откача направо ... Сега май ще се окаже, че е с волгов двигател тая УАЗка. Някой дали може да го потвърди по номера на главата 24-1003015 и на блока 24-1002015 ???

                      Волговия мотор със сходни показатели ли е? Основно ме интересува въртящия момент и оборотите...

                      ZJ'96 5.2

                      Коментар


                      • #12
                        Сега Стефан так ще скочи да ме оборва, но всъщност волговия и УАЗ-ковия двигател са братя близнаци, и имат малко различия - повечето детайли стават от единия на другия. Основната разлика е че Волговия е по-форсиран.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Няма как Стефан да те обори, пък и не смятам че ще има желание да го прави поради факта че т.н. волгов двигател а именно 402.10 се произвежда с малки модификации и се монтира и на Волга и на УАЗ и на Газела... Модификациите са на практика козметични и не касаят основни параметри на двигателя...

                          Разликите между "волговия" т.е. ЗМЗ двигател и еквивалентния му УМЗ двигател са основно в блока и масления филтър...на по-късните версии...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            И да не забравя, частите за основен ремонт също се различават...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              И кривките на ауспусите и кво беше по закрепването на съединителя. Много досадно - 10 чарка разлика, а постоянно трябва да се съобразяваш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X