Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при RAV-4 на газ, "Check engine"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при RAV-4 на газ, "Check engine"

    Моята рав-ка(2000см3,бензин-газ,1997г.)не ще та не ще да върви на бензин.Като я запаля,докато е студена що-годе върви.Щом "сгрее" до 40 градуса,при подаване на газ светка "оранжевата лампа с двигателчето" и се почва едно сецане,придърпване,не ти е работа!
    Дюзите на инжекторите са чистени на ултразвук,преди това пак придърпваше(ама поне "оранжевата" не светкаше).На диагностиката Я изкараха "за чистене на инжектори".Ма как бе,викам на майстора,нали ми ги почистиха на ултразвука?Каза ми,че то това било "тънка" работа и не всеки я можел.На друг диагностик му отчете проблем на детонационния датчик и неква липса на обратна връзка със запалването.Един вика механичен проблем,друг вика електрически............не знам вече.Иначе пък на газ колата върви прилично.А според вас?Моля за мнение.

  • #2
    До: Проблем при RAV-4

    Газовата к'ва е?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Проблем при RAV-4

      Какава е грешката която плюе когато свети лампата?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем при RAV-4

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Какава е грешката която плюе когато свети лампата?
        Нали разбра ... компютъра казвал че е за ултразвук ...
        А другото е .... липса на обратна връзка със запалването ...

        В краен случай ... избери си ...

        Таблица на кодовете на повредите

        Превозно средство TOYOTA / RAV4 2.0i 16V / 04/1994 - 08/2000 /
        Страна производител J
        Работен обем/Мощност 2.0 / 99 kW
        Маркировка на мотора 3SFE


        Система Управление на двигателя / TCCS
        Код Грешка Вид грешка
        -- No error stored
        12 Camshaft position sensor
        13 Crankshaft position sensor
        14 Ignition signal/ignition switch
        15 Ignition signal/ignition switch
        21 O2 sensor (bank 1, sensor 1)
        21 O2 sensor heater circuit (bank 1, sensor 1)
        22 Coolant temperature sensor
        24 IAT sensor
        25 Mixture (bank 1) Lean
        31 Manifold absol./barometric pressure
        33 Idle speed control
        41 Throttle valve/pedal position sensor A
        42 Driving speed sensor
        43 Starting signal
        51 Load signal
        52 Knock sensor 1 (bank 1)
        99 Immobilizer

        Да имаш кламерче случайно .....?
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем при RAV-4

          Газовата е обикновена,има си електроника,дето "лъже" компютъра.
          Записаната грешка е код 52.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем при RAV-4

            Случайно имам кламерче,"мост",на тестер буксата.Не знам каква му е функцията.Разпечатка от диагностиката:
            CODE 001
            99 Imobilizer control system-malfunction
            Защото пробвах да запаля с ключ дубликат
            CODE 002
            52 ----------------abnormal(1) knock sensor circuit fault(2) knock sensor fault (3) sensor be tighten too close or too loose to the cylinder body(4) ignition timing error (5) securing seat of generator or compressor loose (6) too large clearance noise of valve (7) too large bearing wear and tear( module fault
            Последно редактирано от kpaco; 13-11-08, 14:52. Причина: грешка

            Коментар


            • #7
              До: Проблем при RAV-4

              Наистина ли детонационния датчик коригира предварението и съотношението на сместа?И възможно ли е при неизправни дюзи този knock sensor да запише грешка?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем при RAV-4

                Не.Детонационния датчик подава инфо на компа,а той коригира...От дюзи е възможно...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем при RAV-4

                  Проверихме ангр. ремък."Монтьора" го беше зацепил така, че разпределителния вал изоставаше с един зъб назад.
                  Монтирахме го по белези, колата заработи и на бензин.
                  Ама "чека" пак светва като загрее двигателя и дава код 52-детонационен датчик.Усеща се и загуба на мощност,при подаване на газ "глъхне".
                  Чудя се дали да чистя повторно дюзите на ултразвук или да сменям детонационния датчик?Или и двете?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем при RAV-4

                    След 6 месеца проблема с "чекенжина" и нок сензора e разрешен благополучно.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W01331604729OES.JPG
Прегледи:1
Размер:5.6 КБ
ID:5116880

                    При включването на буксата към нок сензора пластинката му не е "уцелила" контактния отвор, ама мастора нали як в ръцете, натиснал да щракне контрата и готово-уж датчика включен, ама вътре контакт няма.
                    Поради труднодостъпното разположение на датчика, "операцията" по диагностика и адекватно лечение бе проведена лично от мен с помощта на запалка с фенерче, дамско огледалце,подострено и специално моделирано стоманено телче и много, много "мами".
                    Сега си имам и резервен детонационен датчик.Двигателя заработи "като хората", чека не ме тормози, абе, рахатясах.
                    Моля модератора да заключи темата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Проблем при RAV-4

                      Колеги, виждам че темата е стара и ако не е проблем в нея да попитам нещо! Проблема е с тойота рав 4. Колата запалва, работи и в един момент изгасва! Чета грешки с кламера и ми излиза грешка 14 ! Сменил съм бобините и компютъра, но проблема остава! Някой има ли идея от какво може да е и дали някой е нямал такъв проблем! Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при RAV-4 на газ, "Check engine"

                        Провери си датчика за обороти на коляновия вал
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при RAV-4 на газ, "Check engine"

                          Колеги днес датчика на коляновия вал беше сменен! Ефектът е никакъв! Колата студена запалва перфектно! Работи докато постопли и при форсиране до 5-6к оборота чека светва и след свалянето на оборотите изгасва и така докато стопли до към 80 градуса светва чека и изгасва колата. След това завъртам да запали, но припалва и изгасва! Бензиновата помпа се чува всеки път! Грешката е отново 14! ПОМОЩ!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X