Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на джип-оффроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на джип-оффроуд

    Здравейте!

    Днес ми препоръчаха вашия форум като място от което мога да получа съвет каква офф роуд машина е желателно да купя.
    Аз не съм запален офф роудер,нито път разбирам нещо от тези машини,просто ми се налага:бизнес във брачанския балкан
    В момента ползвам временно един Нисан,дълга база,който нито е подходящ за ословията ,а те са сурови,ното е мой,и някак си е неприемливо да троша колите на приятелите си

    Пътя по който ще се движи е от врачанско село до базата,като той е осеян със кратери иии стърчащи скали..ако може да се нарече път въобще..на места наклона му минава 40 градуса
    нямам намерение да го карам из София,ще си стои там
    нямам изисквания за конфорт,екстри и тнт,най важното е да е корава машина,ако ще и 30 на 100 да харчи,и да е бензин,много съм се напатил от тия дизеляци,още повече че мога да си позволя в момента максимум 20к лева за това перо джип,а нов на дали ще успея да купя за тези пари

    Апропо,приятелите ме съветват за нова Нива,но аз не съм убеден във здравината и,миналата седмица гледах едно паджеро с къса база как го яде пътя и се замислих дали да не е някое паджеро,но отново нямам идея за здравината му
    пак казвам,най важното за мен е да е здрава машина,другото е без значение,зиме там предполагам ще е още по голям кошмар,а пътна помощ няма
    Пример;аз си мислех че мерцедес джиповете са корави,но преди 2 седмици водих един холандци до базата в планината,те бяха със МЛ 6100 АМГ...сцепиха средното гърне,и един шарнир си замина,то верно че това се води по скоро СУВ,но се оказа че много крехка кола

    какво мислите по въпроса,ценя всяко мнение

  • #2
    До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

    Всяка добре подържана машина с правилни за терена гуми ще ти върши работа. И не очаквай разход на гориво много под 30 на сто, освен ако не си купиш мотор.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

      Г-класа,бензин с два фабрични блокажа и 2.3мотор,на газ.Или най -добрия бензинов за Г-то 3.2-224к.с.За по-евтин вариант Уаз-469 с хубави гуми и някой шпер в мостовете,мисля че в едни 6-7хиляди ще се събереш,даже и с лебедка.

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

        Нисан Патрул, Тойота Ландкрузер, Мерцедес Г, Сузуки Самурай, УАЗ, ГАЗ ...всичките тези преди 1996 г. (мое мнение)
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

          Рагледай този Г-клас, ако желаеш http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42322 коментар на цената

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

            Ако си много заможен и някой Хамър може би ще се справи

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

              Първоначално публикуван от DPetrof Преглед на мнение
              ... В момента ползвам временно един Нисан,дълга база,който нито е подходящ за ословията ,а те са сурови
              ...
              пътя по който ще се движи е от врачанско село до базата,като той е осеян със кратери иии стърчащи скали..ако може да се нарече път въобще..на места наклона му минава 40 градуса
              ...
              най-важното е да е корава машина,ако ще и 30 на 100 да харчи,и да е бензин,много съм се напатил от тия дизеляци ...
              Ако Нисанът, за който става въпрос, е Патрул, то обявяването му за неподходящ за "сурови условия" ми звучи доста странно.

              За нещо по-кораво от Нисан Патрул ми е доста трудно да се сетя.
              Виж, изискването за бензинов двигател при него ще е по-трудно изпълнимо, така че тогава - Мерцедес Г-класа.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                Виж, ако нисана е микра, то и лада ще свърши работа
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Ако си много заможен и някой Хамър може би ще се справи
                  Колега,и аз съм от Самоков,ние тук нали се вози ме на Хамари и ги познава меТочно той не става за тази работа.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Колега,и аз съм от Самоков,ние тук нали се вози ме на Хамари и ги познава меТочно той не става за тази работа.
                    Не става в нашия балкан, ама врачанския е по-полегат, там може и да стане?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                      я виж някъде из форума се продаваше едно Гранд Чероки, бензиново със всички екстри и хубави големи гуми

                      хем ще качва баирите без проблеми, хем и в София ще можеш да си го караш
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                        Първоначално публикуван от DPetrof Преглед на мнение
                        Здравейте!

                        Днес ми препоръчаха вашия форум като място от което мога да получа съвет каква офф роуд машина е желателно да купя.
                        Аз не съм запален офф роудер,нито път разбирам нещо от тези машини,просто ми се налага:бизнес във брачанския балкан
                        В момента ползвам временно един Нисан,дълга база,който нито е подходящ за ословията ,а те са сурови,ното е мой,и някак си е неприемливо да троша колите на приятелите си

                        Пътя по който ще се движи е от врачанско село до базата,като той е осеян със кратери иии стърчащи скали..ако може да се нарече път въобще..на места наклона му минава 40 градуса
                        нямам намерение да го карам из София,ще си стои там
                        нямам изисквания за конфорт,екстри и тнт,най важното е да е корава машина,ако ще и 30 на 100 да харчи,и да е бензин,много съм се напатил от тия дизеляци,още повече че мога да си позволя в момента максимум 20к лева за това перо джип,а нов на дали ще успея да купя за тези пари

                        Апропо,приятелите ме съветват за нова Нива,но аз не съм убеден във здравината и,миналата седмица гледах едно паджеро с къса база как го яде пътя и се замислих дали да не е някое паджеро,но отново нямам идея за здравината му
                        пак казвам,най важното за мен е да е здрава машина,другото е без значение,зиме там предполагам ще е още по голям кошмар,а пътна помощ няма
                        Пример;аз си мислех че мерцедес джиповете са корави,но преди 2 седмици водих един холандци до базата в планината,те бяха със МЛ 6100 АМГ...сцепиха средното гърне,и един шарнир си замина,то верно че това се води по скоро СУВ,но се оказа че много крехка кола

                        какво мислите по въпроса,ценя всяко мнение
                        Искаш корава машини?-търси джип с 2 цели моста и мощен мотор.Желателно(но не е задължително) е да има блокажи.Трябват големи и рошави гуми.Останалото ще научиш "в движение"...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                          Здравей DPetrof, аз имам две тойоти /бензинови/ серия 70 за продаване ,които мисля че отговарят на твоите критерии ,като цената разбирасе е доста по ниска от споменатата.При интерес пиши лично съобщение или тук.
                          LZ1DMR

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            я виж някъде из форума се продаваше едно Гранд Чероки, бензиново със всички екстри и хубави големи гуми

                            хем ще качва баирите без проблеми, хем и в София ще можеш да си го караш
                            Май, това ще да е.
                            Гранд Чероки ZJ 4.0i (Трябва да получиш почерпка като за рекламен агент )
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за покупка на джип-оффроуд

                              Първоначално публикуван от МИШО/ELEKTRIK Преглед на мнение
                              Здравей DPetrof, аз имам две тойоти /бензинови/ серия 70 за продаване ,които мисля че отговарят на твоите критерии ,като цената разбирасе е доста по ниска от споменатата.При интерес пиши лично съобщение или тук.

                              Червената, дори и в сегашната й окомплектация е една мнооого подходяща машина
                              Зима иде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X