Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WD40 - Последствията от използването му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WD40 - Последствията от използването му

    Темата произлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44420


    Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
    Колеги само да отбележа, че с колана шега не бива - мога със сигурност да кажа, че на мен точно колана ми спаси живота
    нали имате предвид, че WD40 e една голяма шега....

    както и напръсканото с него....

    аз също съм висял на колани и никога, ама никога не бих използвал този спрей за нещо, различно от скърцащите панти на гардероба, и вратата на пощенската кутия, например

    дори бравата на тоалетната не бих си напръскал - когато се скапе, може да съм вътре...
    Последно редактирано от Goblin; 11-11-08, 17:46.

  • #2
    До: Механизъм за заключване на предпазен колан

    Защо?

    Коментар


    • #3
      До: Механизъм за заключване на предпазен колан

      Първоначално публикуван от Lazar
      Защо?
      ами понеже ме мързи да го превеждам всичко това, ще го пейстна директно - за недобре оправящите се с езика мога да помогна, ако има нужда
      но за съжаление, всичко това е верно, и за още по-голямо съжаление, не се знае от хората...

      WD-40

      Видимо поддаваясь воздействию рекламных текстов огромное количество людей считает что жидкость WD-40 является новейшим достижением автохимии, решающим практически любые проблемы в автомобиле. Однако этот препарат был разработан еще в 1953 г. компанией Rocket Chemical Company в Сан-Диего, Калифорния и поступил в широкую продажу качестве легкодоступного бытового товара в 1958 г.

      Основным достоинством этой маслянистой жидкости заявляется способность вытеснять воду. Поэтому многие думают, что если побрызгать WD-40 на подржавевшие детали, подвергающиеся воздействию влаги, то они будут смазаны и защищены от дальнейшей коррозии. Ничего подобного!

      WD-40 действительно обладает неплохой проникающей способностью, что позволяет ей просачиваться в заржавевшие резбовые соединения и т.п. Однако жидкость гигроскопична, т.е. впитывает влагу (как и тормозная жидкость). Поэтому если Вы в надежде "обслужить" личинки замков зальете их WD-40, то после первой радости легкого поворота ключа, через некоторое время обнаружите, что замки стали работать еще хуже. WD-40 забирает влагу из атмосферы и оставляет ее внутри механизма. Коррозия развивается еще сильнее, а WD-40 успешно испаряется, вместе со своими мифическими смазочными свойствами. Более того, пока Вы лили WD-40 она успешно вымыла из механизма остатки пусть и старой, но реальной смазки. Таким образом Вы получаете обезжиренные, корродировавшие детали!

      И что же, спросите Вы, пользоваться WD-40 вообще нельзя? Можно и даже нужно, если требуется расшевелить заржавевшую гайку, ту же личинку замка, шток прыгающего дворника или что-то подобное. НО! После этого узел надо разобрать, промыть и обязательно смазать соответствующей консистентной или жидкой смазкой, в зависимости от функций узла.

      Не забывайте, что для подобных целей, и зачастую лучше, чем WD-40, подходят тормозная жидкость, керосин и уксусная кислота, а также более серьезные препараты, как например HINAX и Liqui Moly c содержанием MoS2, Rust Stop "A" или даже отечественная "Унисма".
      Miguel (с)
      mbclub.ru (с)

      Коментар


      • #4
        До: Механизъм за заключване на предпазен колан

        Значи, очаквам да се разпаднат всички ключалки и механизми, които напръсках преди доста време


        П.П.
        Бе тия не ги ли осъдил някой до сега?

        Коментар


        • #5
          До: WD40 - Последствията от използването му

          5-та година ползвам ВД40.Това,което чета просто не е вярно.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: WD40 - Последствията от използването му

            Няма да коментирам компетентността на автора, фактът, че повече от три години си почиствам, освен всичко останало и пистолетите с WD40, говори красноречиво, че не споделям мнението му. Правил съм си експеримент, след напръскване на пистолета с WD40 и старателно почистване с памучен парцал, да капна капка вода върху повърхността. Капката просто се плъзга, както си е цяла и пада на земята, без да остави и следи от влага върху пистолета. Случвало се е при по-мокро каране, да намокря кабелите към свещите на Вранглера. Най-лесно и бързо се оправят с напръскване с WD40.

            П.П. Номера, с напръскване на кабелите, го научих от Митко/fulda/, а в последствие съм го ползвал многократно.
            Последно редактирано от giorgio; 11-11-08, 17:47.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: WD40 - Последствията от използването му

              WD-40 е съкращение на Water Dispersant. Някак не ми се вижда логично да е хигроскопичен.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: WD40 - Последствията от използването му

                Water Displacement, не Dispersant
                Последно редактирано от ifchon; 11-11-08, 20:51.

                Коментар


                • #9
                  До: WD40 - Последствията от използването му

                  Като търсих WD-40 по магазините ми предложиха едно подобно AB-80 на ABRO.
                  Някой ползвал ли го е ?
                  LZ5ZI qth HASKOVO
                  Pajero II GLS 3000 V6

                  Коментар


                  • #10
                    До: WD40 - Последствията от използването му

                    Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                    Water Displacement, не, Dispersant
                    Глупави Уикипедийци
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: WD40 - Последствията от използването му

                      колеги тава инфо е за американското WD-40. нашото е менте и на важи за него

                      Коментар


                      • #12
                        До: WD40 - Последствията от използването му

                        Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                        колеги тава инфо е за американското WD-40. нашото е менте и на важи за него
                        +1

                        Коментар


                        • #13
                          До: WD40 - Последствията от използването му

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          5-та година ползвам ВД40.Това,което чета просто не е вярно.
                          вероятно, това е , защото не четеш точно казаното..


                          Значи, очаквам да се разпаднат всички ключалки и механизми, които напръсках преди доста време
                          естествено, няма да се разпаднат, но е силно препоръчително да си ги смажеш, все таки...


                          Няма да коментирам компетентността на автора, фактът, че повече от три години си почиствам, освен всичко останало и пистолетите с WD40, говори красноречиво, че не споделям мнението му. Правил съм си експеримент, след напръскване на пистолета с WD40 и старателно почистване с памучен парцал, да капна капка вода върху повърхността. Капката просто се плъзга, както си е цяла и пада на земята, без да остави и следи от влага върху пистолета. Случвало се е при по-мокро каране, да намокря кабелите към свещите на Вранглера. Най-лесно и бързо се оправят с напръскване с WD40.

                          Джорджо, не виждам от написаното от тебе никакво противоречие спрямо цитата на Мигел, също и спрямо компетентността му..

                          от това , което си написал, определено става дума за това, че си почистваш!!!, нали, а не смазваш - две определено различни неща, разни техники, вкл пистолетите...

                          ама после нещо мазнинка,шарланче, лойчица, там смазчица нещо, а?

                          не пропускаш, вероятно

                          за водоотблъскващите свойства на чудодейния пенкилер, особено приложени към кабелите за високо напрежение, както и към дистрибуторни капачки, съм абсолютно съгласен

                          използвам го точно и единствено за такива работици..

                          и като пенетриращ флуид, ама има много по-добри неща от него ( прочее, цитирани отново от Мигел )

                          верно, че е по-удобно, щото е лесно за спрейване, ама не съм се сетил да туря в един флакон малко спирачна течност и да ми я приготвят с пропан-бутан и сламка на изхода

                          Всичко казано от мене, си е мое лично виждане, и всеки може да си пръска каквото иска на съответни места, ама аз, таковата, от опит и от желание да съм полезен.....

                          (да не споменавам за ситуация, две, или три - последно - за да съм точен, на лек автомобил - Мерседес, автоматик!!, вкаран на преден ход в гаража, добре напръскан с WD40 преди два дни в патрона на стартера, и оставен на Р, естествено, как се решава уравнението...
                          за по-гадно, и трите гаража са тъмни, и няма ток....
                          ама това е друга работа, тя няма нищо общо с употребата на калифорнийската течност...)

                          доброто желание да си споделя опита и знанията остава

                          Коментар


                          • #14
                            До: WD40 - Последствията от използването му

                            Колкото и невероятно да звучи, просто напръсквам с WD40 и после изтривам с протривател цевта, а всичко останало с памучен парцал. Най-много да се наложи, да се повтори описаната операция. Не случайно съм правил описаната в горния пост проба с водната капка. Никога не оставям пистолетите си омазани, па макар и с WD40.
                            Не ползвам нищо друго освен парцалче, протривател и WD40!
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: WD40 - Последствията от използването му

                              На някой може да му се види смешно и нереално,но попаднах на още едно приложение на WD40,като се рових в нета ,в тема в която се искаше помощ за изгонване на гълъби от таванско помещение или козирка на тераса.Там се споделяше че където се напръскало с него повече гълъбите не се връщали.
                              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X