Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво използват в БГ за размразяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво използват в БГ за размразяване

    Понеже не ми е напълно ясно мнението порди превода от англииски на български ,ми се иска да разбера какви са били последствията за колата след като само две зими е карана в Бъгария.
    Quote:
    Originally Posted by HJ47
    Don't kid yourself Dan, the magnesium chloride they use in Colorado is at least as bad for FJ40's as plain old road salt. When they switched to magnesium chloride in Boulder, the cars seemed to me to get worse. My mother drives a 1990 4 runner that she got brand new, and it never had any rust until the switch. Now it is starting to rust at the rear wheel wells.

    The only safe option in cold climates is a nice garage

    Cheers,

    Josh

    The 40 should arrive sometime in Feb-Mar, if it leaves here in Dec. It will sit in a container in Durban for 30+ days if current conditions prevail. Potentially, it could be delayed until April or later. I plan to drive the Mule from the port of Baltimore to wherever we end up renting a house, clean her up and park her until the winter weather clears and the salt is washed away. I'll have the mudders taken off and the snow & ice tires mounted just before leaving Lilongwe.

    The bulk of the rust she had when I tore her down resulted from 2 Bulgarian winters, where they use a combination of mag chloride, calcium chloride, and plain old sodium chloride, plus sand, cinder, and dirt. We saw a couple of the alu body newer Land Rovers there that were showing significant corrosion from that mess. After all this work, I want to keep her as rust-free as possible.


    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
    BJ42 04 1982
    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
    LZ 2 BHB

  • #2
    До: Какво използват в БГ за размразяване

    "По-голямата част от ръждата която имаше като я разкостих беше резултат на две Български зими - там ползват комбинация от магнезиев хлорид, калциев хлорид, и добрият стар натриев хлорид, плюс пясък, пепел и пръст. Видяхме поме два Ленд-а от по-новите, с алуминиевото шаси, които показваха значителна корозия от тази каша. След всичкият положен труд, ще ми се да я държа максимално далеч от ръждата, до колкото мога"

    Този пич не е ли оня ентусиаст със старата Тойота ? Имаше снимки на муленцето му някъде във форума.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Какво използват в БГ за размразяване

      Бил е 2 години в US посолство в България. Успя да я завърши и след цялостна реставрация.
      FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
      BJ42 04 1982
      FJ62 11 1983 skipe blago4x4
      LZ 2 BHB

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X