Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм-предавка.Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механизъм-предавка.Как?

    Ако позволите, направо на въпроса..
    Имам въртящ се вал. Оборотите са от 0 до около 8000 в минута.
    Срещу него имам друг вал - завъртам го при нужда от повече мощност. Оборотите на вторият са различни, да речем по-високи..
    Как при нужда, да предам мощността от втория вал на първия с някакъв вид предавка, която да може да се разединява и съединява в движение, така че, когато нямам нужда от мощността на втория вал, да го отцепвам да не се върти напразно, да хаби лагерите. Отделно вторият май ще е зацепен за ел. двигател и ще се яви товар при изключени токове.
    Дайте някакви идеи...

  • #2
    До: Механизъм-предавка.Как?

    Имам идея, но не знам за какви мощности говориш.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Механизъм-предавка.Как?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Имам идея, но не знам за какви мощности говориш.
      Вторият вал ще го върти мотор 7-8 киловата. Да не става дума за фрикционни дискове, ала-амбриаж ?

      Коментар


      • #4
        До: Механизъм-предавка.Как?

        Не. Не знам как му викат. На единия вал са слага глух цилиндър, примерно Ф100, а в него стоят 2 накладки хванати за диск, който пък е хванат за другия вал. Накладките са хванати на ос и едни пружини ги държат прибрани При завъртане на другия вал, при достигане на определени обороти, накладките преодоляват пружинките и зацепват в цилиндъра. Мога да снимам утре, но мисля че ще се сетиш за какво говоря.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Механизъм-предавка.Как?

          А обгонна муфа, какъв е проблема?

          Коментар


          • #6
            До: Механизъм-предавка.Как?

            Тъй, както разказваш, еднопосочна муфа. А, Стефан е писал обгонна. Сигурно е същото.

            Абе има го в трансмисията на Трабант. И мощностите, и оборотите са сходни. Само за геометрията не знам дали ще ти хареса. Там се нарича фрайлауф. И беше дефицитен.

            Коментар


            • #7
              До: Механизъм-предавка.Как?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Не. Не знам как му викат. На единия вал са слага глух цилиндър, примерно Ф100, а в него стоят 2 накладки хванати за диск, който пък е хванат за другия вал. Накладките са хванати на ос и едни пружини ги държат прибрани При завъртане на другия вал, при достигане на определени обороти, накладките преодоляват пружинките и зацепват в цилиндъра. Мога да снимам утре, но мисля че ще се сетиш за какво говоря.
              На това не се ли казва центробежен съединител? Всички скутери са така

              Коментар


              • #8
                До: Механизъм-предавка.Как?

                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                На това не се ли казва центробежен съединител? Всички скутери са така
                Баш.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Механизъм-предавка.Как?

                  И моторните резачки.
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • #10
                    До: Механизъм-предавка.Как?

                    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                    На това не се ли казва центробежен съединител? Всички скутери са така
                    Точно така.
                    А фрай-лайфа е еднопосочен съединител като бендикса на стартера.
                    Той е с ролково зацепване.
                    На задните движения на велосипедите е подобно.
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: Механизъм-предавка.Как?

                      Не съм запознат с идеята на фрай-лауфа, или обгонна муфа, както каза Стефан. Ще трябва да с е чете явно. Някой, ако има линк или може да обясни с думи прости..
                      При търсене в гуугле за "обгонна муфа" излизат само и единствено линкове от този форум с мненията на Стефан
                      Това с центробежния съединител не е лошо, но ще трябва да го търся наготово. ПО скутерите и резачките викате ги имало.. Иначе бендикса на стартера е хубав, ама на мен ми трябва да зацепва в движение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Механизъм-предавка.Как?

                        Бендиксът на повечето коли е същото. Забрави механизма за изнизване на шлици.

                        Вика му се още еднопосочен лагер. В едната посока лагерува, в другата - зацепва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Механизъм-предавка.Как?

                          Ясно..бих казал, че ще ми свърши работа, така както си го представям.
                          Следващият въпрос е...Откъде се намират тия неща. Предполагам по моргите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Механизъм-предавка.Как?

                            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                            ... При търсене в гуугле за "обгонна муфа" излизат само и единствено линкове от този форум с мненията на Стефан ...
                            Ами пробвай с "обгонная муфта", което си е оригиналното понятие, а не побългареното
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Механизъм-предавка.Как?

                              Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                              Не съм запознат с идеята на фрай-лауфа, или обгонна муфа, както каза Стефан. Ще трябва да с е чете явно. Някой, ако има линк или може да обясни с думи прости..
                              При търсене в гуугле за "обгонна муфа" излизат само и единствено линкове от този форум с мненията на Стефан
                              Това с центробежния съединител не е лошо, но ще трябва да го търся наготово. ПО скутерите и резачките викате ги имало.. Иначе бендикса на стартера е хубав, ама на мен ми трябва да зацепва в движение.
                              Значи фрай-лайф от трабант или варбург май ще ти свърши най добре работа.
                              Идеята е че предава въртящ момент само в едната посока.Когато си на надолнище по инерция само отнемаш газта и все едно си изключил от скорост. Подаваш газ - колата набира.
                              Тоест когато втория мотор е спрян автоматично не се предава въртене от първия към спрения.
                              Когато пуснеш втория мотор фрай-лайфа зацепва и се предава движение от втория мотор. Всичко това е без разни превключвания.
                              Мисля,че имаше и принудително блокаж- изключва фрай-лайфа.

                              Само не знам със сигурност дали тази джаджа(фрай-лайфа) е отделен възел и дали може лесно да се куплира към твоята система.

                              Някой ако е виждал да каже !
                              LZ5ZI qth HASKOVO
                              Pajero II GLS 3000 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X