Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модифициране на американски стопове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модифициране на американски стопове

    Колеги, дайте акъл как и при кого мога да направя модифициране на американски стопове в еропейски стандарт за Технотест за една Toyota 4-runner?

  • #2
    До: Модифициране на американски стопове

    Хайде започни от това в кой град си, после "колко" са американски
    Вариянт 1 : при натискане на спирачката светват левия и десния стоп и при подаване на мигач единия почва да мига, а другия свети постоянно ( по-стария американски стандарт)
    Вариянт 2 : при натискане на спирачката светват левия и десния стоп и при подаване на мигач почва да мига отделен сегмент, но в червен ( американски стандарт ) цвят
    После кажи колко и какви жици стигат до задните светлини, там имаш ли оранжев сектор и т.н.....щото днес боб нямам да хвърля само ракия и риба с картофки ама на тях немога да отгатна дори годината на производство
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Модифициране на американски стопове

      Там страшното е че мигачите са червени. Няма оправия((

      Коментар


      • #4
        До: Модифициране на американски стопове

        Имам идея по въпроса, но не съм я пробвал...

        За да не сменя червеното стъкло на мигача да се използват вместо крушка ярко жълти светодиоди отвътре - така в резултат светлината ще е оранжева и би трябвало да няма проблем.

        Коментар


        • #5
          До: Модифициране на американски стопове

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Имам идея по въпроса, но не съм я пробвал...

          За да не сменя червеното стъкло на мигача да се използват вместо крушка ярко жълти светодиоди отвътре - така в резултат светлината ще е оранжева и би трябвало да няма проблем.
          Онзи ден,един юнак,ми обясняваше,че точно такава схема са прилажили на една хонда,за да мине техно тест,щото извадили ТЮФ,но в КАТ не им го признавали.Лошото е,че не навлязохме в подробности.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Модифициране на американски стопове

            Не работи по спектъра. И бяла диодна крушка да сложиш - все тая. И не е бяла, и яркостта не и стига. Даже да го напръскаш отвътре с никелов спрей. А као срежеш стъклото, ако успееш, не намираш подходящо друго.
            Ето това е заговор, не прокламираните от Обера.

            Коментар


            • #7
              До: Модифициране на американски стопове

              От София.
              Колата още не съм я виждал на живо и не знам как са стоповете - т.е. колко са американски.
              Четох на едно място, че преправят задните светлина на мигач, но и така се заяждали в Технотест.
              Иначе, колата е 2000 година. Стоповете са като на тази:
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Модифициране на американски стопове

                слагаш по една жълта крушка в местата за задната скорост, а нея (за задната скорост) я поставяш под бронята. Другото е един нормален електричар да ти направи връзките.

                Коментар


                • #9
                  До: Модифициране на американски стопове

                  със светодиоди става - но си има чалъм - не става с какви да е диоди...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: Модифициране на американски стопове



                    Колеги, аз ли не довиждам или...? От снимката се вижда, че най горната секция е бяла, под нея бяла с жълта крушка/ за мигач/ и под мигача има две секции за стоп и габарит.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: Модифициране на американски стопове

                      Въпрос към Тедо - Имаш ли нужните лампи, които решават въпроса? Диодни.
                      До гуша ми дойде да се боря с тоя проблем, ако ги имаш давай, че вече имам идея да пребия разни търговци.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Модифициране на американски стопове

                        Първоначално публикуван от ivextrem Преглед на мнение
                        От София.
                        Стоповете са като на тази:
                        Като глеам яд няма ама като дойде тогава повече
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Модифициране на американски стопове

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Въпрос към Тедо - Имаш ли нужните лампи, които решават въпроса? Диодни.
                          До гуша ми дойде да се боря с тоя проблем, ако ги имаш давай, че вече имам идея да пребия разни търговци.
                          http://www.vikiwat.com/product.php?p...cat=339&page=1
                          ей тея стават, но трябва да се добави едно съпротивление за да мигат с нормална скорост. Всичко (съпротивлението и светодиода) се запоява във фасунката на крушката!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Модифициране на американски стопове

                            Хм. За скоростта на мигане се бях наканил да правя друго реле. Ма не съм се сетил още как да хваща повредените лампи.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Модифициране на американски стопове

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Хм. За скоростта на мигане се бях наканил да правя друго реле. Ма не съм се сетил още как да хваща повредените лампи.
                              Хваща ги, като в паралел на крушката с нужните резистори се сложи светоидиод, закаран на таблото. Нормално крушката шунтира диода а при изгаряне токът минава през него. Така е направен check controlът на повечето коли. - Аналогично на ключовете за лампи с индикация с глим лампа.
                              Гадното е че много жици....
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X