Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нивото на ендурото в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • нивото на ендурото в България

    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
    Да уточня какво имам предвид. Добре кара Дейвид Найт примерно. В БГ на средно ниво са шампионите от ендурото, а другите сме аматьори дето само пърпорим с моторетките.
    В България ендурото е пълен смях.Мотокроса е слаб, но ендурото е нула.

  • #2
    До: Какво да си взема да е малко по-силно.

    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
    В България ендурото е пълен смях.Мотокроса е слаб, но ендурото е нула.
    Ето за това изказване съм на 100 %, ама ако може и на повече от 100% съгласен! Ако имах власт бих те позлатил за това изказване! Много ама много точно!!!!!!!!
    Респект!!!!
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • #3
      До: Какво да си взема да е малко по-силно.

      Е малко ще поусера темата ама немога да се сдържа.
      Като е нула ендурото защо не се вземем малко в ръце и не се постараем.
      А и в българия не всеки има възможността да троши и да оправя веднага.
      А това си е от огромно значение. По по-развитите страни хората карат трошат и сменят и затова не ги е страх да се юрнат по скалите.
      А ние като видиме такива екстремни места първо си мислиме как ако паднеме после неможеме да си оправиме моторите, и после за това колко ние ще се търкаляме. А би трябвало да е обратното.
      С това си изказване защитавам всички хора опитващи се да развиват този спорт в нашата страна. Не би трябвало да омалоуважаваме техните усилия като казваме, че са на ниво "0".
      Те са на нивото което им позволява стандарта в България. И съм сигурен че полагат не по-малко усилия ако не и повече даже отколкото хората в по-развитите страни.
      Последно редактирано от GSXR; 28-10-08, 22:33.
      KAWASAKI Let the good times roll

      Коментар


      • #4
        До: Какво да си взема да е малко по-силно.

        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
        В България ендурото е пълен смях.Мотокроса е слаб, но ендурото е нула.
        Мда. Любимото ми завъртане в друга посока

        Само да питам на какво се основава твоето твърдение? Участвал си в ендурошампионата 2-3 години или го следиш като зрител? Участвал си в международни състезания или си ги гледал години наред?
        Или така ти идва отвътре?
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          До: Какво да си взема да е малко по-силно.

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          Е малко ще поусера темата ама немога да се сдържа.
          Като е нула ендурото защо не се вземем малко в ръце и не се постараем.
          А и в българия не всеки има възможността да троши и да оправя веднага.
          А това си е от огромно значение. По по-развитите страни хората карат трошат и сменят и затова не ги е страх да се юрнат по скалите.
          А ние като видиме такива екстремни места първо си мислиме как ако паднеме после неможеме да си оправиме моторите, и после за това колко ние ще се търкаляме. А би трябвало да е обратното.
          С това си изказване защитавам всички хора опитващи се да развиват този спорт в нашата страна. Не би трябвало да омалоуважаваме техните усилия като казваме, че са на ниво "0".
          Те са на нивото което им позволява стандарта в България. И съм сигурен че полагат не по-малко усилия ако не и повече даже отколкото хората в по-развитите страни.
          ТВОЕТО мнение го умножаваме по две всички знаем цената на този спорт тук има много хора с мерак а както знаем мерак с пари с гаси има време нека зачитаме всички които се борят за този спорт!
          Последно редактирано от iva_kx; 29-10-08, 15:47. Причина: България се пише с главна бъква!!!!!!!!!
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #6
            До: Какво да си взема да е малко по-силно.

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            В България ендурото е пълен смях.Мотокроса е слаб, но ендурото е нула.
            Е, ако съдиш по вашия клуб може и да е така!
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: Какво да си взема да е малко по-силно.

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
              Мда. Любимото ми завъртане в друга посока

              Само да питам на какво се основава твоето твърдение? Участвал си в ендурошампионата 2-3 години или го следиш като зрител? Участвал си в международни състезания или си ги гледал години наред?
              Или така ти идва отвътре?
              От всичко по малко,но не е нужно много професионализъм да забележи човек че на фона на Гърция и Румъния не можем да се впишем а камо ли на останалата Европа.

              Коментар


              • #8
                До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                От всичко по малко,но не е нужно много професионализъм да забележи човек че на фона на Гърция и Румъния не можем да се впишем а камо ли на останалата Европа.
                В Гърция и Румъния, "РедБул" плаща музиката. А това, че нашият любим спорт в България е последна дупка на кавала за всички, освен нас самите... е това го знаем. За нас се сещат само, ако трябва да врътнат поредната далавера. Да не са луди типовете от "Ред Бул" да си хвърлят парите на вятъра?

                Коментар


                • #9
                  До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  ТВОЕТО мнение го умножаваме по две всички знаем цената на този спорт тук има много хора с мерак а както знаем мерак с пари с гаси има време нека зачитаме всички които се борят за този спорт!
                  Кой се бори????????
                  В шампионата само за гъзария се пускат и да си мерят кой ква нова машина си е купил! Това дразни мен много, а предполагам и други колеги които имат желание да покажат техника с по-скромни финансови възможности!
                  Няма го състезателния хъс няма конкуренцията!
                  Колко хора са минали всички кръгове от РШЕ????
                  Стига сте заблуждавали останалите по-непросветени!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                    Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                    Кой се бори????????
                    В шампионата само за гъзария се пускат и да си мерят кой ква нова машина си е купил! Това дразни мен много, а предполагам и други колеги които имат желание да покажат техника с по-скромни финансови възможности!
                    Няма го състезателния хъс няма конкуренцията!
                    Колко хора са минали всички кръгове от РШЕ????
                    Стига сте заблуждавали останалите по-непросветени!
                    По състезания не ходя, защото не се чувствам комфортно от идеята да се напрягам да карам за време - много нерви, много стрес... имам си ги в повече в работата, нямам нужда да ги търпя и в хобитата си. Мисля, че и много от каращите по състезания са на същия хал. В место да се хвърлям в глупости (аз съм си жив турист, от мен спортист няма да стане), гледам да си карам за кеф...
                    Това бяха причините, заради които не ходя - е ето и контра тезата, а именно защо е добре да се ходи - виждаш нивото на останалите, можеш да обсъдиш проблеми от сходно естество и т.н., можеш да видиш какви са тенденциите в състезанията и да натрупаш опит, който съм сигурен, че ще е от полза. Дали се мерят п*ш*и, или не това е добър момент да научиш нещо ново.
                    Последно редактирано от господин никой; 29-10-08, 13:50. Причина: typo...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                      Кой се бори????????
                      В шампионата само за гъзария се пускат и да си мерят кой ква нова машина си е купил! Това дразни мен много, а предполагам и други колеги които имат желание да покажат техника с по-скромни финансови възможности!
                      Туйк... ааа пърдон Минков, не се ли отнасяш малко Ела покарай на едно състезане, преди да плюеш на общо основание.
                      Освен това големия спорт, колкото и да не ми се иска, не е за хора със скромни възможности

                      Нивото ни може да се види с участие на международни състезания. Като външен наблюдател и на вътрешни и на международни състезания далеч няма как да се съглася с Джартов. Ама хич.
                      Нашите на балканското показаха слаба подготовка на крос теста. Нищо друго. И то защото гърците и румънците карат по правилника на WEC, където има крос тест. Ако говориме за частни състезания - те са предимно ендуро и x-cross. Нищо общо с мотокроса. Да не говориме, че румънеца, който е преди Кокера на балканското, който даде и по-лошо време на ендуро теста от него, в ISDE е 16 ли 17-ти ли ... което е далеч от джартовата нула. Ама доста далеч.
                      DCRT®

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        По състезания не ходя, защото не се чувствам комфортно от идеята да се напрягам да карам за време - много нерви, много стрес... имам си ги в повече в работата, нямам нужда да ги търпя и в хобитата си. Мисля, че и много от каращите по състезания са на същия хал. В место да се хвърлям в глупости (аз съм си жив турист, от мен спортист няма да стане), гледам да си карам за кеф...
                        Това бяха причините, заради които не ходя - е ето и контра тезата, а именно защо е добре да се ходи - виждаш нивото на останалите, можеш да обсъдиш проблеми от сходно естество и т.н., можеш да видиш какви са тенденциите в състезанията и да натрупаш опит, който съм сигурен, че ще е от полза. Дали се мерят п*ш*и, или не това е добър момент да научиш нещо ново.
                        Това е много добре казано! Но мое виждане е, че на състезания ходят състезатели. Те би трябвало да живеят за спорта!? Би трябвало само и единствено с това да се занимават! Предполагам и издържат!
                        Друга е тенденцията у нас в България! Просто тези които могат да си позволят екстрата да отидат на "състезание" през уикенда, отиват да се забавляват да се съберат с приятели и да пийнат и хапнат!
                        Така ли се развива спорт?
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нивото на ендурото в България

                          Тва е палажението, Минке. И то с всеки спорт, хеле па моторен, в България. С толкова пари - толкова. Примиряваш се и правиш каквото можеш, без да рониш крокодилски сълзи колко е тежко и несправедливо. И ако случайно вземеш да направиш нещо, ще се намери веднага някой сополанко да разправя, че си го направил щото си имал връзки, пари, баба ти е леля на Минчо от федерацията и пр.

                          Някой да вметна нещо за представянето на нашите в Супермотото??... или не сте разбрали?
                          Не бе глупости, спорта при нас не е на нулево, а на отрицателно ниво...
                          Извинете, забравих, че трябва само да се жалваме.
                          DCRT®

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво да си взема да е малко по-силно.

                            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                            Това е много добре казано! Но мое виждане е, че на състезания ходят състезатели. Те би трябвало да живеят за спорта!? Би трябвало само и единствено с това да се занимават! Предполагам и издържат!
                            Друга е тенденцията у нас в България! Просто тези които могат да си позволят екстрата да отидат на "състезание" през уикенда, отиват да се забавляват да се съберат с приятели и да пийнат и хапнат!
                            Така ли се развива спорт?
                            Иване в много голямо заблуждение си. В световното ендуро тези които се издържат от спонсори и само ходят по състезания се броят на пръстите .... на едната ръка.
                            За да се състезаваш са необходими много качества, не само да можеш да навиваш ръчката и да се държиш върху мотора.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нивото на ендурото в България

                              Винаги се намират такива да констатират проблемите.

                              Ама такива да кажат едно евала на медалистите няма да се намерят -
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42548


                              В основното училище имахме един директор - Никола Янев...
                              Беше селски човек, но и природно умен... та той написа една книжка - "Нашенци се смеят"... много готина, сега като чета тука се сещам за нея

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X