Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4 2003 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4 2003 D4D

    Здравейте колеги,
    Имам следния проблем. Както си карах един ден, колата взе да губи мощност, не можеше да се изфорсира и работеше на бавни обороти. Светна лампата на двигатела на таблото. Спрях веднага и изчах 3-4 мин., при което, при запалването пак излезе същия проблем и веднага се прибрах. На следващия ден всичко си беше нормално и до сега, 10тина дни не се появавал този проблем и колата си работи нормално.
    Закарах я на сервиз и след диагностицирането на колата, излезе съобщение за грешка 4688, за което няма информация в софтуера. Моля, помогнете с информация или къде мога да намеря нещо повече за моя случай.
    Колата е RAV 4, дизел,2003 г., 4D мотор
    Предварително благодаря.

  • #2
    До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

    Да не се е намокрил някой датчик?Сега нали не свети...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

      Изключено.Не беше валяло дъжд от една седмица.

      Коментар


      • #4
        До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

        ...или пък от лоша нафта...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

          От къде си? На какъв тестер я даде тая грешка?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

            От гр. Севлиево съм. Незнам какъв е тестера / неразбирам от тези работи/.Момчето от сервиза е печено и предполагам си разбира от работата.Каза ми че е възможно да е някаква стара грешка.Рестартира
            компютъра и ме посъветва при появата на същия проблем да я диагностицирам в сервиз на "TOYOTA".Между другото досега този проблем не се е появявал.От други форум прочетох че този код 4688 е
            много вероятно да е невалиден/каквото и да означава това/.Човекът който ми докара колата от Австрия ми каза че най вероятно има вода в горивния филтър.При това положение компютъра не позволявал на двигателя да се изфорсирва водата да не прескочи към дюзите и да стане по-голяма беля.При по-голямо количество на водата във филтъра колата нямало да запали.Интересното е че лампата за наличие на вода в горивния филтър не светна/вероятно ще е била малко/.Незнам какво да мисля.За всеки случай тези дни ще сменя филтъра и да се надявам че лампата повече нямя да светва.

            Коментар


            • #7
              До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

              Първоначално публикуван от minchevt Преглед на мнение
              За всеки случай тези дни ще сменя филтъра и да се надявам че лампата повече нямя да светва.
              Това е трябвало да направиш още като си я взел. Както и всички други филтри, масла, ремъци и т.н.

              Иначе, щом в момента е добре, да не ти пука. Единствено при ново появяване на проблема, почни да мислиш за някакъв проблем.

              А за вода във филтъра си има лампа, дето трябва да светне. Ако случайно някъде не иска да те прибере, откачи минусовата клема на акумулатора и я изчакай минута-две. После е възможно да запали и да си те прибере.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

                Благодаря за успокоението

                Коментар


                • #9
                  От: До: Грешка в бордовия компютър на Toyota RAV 4, помогнете

                  Би ли споделил какво стана с проблема който имаше че и на мен ми се появи. Сменихме горивен филтър и всички горе-изброени консумативи но тази грешка пак се появява. В тойота център си нямат и на идея какво може да е.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X