Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Спарки, при тоя вариант не само мостове, ами и мотор, и други заигравки май трябва?
    Дай да не се заиграваме чак токоз.
    Мотор не. Само една заигравка с раздатката, за да компенсира по-големите гуми. Тоя мотор си и е достатъчен за всичко, освен за състезания.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Андро,

      Ето я твоята машина

      ...
      Хмъъ,... много ще тежи сигурно това животно.

      Коментар


      • #33
        До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Хмъъ,... много ще тежи сигурно това животно.
        Мога да намеря точни данни, но бензина да е с 10-тки кила над RD28T. Е, да, не е малко, но има начини...

        Коментар


        • #34
          До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Мога да намеря точни данни, но бензина да е с 10-тки кила над RD28T. Е, да, не е малко, но има начини...
          Дай и за Японската УАЗка с бензиновия мотор и пружинното окачване.

          Коментар


          • #35
            До: Концепция за траялна машина.

            Aндро,знаеш Патрула на Чавдар,мисля че е много добра концепция,така че можеш да тръгнеш в тази посока.

            Коментар


            • #36
              До: Концепция за траялна машина.

              Струва ми се,че тръгвате леко в грешна посока.Не може траялна машина и ресьори.Винаги на пружина!!!

              Коментар


              • #37
                До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                Aндро,знаеш Патрула на Чавдар,мисля че е много добра концепция,така че можеш да тръгнеш в тази посока.
                Нека Яро да пусне колко тежи късия Патрул и 70ката, и ще го мислиме.

                Коментар


                • #38
                  До: Концепция за траялна машина.

                  Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                  Струва ми се,че тръгвате леко в грешна посока.Не може траялна машина и ресьори.Винаги на пружина!!!
                  Защо,повечето GR-ки са на пружини?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Концепция за траялна машина.

                    Нищо не казвам за тях

                    Коментар


                    • #40
                      До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Значи представям си я така: Максимално олекотена, но трябва да има закрита кабина. Отзад може и да е само на шаси с някаква платформа. Защитна клетка. Орязани калници и прагове максимално и лифт колкото да побере 33" Отдолу обаче с много защита. Иска ми се и да е бегачка. Кой ли не иска. В тая връзка си мисля за нещо от 150 коня нагоре. Защо не и 200.
                      Много ли искам?
                      Много искаш! Няма кола, дето да е добра хем за траял, хем за рали. Не че не можеш с ралиджийка да караш на траял. Момчетата го доказаха в Солун. Ама не е работа ...

                      Тая много защита, дето я искаш отдолу, за да пази нещо, ще е или много тежка (от стоманена ламарина с достатъчна дебелина) или много скъпа (от дурал). Да не говорим колко красиво можеш да залепнеш с нея някъде в кал ...

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Нека Яро да пусне колко тежи късия Патрул и 70ката, и ще го мислиме.
                      Моят Патрул при последното теглене беше 2190. Това е тегло зареден, с лебедка, 1 резервна гума, но без клетката. Не съм го теглил след като сложих тръбите вътре, но се надявам да не е много нагоре, защото някаква част от добавеното тегло се компенсира от махнатата задна седалка (а тя си е тежичка). Обаче пък напоследък карам с 2 резервни гуми вместо с 1, а напр. един Кайман с алуминиева джанта е 35 кила ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-11-08, 17:26.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Много искаш!...

                        ...Тая много защита, дето я искаш отдолу, за да пази нещо, ще е или много тежка (от стоманена ламарина с достатъчна дебелина) или много скъпа (от дурал). Да не говорим колко красиво можеш да залепнеш с нея някъде в кал ...
                        ...
                        Има нещо такова.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...Тоя мотор си и е достатъчен за всичко, освен за състезания.
                          Спарки, мотор под 4 литра не е подходящ за офроуд. Не са важни конските сили, а въртящият момент на ниски обороти... Това се постига с голяма кубатура. Нито много бавни раздатки, нито редуккторни мостове ще ти компенсират въртящия момент от мотора. По-точно ще го компенсират, но за сметка на други фактори...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Концепция за траялна машина.

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Спарки, мотор под 4 литра не е подходящ за офроуд. Не са важни конските сили, а въртящият момент на ниски обороти... Това се постига с голяма кубатура. Нито много бавни раздатки, нито редуккторни мостове ще ти компенсират въртящия момент от мотора. По-точно ще го компенсират, но за сметка на други фактори...
                            Да, принципно бързооборотен двигател, сложен в джип не е правилната концепция. Заигравката с раздатката е нужна, понеже няма как инче в случая да компенцираш големите гуми - щатните дифове на ферозата са уникално бавни. - някъде 5.20. По-бавни от това не знам дали могат да се намерят, но може и да бъркам. И остава само в раздатката да се бърника, щото другаде не може.

                            А всъщност дори тежка Г-класа се справя съвсем добре по мойте критерии с почти всякакъв оффроад, когато не говорим за състезание за време. А е с под 4 литра бензинов двигател.

                            А всъщност и "леката" и "тежката" машина като концепция си имат всяка своите предимства. Където съм минавал, много тежки джипове са се затруднявали повече от мен, обаче пък мен ме плашат дълбоки коловози.

                            Та така...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Концепция за траялна машина.

                              Никой не каза нищо за Паджерото. 3 и 3,5 литровите. Масов модел, много коне?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                                Никой не каза нищо за Паджерото. 3 и 3,5 литровите. Масов модел, много коне?
                                Независимо предно окачване което малко поусложнява нещата и на теория намалява здравината въпреки че Станко доказва противното с негови звяр.Както казах въпрос на гледната точка каква ти е реалната цел 100% траял машина или машина за трудни разходки?Щото то това което съм виждал в нета масовите машини за траял са Вранглер и Самураи и по малко Тойота и Нисан.
                                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                                тел.088четири 9едно9 4нула4
                                -------------------------------------------------------

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X