Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от Yaro
    ...Има много китове, които увеличават мощност/въртящ момент на stage-ове. Една от най-известните е LC Engineering...
    Това че има такива китове е добър вариант. В тази връзка знаете ли някой да е качвал друг по мощен мотор на 70ка с 2,4i мотор?
    Когато я имах бях чел насам-натам по форуми навън и имаше проекти с 3.0 V6 от 4Runner. Но пак казвам, това е light duty Land Cruiser. Ако се напили с много як мотор ще се появят проблеми (imho).

    Коментар


    • #17
      До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
      В тая връзка си мисля за нещо от 150 коня нагоре. Защо не и 200.
      Голям двигател = голямо тегло. При това съсредоточено баш отпред, където подобна машина задължително има лебетка и усилена броня... Не че няма и с чак толкова големи двигатели, но концепцията почва да се различава от лека машина... И пак опираме до лемата за пълното щастие...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        ...В тая връзка си мисля за нещо от 150 коня нагоре. Защо не и 200.
        Много ли искам?
        Ами много искаш.
        На мен това ми харесва (за твоите пари и близо около тях):


        + Як мотор, 200к.с. може и да ги направиш.
        + добре подбрано междуосие, не много късо, но не и прекалено дълго
        + добри ходове
        + нисък

        - Не е траялна кола
        - минусите на модела
        - като тегло има и по-леки (УАЗ, ТЛК70, Самурай, Вранглер)

        Добре прецени какво искаш. Не разбирам, но ми прави впечатление, че бегачките в нашия шампионат твърдо се ориентираха към гуми до 32". Оттам нагоре чупенето е повече и скоростта пада. Ако пък ще имаш скорост и добра курсова устойчивост, трудно ще постигнеш ход (пак, с малко пари...)...

        Коментар


        • #19
          До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Когато я имах бях чел насам-натам по форуми навън и имаше проекти с 3.0 V6 от 4Runner. Но пак казвам, това е light duty Land Cruiser. Ако се напили с много як мотор ще се появят проблеми (imho).
          Хмъъ... заглеждал съм ги и ми се видя с много яко силово предаване,... като на Патрула

          Коментар


          • #20
            До: Концепция за траялна машина.

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            Първоначално публикуван от Andro_Pajero
            ...В тая връзка си мисля за нещо от 150 коня нагоре. Защо не и 200
            Голям двигател = голямо тегло. При това съсредоточено баш отпред, където подобна машина задължително има лебетка и усилена броня... Не че няма и с чак толкова големи двигатели, но концепцията почва да се различава от лека машина... И пак опираме до лемата за пълното щастие...
            М, може и да не е съвсем така. Много от големите бензини са леки, а особено пък тези, които са и V6 са къси и доста прибрани назад. За лебедката има доста добри решения и вътре в кабината, така отпред ъгъла става възможно най-добър, пък лебедката не живее постоянно в гняс.

            Абе откъм такава кола - това, което мен ме впечатлява най-много до момента е колата на Тони и Пламен Йоцов. Който е виждал Тойотата, знае за какво става въпрос...

            Коментар


            • #21
              До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от Yaro
              ... Но пак казвам, това е light duty Land Cruiser. Ако се напили с много як мотор ще се появят проблеми (imho).
              Хмъъ... заглеждал съм ги и ми се видя с много яко силово предаване,... като на Патрула
              Ами... heavy duty моделите на 7-ма серия да, но те пък са с тесни мостове, не като на Y60. Иначе пружинните са далеч от Патрула. Виж колко дифове и мостове за ТЛК 70 се продават (или по-скоро купуват) и колко за Патрул...

              Коментар


              • #22
                До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                Голям двигател = голямо тегло. При това съсредоточено баш отпред, където подобна машина задължително има лебетка и усилена броня... Не че няма и с чак толкова големи двигатели, но концепцията почва да се различава от лека машина... И пак опираме до лемата за пълното щастие...
                Имах едно 525Е34, 24V, 190 коня. Каква ли е разликата в килограмите. И въобще ми се въртът някакви такива мисли.

                Коментар


                • #23
                  До: Концепция за траялна машина.

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Ами много искаш.
                  На мен това ми харесва (за твоите пари и близо около тях):


                  + Як мотор, 200к.с. може и да ги направиш.
                  + добре подбрано междуосие, не много късо, но не и прекалено дълго
                  + добри ходове
                  + нисък

                  - Не е траялна кола
                  - минусите на модела
                  - като тегло има и по-леки (УАЗ, ТЛК70, Самурай, Вранглер)

                  ...
                  Такова даже има едно при мене в двора. Май е 3,5i, автомат, с въздушно и без блокажи.
                  Нали знаеш че си падам по японките.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Концепция за траялна машина.

                    Може да ме майтапите много, ама:

                    Пропускате Витара или Фероза с цели редукторни мостове от УАЗ.

                    Има и кой да даде акъл. Преправянето като система не е много сложно, стига да знаеш как.

                    Леки са, а с УАЗ-ови мостове ще станат и по-широки. Добре направени ще търкалят 33-ки, примерно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Имах едно 525Е34, 24V, 190 коня.
                      По спомени тоя двигател (M52) е алуминиев блок и алуминиева глава и е около 160 kg. Проблема е че тоя двигател оживява след 3000-3500 оборота. Ако ще е БМВ двигател помисли за М30 - 3.5. Малко е по-тежък (пак по спомени около 200 kg), но пък е само 12 клапанов и има много повече въртящ момент на ниски обороти. Да не споменавам, че е и на половината цена на 24 клапановия.
                      Последно редактирано от javoresku; 06-11-08, 15:20.
                      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                      Walter Rohrl
                      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Ами... heavy duty моделите на 7-ма серия да, но те пък са с тесни мостове, не като на Y60. Иначе пружинните са далеч от Патрула. Виж колко дифове и мостове за ТЛК 70 се продават (или по-скоро купуват) и колко за Патрул...
                        Heavy duty на 70 ката само на ресьори ли са?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Heavy duty на 70 ката само на ресьори ли са?
                          Няма представа как е при новите 75/6/7/8 серии, които са с 1HZ или V8 дизел. Но при старите, да.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Концепция за траялна машина.

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            По спомени тоя двигател е алуминиев блок и алуминиева глава и е около 160 кг. Проблема е че тоя двигател оживява след 30000-3500 оборота. Ако ще е БМВ двигател помисли за М30 - 3.5. Малко е по-тежък (пак по спомени около 185), но пък е само 12 клапанов и има много повече въртящ момент на ниски обороти. Да не споменавам, че е и на половината цена на 24 клапановия.
                            Има нещо такова щото си спомням че се изрязваше много рязко точно около тия обороти.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Концепция за траялна машина.

                              Андро,

                              Ето я твоята машина

                              Много добра машина, според мен
                              А можеш да почерпиш и пряк челен опит от Гената.
                              Бензинови TB42 GR-и в UK последно се намираха за около 1500 паунда. Има не малко и не лоши с ляв волан от Швейцария, и то на добри пари, до 10К лв. тука, но най-вече дълги. Но дългия също се реже (е, трудно ще е траялен, но...)
                              Тук намираш възможно най-евтиния, задължително италиански GR (RD28T) и действаш. Ще ти останат и много неща за продаване. Бюджета ще отиде над 15К лв. обаче...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Може да ме майтапите много, ама:

                                Пропускате Витара или Фероза с цели редукторни мостове от УАЗ.

                                Има и кой да даде акъл. Преправянето като система не е много сложно, стига да знаеш как.

                                Леки са, а с УАЗ-ови мостове ще станат и по-широки. Добре направени ще търкалят 33-ки, примерно.
                                Спарки, при тоя вариант не само мостове, ами и мотор, и други заигравки май трябва?
                                Дай да не се заиграваме чак токоз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X