Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daewoo damas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daewoo damas

    Здравеите колеги нов съм и се извинявам ако съм повторил тема но не намерих нищо с търсачката. Та въпросът ми е следния някои карал ли е такова бусче и дали някои има представа как стои въпроса със поддръжката и резервните части? Имам ресторант в центъра на софия и ми трябва нещо точно такова хем малко хем да става за зареждане и да се вре навсякъде а и да може да си возя персонала вечер. Харесал съм си едно пътническо но ме притеснява малкия двигател дали е достатъчен - само 0,8 същия като на тико

    Мерси за помощта!!!!
    0-

  • #2
    До: Daewoo damas

    За останалото не знам, но мой добър приятел лично е виждал ей такова нещо, мирно и тихо чакащо светофара да мине на зелено, да пада на хълбок от обикновен порив на вятъра. След което отвътре се измъкнали двама мъжаги и най-невъзмутимо го вдигнали пак на колела и заминали.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Daewoo damas

      За това не се бях замислял.........
      0-

      Коментар


      • #4
        До: Daewoo damas

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        За останалото не знам, но мой добър приятел лично е виждал ей такова нещо, мирно и тихо чакащо светофара да мине на зелено, да пада на хълбок от обикновен порив на вятъра. След което отвътре се измъкнали двама мъжаги и най-невъзмутимо го вдигнали пак на колела и заминали.
        А пред мен AUDI 100 около 92-3 г. блъсна (направо изгърмя) в задната ос едно такова дамасче и то се завъртя на 180 градуса около оста си и нищо, освен нормалните поражения.
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • #5
          До: Daewoo damas

          Е тая случка наистина щеше да е смешна, ако беше истина.... Центърът на тежестта му е доста ниско и едва ли може да се случи, освен ако не духа ураган. Преди седмица ремонтирах доста неща по едно такова, но товарно. Наистина, доста е опоскано и е далеч от представите ми за добър автомобил, но истината е, че е доста елементарно и дуракоустойчиво. Окачването му е също простичко и достатъчно здраво. Единствено ако възникнат проблеми с карбуратора, аз не бих се наел да го правя. Заврян е на такова място, че работата е по-скоро за гинеколог . За целите, които иска да го ползва колегата мисля, че е добро решение.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Daewoo damas

            Е предполагам не е бил лек морски бриз. Нито знам с какво и как е бил натоварен
            Въобще не я критикувам машинката. Симпатична ми е дори. Просто според мен трябва да се има едно на ум при карането. Корееца го е мислил за сеулските задръствания, не за нашите волни степи и високи максимални скорости
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Daewoo damas

              Карах едно такова преди няколко десетилетия, но беше закупено фабрично ново... Харчи малко, пъргаво е, дуракоустойчиво е...

              Обаче забрави да качваш бордюри с него в момента в който качиш предната гума, задната такава остава във въздуха и единственния начин да го върнеш на земята е нежно да го прибуташ с крак отвътре демек без да слизаш. Комична ситуация...

              А вече за потдръжката не знам онова не се трошеше....

              Коментар


              • #8
                До: Daewoo damas

                Благодаря за информацията колеги мен главно ме интересува буса да е малък икономичен с поне 5 места и наи вече евтин и здрав. Както гледам това е точно за мен наи вероятно ще го купя тези дни и ще кажа какви са ми впечатленията
                0-

                Коментар


                • #9
                  До: Daewoo damas

                  Мотора му е като на Тико-железен,при разумна експлоатация.Ресурса му достига 1 000 000 (милион) км.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daewoo damas

                    Около 350 лв.,основен ремонт.Частите му са по евтини от на руските коли,в ДЕУ си ги купуваш и са в долари.Имаме едно със загубени документи,така че можеш да разчиташ и на части.
                    FORD MAVERIK 2.7TD
                    Тел.0898662817
                    LZ1IID

                    Коментар


                    • #11
                      До: Daewoo damas

                      Понеже съм на път и аз да си купувам нещо такова,разпитвах доста притежатели.Мнението им е следното,обобщено: За градско-идеално,мушка се навсякъде,а товари доста повече от лека кола.Извънградско с двама човека по 100 кила и един голям електрожен в петрохан пълзи с голям зор.Последният с когото говорих каза,че ако не се разбивали толкова шарнири и др. по ходовата част би било идеално.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        До: Daewoo damas

                        До тук всичко казано ме устроива на мен ми трябва да е удобно за товарене а на да носи чак толкова и да може да разкарва 5 6 души вечер из София. Извън софия нямам намерение да го изкарвам.
                        0-

                        Коментар


                        • #13
                          До: Daewoo damas

                          Ако е в добро състояние, вземай го смело. Ще си изработи парите. Само гледай шофьора да няма шкембе и да е по-дребничък, че иначе ще види зор ....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Daewoo damas

                            Това е уникат!
                            През 90-те купих такова от фалирала месарска фирма. Оказа се че за 50000 км. не са му сменяли маслото, а само са доливали.
                            Вкарах го между "напети" Фолксвагени и Пежо и Рено и го ползвах да наказвам мърлявите шофьори от другите марки.
                            Добре, обаче в един момент се оказа, че е най-полезния автомобил.
                            Скъсвахме го от юркане, единствения проблем беше, че никой не иска да го сервизира, защото не може да бръкне никъде!
                            И тогава се появи покана от някакъв кореец, отворил сервиз около бул. Сливница.

                            Всичко що се беше събрало го оправи и тоя дзвер продължи якото гърбене.

                            В един момент започнах да продавам един по един всичките бусове и все не се сещах за него, накрая остнана само тоя Дамас, беше в трагичен вид.
                            Накрая продадох фирмата и преди година, срещам едно свежо дамасче с надписите на фирмата! Тоя изтърсак "надживя" всички и сега живее втори живот!
                            Сега търся да купя за новата си дейност и няма...

                            Това е "рикшата на Азия" и е страшна машинка - вервайте ми!

                            Единственото което винаги ме е притеснявало, че при челен удар само една тънка ламаринка пази краката на шофьора!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Daewoo damas

                              Карал съм такова доста и мога да кажа, че няма по-кретеноустойчива машина...
                              Единственият проблем, който съм имал беше с жилата, привод на скоростите.
                              Това за обръщането е легенди...
                              Значително по-устойчиво е от Лада )))
                              Зимата е малко по-боксуваща от другите коли.
                              Харчи около 8/100 градско с тежък десен крак и около 5-7 извънградско.
                              Пъргава, некапризна и лека за управление. Двигателят е Тико с друга водна помпа.
                              Единственият по-добър миниван за мен е Субару Е10, Е12.
                              Като всеки миниван е доста опасно при немного силен челен удар. Субаруто е усилено с рама и тръби, докато при Дамаса има само една ламарина и стъкло пред водача.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X