Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Здравейте колеги, ето и една полезна тема за всички, които имат желание да си направят 100% механичен блокаж на задния мост на "Самурай - Витара" в "домашни условия".

    Сваляме и разглобяваме задния мост (Самурай 1.3)





    Тези дни ще напиша каква е най-подходящата стомана за изработката на новите детайли:







    Изкопирваме оригиналния детайл, като оставяме шийката по-дълга за да може да се нарежат шлиците на блокажа:



    Снимка на новия детайл, блокиращата втулка и скобата която я избутва:



    Термична обработка и закаляване:





    Напасване на леглото на лагера:



    Изглаждане и напасване на "гърба"







    От това каре се взема размера на шлиците:







    Изковаване на скобата която зацепва блокажа:











    На полуоската се вкарва втулката с шлиците и се заваря:



    Технологични отвори за скобата на блокажа:







    изработка и монтаж на затварящата кутия:





    Жилото за управление:









    Технически не е сложен за направа, но не ми допада голямата кутия в която са сложили управлението на блокажа, може да се измисли по-добър и компактен вариант.Другото което не ми харесва е скобата на блокажа и по точно постоянното и триене в блокиращата втулка.Ще е добре да се промени конструкцията и да се добави евентуално лагер, който да елиминира това триене.Споделете и вие вашето виждане за нещата и да се захващаме
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Намирисва ми на Андина тунинг
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      На мен ми намирисва на счупени мостове Абе Ванка какви домашни условия? Това ще ти легне почти колкото ARB

      Коментар


      • #4
        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Браво,перфектна направа.Ако изпитанията минат успешно,би ли направил и блокаж за Уаз,пазара е гарантиран.

        Коментар


        • #5
          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Не е лошо като идея. Но не е и толкова лесно колкото изглежда на пръв поглед. Пък и като знам как им се занимава на стругари и фрезисти с по нестандартни неща още повече се затруднява. Все пак не всички иамаме такива "Домашни условия" . Но иначе е полезно. Ако понапишеш ималко повече тешнически данни (размери) ще е още по полезно и по лесно.

          Коментар


          • #6
            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            Браво колега станало е перфектноМалко е като принципа на трактор ЮМЗ и на него е така самоче вилката се задвижва със педал
            Поздрави

            Коментар


            • #7
              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              На мен ми намирисва на счупени мостове Абе Ванка какви домашни условия? Това ще ти легне почти колкото ARB
              Аз още не знам на какво ще мирише, но обмислям варианти
              Домашни условия е образно казано, не се хващайте за думите ми
              А относно цената, със сигурност няма да е 2000 лв. на диф
              При теб колко излиза един АРБ за Витара ?
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Браво,перфектна направа.Ако изпитанията минат успешно,би ли направил и блокаж за Уаз,пазара е гарантиран.
                Колега, за вас нали има БТР-ски блокажи и още някакви...не може да се оплачете, за нас с Витарите само оригинал АРБ дето струва много
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                  Не е лошо като идея. Но не е и толкова лесно колкото изглежда на пръв поглед. Пък и като знам как им се занимава на стругари и фрезисти с по нестандартни неща още повече се затруднява. Все пак не всички иамаме такива "Домашни условия" . Но иначе е полезно. Ако понапишеш ималко повече тешнически данни (размери) ще е още по полезно и по лесно.
                  Дай да намерим един заден мост от Витара и да се мятаме, после ще ти кажа за размерите, а ако имаш време направо ще те поканя да помагаш
                  Проучвам как стоят нещата с избора на стомана (М18ХН...) и дали в завод Спартак ще се съгласят да изработят детайлите.Оказа се че на един приятел баща му е шеф там и може да удари едно рамо.
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Много се чудих... най-напред на самочувствието на този, който е направил това, после дали да пиша... Единствената причина, която ме накара все пак да си напиша мнението е, че някои ще повярва на това и ще се захване да повтори описаното по-горе...
                    Машиностроенето, в частност автомобилостроенето, или е открило нови, неивестни за мен технологии, с помоща на които са зачертнали металознанието, допуските и сглобките, или някой просто се шегува...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Много се чудих... най-напред на самочувствието на този, който е направил това, после дали да пиша... Единствената причина, която ме накара все пак да си напиша мнението е, че някои ще повярва на това и ще се захване да повтори описаното по-горе...
                      Машиностроенето, в частност автомобилостроенето, или е открило нови, неивестни за мен технологии, с помоща на които са зачертнали металознанието, допуските и сглобките, или някой просто се шегува...
                      Много сложно си го написал . Кажи им го направо, просто не става така, нито шлиците нито заварката на полуоската ще издържат.Ванка това не 2000лв ще ти излезе, а солено след 3-4 включване . Ако беше толкова лесно досега да съм ги пуснал в серийно производство

                      Коментар


                      • #12
                        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        Според мен емпиричният начин за проверка не е лош, ако можеш да си го позволиш и имаш времето. Относнно допуски и заварки предполагам, че в "домашните условия" на Ванката, включващи металообработващ завод с термообработки и т.н. няма да е проблем нито заварката, нито напасването. Все пак да не забравяме, че и "истинските оригинални, съвършени, най-добри" и т.н. блокажи се изработват при същите "домашни условия".
                        Така, че проблема тук според мен не е дали може да стане или не, въпросът е дали в завода ще се навият да го изработят. Като гледам горното, доста от подробностите при изработката са пропуснати, но според мен един инженер, който се занимава с това, ще може да прихване "изпуснатото" и да не го изпусне . И да, аз лично бих предпочел нова полуоска изработена изцяло, а не със "заварен детайл", но това не значи, че е невъзможно и по този начин.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          ... И да, аз лично бих предпочел нова полуоска изработена изцяло, а не със "заварен детайл", но това не значи, че е невъзможно и по този начин.
                          Вариантите за полуоска са няколко... Да си изработиш сам, т.е. просто да загубиш време и пари за да установиш, че не става. Да дадеш да ти я изработят някъде, където наистина могат, но това означава бутиков детайл, с пъти по-скъп от серийния оригинал. Има и трети вариант, със заварка, но ако се направи както трябва, би било съизмеримо с цената на бутиковия детайл, при това пак със съмнително качество... Вероятно има още варианти, но мисля, че разбрахте какво се опитвам да обесня...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Вариантите за полуоска са няколко... Да си изработиш сам, т.е. просто да загубиш време и пари за да установиш, че не става. Да дадеш да ти я изработят някъде, където наистина могат, но това означава бутиков детайл, с пъти по-скъп от серийния оригинал. Има и трети вариант, със заварка, но ако се направи както трябва, би било съизмеримо с цената на бутиковия детайл, при това пак със съмнително качество... Вероятно има още варианти, но мисля, че разбрахте какво се опитвам да обесня...
                            Прав си във всички случаи без този, където бащата на един авер е шеф на завода и още веднъж - става при тези условия - баща шеф на завод и съответните "домашни условия" (имам предвид, че при Ванката може и да проработи състемата, но в никой случай за нормалния гаражен майстор)
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Според мен това не си струва никак нервите, и наистина накрая ще излезе колкото един истински блокаж. А и има мостове от сузукита със заводски. Аз лично не бих се хванал даже бащата на приятеля ми да е шеф на НАСА. Иначе евала за снимките и ръководството.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X