Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Колега,не им се впрягай,в България критици много,а от тях не съм видял да са направили нещо.То и Кольо Фичето не е учил някъде архитектура и строителство в някой университет,а мостовете му стоят и днес.Успех.
    Прав си да ти кажа, те и педалите разправят че секса им харесва ама не искам да пробвам.

    Коментар


    • #32
      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      Прав си колега,защо ти е да влизаш в тоя филм.Ти си вносител,когато направят нещо подобно в Китай,ти просто ще ни го представиш.Не е лошо да имаме малко повече уважение към труда на човека.

      Коментар


      • #33
        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Прав си колега,защо ти е да влизаш в тоя филм.Ти си вносител,когато направят нещо подобно в Китай,ти просто ще ни го представиш.Не е лошо да имаме малко повече уважение към труда на човека.
        Е точно тука ти е грешката. За труда на кой човек става въпрос? Ванката го е видял някъде в нета и иска да се позанимава лошо няма горе писах какво ще стане. Освен че съм вносител поразбирам и това онова от метали и обработка, и не само аз

        Коментар


        • #34
          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Човека се е постарал да направи нещо и да го сподели със всички,а не да се крие като шушомига и затова заслужава едно голямо браво.Дали творението ще излезне здраво и надеждно може да покаже само времето,оставете да го покара и той ще сподели дали става или не.Много е лесно да оплюем нечий труд.

          Коментар


          • #35
            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
            Човека се е постарал да направи нещо и да го сподели със всички,а не да се крие като шушомига и затова заслужава едно голямо браво.Дали творението ще излезне здраво и надеждно може да покаже само времето,оставете да го покара и той ще сподели дали става или не.Много е лесно да оплюем нечий труд.
            Абе вие четете или просто си чатите тук .

            НИКОЙ не е правил такъв "блокаж" Ванката го е изровил някъде из нета и го тапоса тук да му се радвате.
            Ами радвайте се тогава каквото имам го казах.

            Коментар


            • #36
              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              Нещата,прерастват в махленска препирня.Има един лаф-така не може да се каже,трябва да се пробва.За мен нещата приключват в тази тема.През живота си съм видял много неща,които на теория трябва да работят 2,5 минути ,а на практика вършат работа много време.Но това е вашето мнение,което уважавам също,но ме подразни категоричната ви присъда за нещо което не сте видели как работи.

              Коментар


              • #37
                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Напротив в Уаз подфорума едно момче е направило нещо подобно на уазика,но не написа почти никакви подробности повече,явно с право като гледам отрицателната реакция.

                Коментар


                • #38
                  До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Май верно само си чатите тук . Следя темата от самото начало, преди да я пусне Ванката разгледахме снимките много внимателно като се опитахме да разберем принципа на действие и да преценим къде ще са слабите места на подобна схема . На мен първо не ми хареса да се реже и заваря полуоската и второ да се реже моста . Тъй като не разбирам много от метали чаках най вече мнението на Джорджо и след като той каза че не става за мен въпроса приключи . Ванката е упорит и не се отказва толкова лесно за което само можем да му благодарим, утре като направи такъв блокаж и ако той работи много колеги ще го последват . А защитите са излишни, необходима ни е само конструктивна крика и идеи за решаване на проблемите .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #39
                    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Какво се хилиш , дай пак отначало ... полуоската може и да не се реже, други проблеми какви виждаш ?
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #41
                        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        Никакви!
                        Успех!
                        Аз отивам да напиша още една опера... няма да си остана само с едната симфония, пък била тя и евъргрийн...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Никакви!
                          Успех!
                          Аз отивам да напиша още една опера... няма да си остана само с едната симфония, пък била тя и евъргрийн...
                          Привет!
                          Той човека опери смята да пише вие го занимавате с железа...
                          Джорджо приятелю не се сърди ама раскажи защо не става на дълго и на широко и как може да се пипне тук там, че да стане...
                          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                          .................................................................................................
                          Е. Абу

                          Коментар


                          • #43
                            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                            Дай да намерим един заден мост от Витара и да се мятаме, после ще ти кажа за размерите, а ако имаш време направо ще те поканя да помагаш
                            Проучвам как стоят нещата с избора на стомана (М18ХН...) и дали в завод Спартак ще се съгласят да изработят детайлите.Оказа се че на един приятел баща му е шеф там и може да удари едно рамо.
                            Абе витаров нямам никакъв, имам самурайски ама чак пък да са ми излишни. Не мога да разбера как става синхронизацията на това цялото нещо при включванеа А относно триенето на вилката не може ли да се реши с нещо подобно на аксеален лагер?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Идеята мисля, че е добра. Полуоската не се реже, на една от снимките се виждат шлиците с отвора, през който минава полуоската. Заварката е само за закрепване. Лошото е, че дори и да не се реже тези заварки променят структурата на метала и стават концентратори на напрежение и предполагат счупване. Но наистина на такъв малък диаметър друго закрепване освен заварка и лепило не се сещам, а има надеждни лепила. С лепило има друг проблем, че оригиналните шлици на полуоската са развалцовани и диаметъра им е по-голям от останалата част и да се наниже втулката с новите шлици ще има доста голям луфт за запълване с лепило. Относно това, че вилката трие постоянно мисля, че не проблем - в скоростната кутия има няколко такива вилки оригинално. Други забележки са водча на вилката и жилото за управление - много нестабилни ми се виждат, но те лесно могат да се модифицират.

                              Идеята е добра - единствен проблем е закрепването на втулката със шлиците за полуоската.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #45
                                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                                Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                                ...Джорджо приятелю не се сърди ама раскажи защо не става на дълго и на широко и как може да се пипне тук там, че да стане...
                                Може, ама ми е трудно да разкажа, какво съм научил за 4 години в техникума, 5 в института и още 20 във водещи машиностроителни и металургични предприятия, в няколко реда... Със симфониите и оперите ми се вижда по-лесно, вероятно защото нямам понятие от музика... Та защо казвате, че не мога да напиша една симфония поне, която да се изпълнява по всички световни сцени? Няма толкова виртуозни музиканти ли?
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X