Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен Блокаж на заден мост !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

    Колеги видях нещо наподобяващо блокаж.Още един лост за ръчна спирачка,а двете гуми са отделени.При превъртане на едната просто се дърпа ръчната,за да завърти другата.
    899152366

    Коментар


    • #17
      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

      Първоначално публикуван от lovetca Преглед на мнение
      Колеги видях нещо наподобяващо блокаж.Още един лост за ръчна спирачка,а двете гуми са отделени.При превъртане на едната просто се дърпа ръчната,за да завърти другата.
      Къде го видя и на какво го видя дай още инфо.....
      ДЕЦАТА СА НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ

      Коментар


      • #18
        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

        Първоначално публикуван от lovetca Преглед на мнение
        Колеги видях нещо наподобяващо блокаж.Още един лост за ръчна спирачка,а двете гуми са отделени.При превъртане на едната просто се дърпа ръчната,за да завърти другата.
        Стара система и не много успешна

        Колеги, зимата е дълга и студена.Защо да не я запълним с нещо полезно и интересно като направата на подобен проект.Поне като мине изпитанията ще се знае дали "става или не става

        ПС
        На някой да му се намира излишен заден мост от Витара ?
        Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 05-11-08, 17:48.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #19
          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

          Привет!
          Сещате ли се, че Титаник е измислен от професионалисти, а Ноевия Новчег от лайци...един механизъм колкото е по опростен толкова по безотказно действа...
          Защо да не стане...е вярно много работа ама ко от туй...
          Идеята на Ваньо си е супер...
          Последно редактирано от hun_ter; 05-11-08, 18:33.
          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
          .................................................................................................
          Е. Абу

          Коментар


          • #20
            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

            Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
            ...Сещате ли се, че Титаник е измислен от професионалисти, а Ноевия Новчег от лайци...
            Това ми трябваше... Сядам да напиша една симфония, хайде холан, разни неуки композитори още преди 200 години са писали и още им ги свирят, че аз ли няма...

            П.П. Някой ще ме светне ли, що трябва да е на петолинии... или са ги писали така, да се правят на интересни... А да щях да забравя, тия големите точки, че някои и с чертички, едни нагоре, други надолу, трябва ли да ги слагам по петолиниите... Ама какво питам, като гледам, дори не са върху една и съща линия от петолинието, тия трябва все пияни да са писали симфониите...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #21
              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

              http://www.puresuzuki.com/lockright.htm
              Колко струва този в Гърция ?
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #22
                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Това ми трябваше... Сядам да напиша една симфония, хайде холан, разни неуки композитори още преди 200 години са писали и още им ги свирят, че аз ли няма...

                П.П. Някой ще ме светне ли, що трябва да е на петолинии... или са ги писали така, да се правят на интересни... А да щях да забравя, тия големите точки, че някои и с чертички, едни нагоре, други надолу, трябва ли да ги слагам по петолиниите... Ама какво питам, като гледам, дори не са върху една и съща линия от петолинието, тия трябва все пияни да са писали симфониите...
                Колеги, мисля че се отдалечихте много от темата.Идеята ми беше конструктивно да помислим кое как може да се направи и подобри, а не дали може или не може да стане.Имам молба някой модератор да изчисти всички мнения и от тук нататък да останат само конструктивни предложения.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                  Иване, тя тази тема си е мъртво родена, в смисъл си е за коша... Форумът се чете от много хора, има и такива дето разбират малко от малко от машиностроене... какво ще си помислят за нас, като видят "професионална" изработка на блокажи със ъглошлайф, или заварени полуоски... у дома?!
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Иване, тя тази тема си е мъртво родена, в смисъл си е за коша... Форумът се чете от много хора, има и такива дето разбират малко от малко от машиностроене... какво ще си помислят за нас, като видят "професионална" изработка на блокажи със ъглошлайф, или заварени полуоски... у дома?!
                    Всеки има право да мисли каквото си иска, и вече имам идея как да отпадне заварката.С размера на шлиците на полуоската се нарязват по навътре още едни такива на които се закрепя втулката.Като здравина на усукване мисля че ще издържи.Само в двата края може да се точкува да не се мести втулката.Преди малко говорих с Таргата и даже измислихме как да отпадне рязането на кожуха и подобрихме (за сега виртуално) управлението по зацепването като променихме малко схемата и добавихме лагер
                    Вие много насериозно задълбахте обаче, това е един хоби-проект който се прави за кеф като има време и пари.Мен за това ме кефят пичовете от УАЗ форума, защото повечето неща си правят сами и "няма не мога, няма не искам: Идеята е да си помагаме с каквото можем, голяма работа че ще счупим един диф, поне сме опитали да направим нещо, иначе най лесно е да броиш 2000 лв. и да си купиш нов, ама липсва тръпката че си направил нещо сам...Отплеснах се, сорри.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #25
                      До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      http://www.puresuzuki.com/lockright.htm
                      Колко струва този в Гърция ?
                      Същата цена в Евро + ДДС
                      Калмини препоръчват при монтиране на блокаж да се подменят и полуоските с усилени.
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                        Същата цена в Евро + ДДС
                        Калмини препоръчват при монтиране на блокаж да се подменят и полуоските с усилени.
                        Значи с полуоските идва 800 лв .... мисля да взема един такъв ...
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #27
                          До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                          Значи с полуоските идва 800 лв .... мисля да взема един такъв ...
                          ТЦ, 400 евро полуоски + 250 блокаж = 650 евро + ДДС и стана ... много
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #28
                            До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                            Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                            ТЦ, 400 евро полуоски + 250 блокаж = 650 евро + ДДС и стана ... много
                            Блокаж 239.95 евро
                            полуоски 194.95 евро
                            --------- 434,9 + 20% * 1.95 = 1017 лв .... пак е приемливо .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #29
                              До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              Всеки има право да мисли каквото си иска, и вече имам идея как да отпадне заварката.С размера на шлиците на полуоската се нарязват по навътре още едни такива на които се закрепя втулката.Като здравина на усукване мисля че ще издържи.Само в двата края може да се точкува да не се мести втулката.Преди малко говорих с Таргата и даже измислихме как да отпадне рязането на кожуха и подобрихме (за сега виртуално) управлението по зацепването като променихме малко схемата и добавихме лагер
                              Вие много насериозно задълбахте обаче, това е един хоби-проект който се прави за кеф като има време и пари.Мен за това ме кефят пичовете от УАЗ форума, защото повечето неща си правят сами и "няма не мога, няма не искам: Идеята е да си помагаме с каквото можем, голяма работа че ще счупим един диф, поне сме опитали да направим нещо, иначе най лесно е да броиш 2000 лв. и да си купиш нов, ама липсва тръпката че си направил нещо сам...Отплеснах се, сорри.
                              Ванка вече ме разсмиваш няма да ти обяснявам защо и как се изработват или не се изработват шлици на готова полуос, за термо обработка също не искам да коментирам кой и как може да ти я направи. Ако имаш свободно време и средства давай захващай се и аз ще ти помагам с каквото мога. Искам да уточня че това ще СТУВА КОЛКОТО ГОТОВ МАРКОВ БЛОКАЖ И ВЪОБЩЕ НЯМА ДА Е "ДОМАШНА ИЗРАБОТКА" не искам някой да се подведе по това което си писал

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              ТЦ, 400 евро полуоски + 250 блокаж = 650 евро + ДДС и стана ... много
                              Няма ДДС

                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              Блокаж 239.95 евро
                              полуоски 194.95 евро
                              --------- 434,9 + 20% * 1.95 = 1017 лв .... пак е приемливо .
                              Асолютно приемливо направо си е без пари.

                              Скоро Калмини ще имат пердставител и в България
                              Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 05-11-08, 22:53.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Механичен Блокаж на заден мост !!!

                                Колега,не им се впрягай,в България критици много,а от тях не съм видял да са направили нещо.То и Кольо Фичето не е учил някъде архитектура и строителство в някой университет,а мостовете му стоят и днес.Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X