Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на карборатор на 4т

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на карборатор на 4т

    колеги тай като сте по опитни искам да задам един въпрос , идеята ми е следната , сега като се застуди , искам да направя една пълна профилактика на мотора , идеята ми е да сваля карбуратора и да го почистя в ултазвукова вана , по принцип там се чистят дюзи на коли но ....... ми казаха че няма проблем да се сложи и целия карбуратор , според вас дали ще има ефект и дали има някаква опасност да се повреди нещо , и също така след почистването дали ще има нужда от регулиране на сместа ?

  • #2
    До: почистване на карбуратор на ямаха хт

    на ямахата си с двоен карбуратор? трябва поне да ги разглобиш един от друг и да им свалиш чашката на единия и да им махнеш иглите според мен е по добре да ги прдухаш защото дюзите са на друг принцип и внимавай да не скасаш маншоните че са си скапи и няма нуйда регулира6 сместа после !!!! успех и кажи да ли има ефект после
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #3
      До: почистване на карбуратор на ямаха хт

      ами да прочетох тук че е с два карборатора , имам едно ръководство ще го прегледам първо да не направя някои простотия за която да съжалявам после , ако някои колега може да ми обесни горе долу как се сваля и има ли некви тънкости и чалъми за които пише в дебелите книги аз естествено ще съобщя къкъв е бил ефекта!!! бих се радвал ако с това ще помогна и на някои друг !!! значи мисля просто да го сваля и так като си е без да го разглабям или кавото и да е друго да го пусна във ултразвуковата вана за няколко часа и да го продухам после и пак обратно , не ми се барат игли или каквото там има защото изобщо не сам наясно кое какво е и за какво служи

      Коментар


      • #4
        До: почистване на карбуратор на ямаха хт

        НЕ ПИПАЙ КАРБУРАТОРА ОСВЕН АКО НАИСТИНА НЯМА НУЖДА!!!
        Карба на ХТ-то е доста сложен(точно защото е двукамерен) и ако го разбъзикаш ще ти е необходим човек който разбира много(а такива се намират трудно).Отделно ,че дори и такъв човек не може да го регулира от раз.Гледай да не направиш така ,че точно в началото на сезона да останеш без мотор.Нещата които можеш да направиш сам(а и от които има смисъл)-свали чашката на поплавковата камера и я промий(вътре със сигурност има тиня),сложи си горивно филтърче.
        Ако имаш желание просто нещо да си чоплиш по мотора през зимата(а ти очевидно имаш) има хиляди други неща с които можеш да се справиш перфектно и без ремонта на мотори да ти е професия.
        Например:
        -смени си маслото на коловете
        -гресирай задното окачване
        -смени си спирачната течност
        -провери си лагерите на главините
        -прегледай си инсталацията за протрити кабели
        -направи си хубави жила(освен ако не са оригиналните-тях не ги пипай)
        -смени си вътр.гуми с усилени
        -провери да нямаш хлабави спици
        -провери си луфта на клапаните
        -провери си маншоните на карбуратора
        И всичко това е извън стандартната поддръжка като масло , филтри,накладки,верига,пиньони,гуми и т.н. и т.н.
        Виждаш че има доста поле за действие и за набутване.Не се захващай с излишни и рискови ремонти.
        Успех.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          До: почистване на карбуратор на ямаха хт

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          НЕ ПИПАЙ КАРБУРАТОРА ОСВЕН АКО НАИСТИНА НЯМА НУЖДА!!!
          Карба на ХТ-то е доста сложен(точно защото е двукамерен)
          Колега благодаря за съвета , наистина ме караш да се замисля , аз и за това преди да направя каквото и да е, исках да се посъветвам с хора които са по опитни от мен !!! и благодаря за съвета които ми даваш !!! проблем с карбуратора наистина нямам , просто тва ми хрумна като идея , но явно не е добра , и затова ще се откажа от нея !!! някак си ми се искаше да му направя една профилактика , защото цял сезон имам навити 5 000 км с него , а като знам кви бози продават по нашите бензиностанции , но щом казваш 4е е излишно ........ , а за останалите неща които изброяваш ....... те са планирани , намерението ми е за следващия сезон да имам един наистина надежден мотор (не че и в тоеа състояние не е ) на които мога да разчитам , и ще направя каквото мога по въпроса !!!
          още веднаж благодаря колега , усещам че ме предпази от една моя голяма грешка !!!

          Коментар


          • #6
            До: Почистване на карборатор на 4т

            Сутринта докато си пиех кафето , ми влезе муха в главата че днес е деня в които трябва да почистя карба ......... так и стана , колегата както е писал по горе тоз карбуратор се оказа доста доста сложен
            но на крастата майката му било чесането , последва пръскане на почти целия мотор за да достигна свободно до карба , докато го свалях прегледах маншоните сава богу здрави са , погледнах и мембраната която е в самия карбуратор и тя е здрава , имаше боклук и нагар но успяхме да го почистим , следваше сглобяване , поставяне реглаж ( не от мен естествено ) и запалване !!! според мен имаше полза от това почистване , сякаш мотора се отпуши , поне аз така го усештам , при подаване на газ по рязко веднага реагира , а преди това каточели се замисляше , единствено не успях да регулирам хубаво газта оставил сам и повечко свободен ход и тва ме дразни не ми е удобно така , но не ми се разглабяше всичко отново и го оставих за друг ден !!!
            от изброените от колегата по горе процедури остана да проверя и притегна спиците , всичко друго вече е направено

            Коментар


            • #7
              До: Почистване на карборатор на 4т

              Внимавай да не разцентроваш каплата.
              Не претягай(прекалено много) спиците , защото започва да се цепи каплата(обръча).
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #8
                До: Почистване на карборатор на 4т

                И аз трябва да чистя моя на КЛР-ра ,но като слушам колко са сложни май ще извикам някой по отпитен ..

                Коментар


                • #9
                  До: Почистване на карборатор на 4т

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Внимавай да не разцентроваш каплата.
                  Не претягай(прекалено много) спиците , защото започва да се цепи каплата(обръча).
                  ами мислех само леко да ги попритегна ако има някои разхлабена да я постегна , от душманско стягане останах без единия от четирите болта които даржат предната ос аман от тез гумаджии , докато му кажа внимавай и .....................
                  колега виждам че си наясно специално с ХТ-то , освен тези двете накраиничета отзад които служат за гресиране има ли други ? оглеждах навсякаде но не успях да намеря освен тези двете , и прахоуловителя на задния амортисиор е понакасан , мога ли да сменя само него ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Почистване на карборатор на 4т

                    Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                    И аз трябва да чистя моя на КЛР-ра ,но като слушам колко са сложни май ще извикам някой по отпитен ..
                    абсолютно , и аз не го правих сам , платих си но бях в ръцете му и гледах внимателно , не заради друго ами защото му нямам вяра дали няма да ме накра да купя нещо което не е за смяна , разбира ги момчето но за някой неща не е много коректен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Почистване на карборатор на 4т

                      Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                      ами мислех само леко да ги попритегна ако има някои разхлабена да я постегна , от душманско стягане останах без единия от четирите болта които даржат предната ос аман от тез гумаджии , докато му кажа внимавай и .....................
                      колега виждам че си наясно специално с ХТ-то , освен тези двете накраиничета отзад които служат за гресиране има ли други ? оглеждах навсякаде но не успях да намеря освен тези двете , и прахоуловителя на задния амортисиор е понакасан , мога ли да сменя само него ?
                      Като казваш "накрайничета",предполагам че имаш в предвид гресьрка(прилича на винтче с топче отгоре).
                      Почти на всяка една подвижна връзка на задното окачване има по една гресьорка.Заврени са на много гадни места и ще падне лежане.На моето ХТ изобщо няма маншон-амортисьора е неразглобяем и няма как да се сложи.Не знам как е при теб , но по принцип е хубаво маншона да е здрав.Най-често амортисьори изпускат заради скъсан прахозащитен маншон.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Почистване на карборатор на 4т

                        Ами да, за същите гресьорки става въпрос, но откривам само две, други не успях да открия, а прахоуловителя не съм се заглеждал за да видя дали е слаган допълнително или е слаган в последствие, а може и да импровизирам с нещо за голфа мисля че беше 15 кинта, може да се вкара малко инжинерна мисъл
                        Последно редактирано от Chinela; 14-11-08, 17:15.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Почистване на карборатор на 4т


                          Ето защо неиска да ми пали моторетката ,а още колко кал и пясък извадих от резервара....Представям си сега като чистим карборатора какво ще е ... Вижте какво ни дават по бензиностанциите ,а си мислим ,че е чис бензина

                          Коментар


                          • #14
                            До: Почистване на карборатор на 4т

                            Това къде си го сипал
                            На мен така ми изглежда бензина след като съм си киснал веригата в него да я измия.
                            Аз почти винаги като зареждам, си източвам от бензина през преливника на карбуратора (при мен така е най лесно). Сипвам го в прозрачно шише и после го ползвам за чистене на въздушния филтър и веригата.
                            [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Почистване на карборатор на 4т

                              Ами чист го изсипах,такъв го извадихДържах резервара 2-3 седмици без бенз... и след като сипах пробвах да запали ,но ц Източих бензина да изчистя резервара и ето резултата А колко песак и кал изпаднаха ... Даже още песъчинки си останаха понеже неможе всичко да излезе А сега следва карба .. представям си какво е ватре по жиглиори и тн..
                              ПП. А всъщност това е след като го прецедих през тензух ... Понеже мислех да го сипя в явата ,но в последствие се отказах

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X