Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Права на потребителя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Права на потребителя?

    Тоя въпрос има ли някаква почва у нас?
    Примерно /доколкото знам/, в щатите някаква музика не ти харесва и връщаш диска след няколко дни...

    Тук примерно в моя случай - купувам телескоп за децата /най-скъпия/ с безброй реклами по запечатаната кутия за еди колко си увеличение от Технополис. Там, както се знае е царството на "номера на китайката"..

    Отварям нещото и откривам че всъщност няма никакво увеличение, защото през "телескопа" се вижда по-зле отколкото с просто око..
    За увеличение и дума не може да става, защото няма какво да се увеличава...

    Тук номера на китайката е че няма как да го откриеш преди да го разопаковаш...

    Но като се замислиш, тия неща се правят за щатите, явно или ония са изперкали и само хвърлят подаръците на децата си, без да се интересуват, или не им се разправя с глупости...

    Но е гадно децата ти да те вземат за подбив - "Каква Луна, бе баща ми, какви кратери, пак са те изработили с тоя боклук!"

  • #2
    До: Права на потребителя?

    Тегаво е. От личен опит го казвам. Дори и касова бележка и гаранция да имаш пак е трудно. Да не кажа невъзможно. Примери много. Не ми се почва.

    Коментар


    • #3
      До: Права на потребителя?

      Колега,трябва да има окуляри които се слагат на тръбата за да видиш нещо!

      Коментар


      • #4
        До: Права на потребителя?

        ако наистина има "толкова си реклами неотговарящи на съдържанието в кутията "продукта би трябвало да бъде приет за рекламация .
        аз бих дигнал луд скандал

        Коментар


        • #5
          До: Права на потребителя?

          Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
          ако наистина има "толкова си реклами неотговарящи на съдържанието в кутията "продукта би трябвало да бъде приет за рекламация .
          аз бих дигнал луд скандал
          Асене, ти къде живееш? На територията на България или в чужбина? Щото тук отдавна не си спомнян да съм купил нещо и то да си е изкарало гаранционния срок. Май има и такива, ама те са по-скоро изключение от правилото...
          Пресен, топъл, парещ случай - днес. Ходя до Габрово до мебели Арон - там имат шоу-рум три декара. Харесвам си масичка - "имате ли" - "ми не, трябва да се чака 45 дена за поръчка..." (предния път чаках над 2 месеца). "Добре ще взема тая която сте изложили - разглобете я". "О'кей". Разглобяват... "Тази полица май, нещо е пукната" - "Ще ви я сменим с другата изложена подобна масичка". Смениха я - проблем за мен няма, но... обясни ми как нова масичка, сглобявана от професионалисти още при първата и сглобка ще се спука едната полица? Просто - това е поредният боклук. Останалите изложени или предлагани по каталог не са по-добри. Всеобщото качество е такова!
          Последно редактирано от chris_vicom; 01-11-08, 22:54.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            До: Права на потребителя?

            Разгледай това:
            http://www.kenanoff.com/blog/archives/190
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              До: Права на потребителя?

              не в българия живея . и моля те даи да не говорим за мебели еднодневки че направо избеснявам . в този бранш съм
              а дали някои след скандала ще ми обърне внимание е друг въпрос

              Коментар


              • #8
                До: Права на потребителя?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                .... купувам ..... от Технополис. ...
                Фърли един гьоз тук:
                Как се прави рекламация в Технополис: http://www.kenanoff.com/blog/archives/129

                Две години срок за рекламация при дефект на стока:
                http://blog.marudina.net/?p=248

                Коментар


                • #9
                  До: Права на потребителя?

                  да живеят монополистите и ние които ги храним да сме по смирени

                  Коментар


                  • #10
                    До: Права на потребителя?

                    Ами в щатите е много гот.
                    Кеф ти палатка за пикник....купуваш....след пикника връщаш

                    НО, малко хора ще се занимават да прекарат малкото си свободно време да ПЪТУВАТ до някой голям шопинг център и да върнат нещо....демек....цигания си е....освен ако наистина не ти става и е скъпо. Голямото разстояние убива желанието на повечето да дребнеят и сигурно за това магазините са толкова либерални. Веднъж връщах обувки по пощата да ми ги сменят с по-голям номер....нямаше проблем - даже за тяхна сметка всичко.
                    No bike - no fun!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Права на потребителя?

                      В друга тема бе дискутирана Комисията за защита на потребителя (КЗП). За добро или лошо тя работи. Има и Закон за защита на потребителя. Пускаш жалбата и чакаш.
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        До: Права на потребителя?

                        То с много неща гаранционните условия са само на книга наскоро ми се наложи да си блъскам главата с протекъл на втората година гаранционен бойлер Теси сменят ги без проблеми но първо трябва да изчакаш няколко дни да те посети сервизен техник който да ти издаде протокол за повредата и след това за своя сметка сваляш дефектиралото изделие и го караш в централния им склад на бистришко шосе. Една проста сметка ако не можеш сам да си го свалиш транспортираш и после качиш новия надхвърля 100 лева.В тази връзка поразрових за български производител или вносител който предлага гаранционни условия в които влиза те да си демонтират и да ми монтират нов при протичане е няма такъв в милата ни родина.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Права на потребителя?

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Но е гадно децата ти да те вземат за подбив - "Каква Луна, бе баща ми, какви кратери, пак са те изработили с тоя боклук!"
                          Вальо, вземаш телескопа, и отиваш в Технополис, и си подаваш гаранционно оплакване. До три дни, по закон е до седмица от датата на покупката, са длъжни да ти подменят стоката, ако не си доволен.
                          Не вдигай скандали и не се нерви. Тези които приемат рекламациите са инструктирани така, че да де принудят да "изпуснеш пара". То повечето клиенти ходят за това, да им вдигнат луд скандал. От такива не ги е страх.
                          Притесняват се от спокойни и хладнокръвни клиенти, еле па ако си и водят адвоката. Тия клиенти, ще имат търпението да обиколят всички институции и ще имат културата, да обяснят същината на проблема и по нагоре.
                          Задължително трябва да ти издадат документ, че си подал гаранционно оплакване, на еди коя си дата с подпис на управителя и печат. Настоявай кротко за документ, но неотстъпчиво. Ако ти откажат издаването на документ си подготви телефонен номер, на Комисия за защита на потребителя, или друг. Аз лично в Метро, звънях на полицията, като настоявах да дойде патрулна кола за да удоствери отказ за изпълнение на законните ми права. Трябва да издадат документ, удостверяващ, че на тази и тази дата си ги посетил с ГАРАНЦИОННА ПРЕТЕНЦИЯ. Основателна , или неоснователна според тях- няма значение, но следа от посещението трябва да остане. В твоя случай е лесно Технополис имат деловодство, длъжни са да издават входящи номера на документите. Метро също имат деловодство и аз ги подсетих. Чак тогава отстъпиха. Дотогава увъртаха.
                          Успех
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-11-08, 07:51.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            До: Права на потребителя?

                            Наскоро пък на мен какво ми се случи... Мой дистрибутор от провинцията ми праща едно изделие на няколко месеца да го проверим тук, защото има рекламация от клиент за дефект, който при тях не се проявява.

                            Гледаме го тук - дефект йок, обаче е с по-стар фърмуеър, та го актуализирахме и му го върнахме. Малко след това ми звънят познати от местния клон на КЗП, че имат подадено оплакване срещу дистрибутора и по-добре да взема мерки. Клиентът отишъл на експертиза, че устройството не е отваряно и приложил протокол към жалбата. Изсмях се, че това е електроника и изобщо не се оправя с отвинтване, още повече, че указаният дефект така и не се е проявил, освен по негови думи. На развеселения ми отговор ме попитаха колко ми струва въпросното нещо и като им казах 300-400 кинта веднага ме прекъснаха да му давам ново и да се приключва казусът, защото изобщо не си заслужава разправията, която предстои, независимо кой е прав(?!). По техен съвет, по-добре да прежаля нещото, отколкото времето, средството и нервите, съпътсващи такава история, от която ще изляза губещ, без значение дали ще му го сменя или не. Тъй като слушам, когато ми се говори, му пратих ново, той върна старото и си оттегли жалбата и оттогава проблеми с него сме нямали. Според мен, всичко е било заради стария фърмеуър, защото новото така или иначе си беше с последната версия и ако неговото си устройство му е заизглеждало на отваряно, е щял да му даде възможност сам да се увери, че е наред, а не да бяга за протокол. Обаче по думите на моите хора съм постъпил по единствения разумен за мен начин, вместо да се занимавам с глупости.

                            Все по-интересни работи стават.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Права на потребителя?

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              ...
                              Я, и тука настанала диктатурата на идиота.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X