Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за батерии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за батерии

    Здравейте!
    От около 12-13години имам хубав прожектор(не му знам марката) работещ с три батерии от волт и половина-големите.
    Може ли да препоръчате хубави презареждащи се батерии от този тип.
    По магазините се продават едни устройства приличащи на големите батерии в които се поставят малки от волт и половина и така в уред работещ с големи батерии може да се поставят малки.Някой ползвал ли е такова нещо и пълноценно ли ще работи фенерът с малки батерии?
    Извинявам се за глупавият въпрос, но нищо не разбирам от електричество

  • #2
    До: Въпрос за батерии

    Колкото по-малки батериите - толкова по-малък капацитет. Бързо ще се свъшват, нищо повече.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за батерии

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Здравейте!
      От около 12-13години имам хубав прожектор(не му знам марката) работещ с три батерии от волт и половина-големите.
      Може ли да препоръчате хубави презареждащи се батерии от този тип.
      "Волт и половина" - там е проблемът. Презареждащите са все 1.2 V и така вместо 4.5V имаш 3.6V върху крушката. Светлината е мижава, но ако се смени и крушката (особено със светодиод) няма проблем.
      Aз използвам акумулатори NiMH на GP - някаква китайска фирма, но са учудващо издържливи.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за батерии

        eneloop - батерии на Sanyo, химия NiMH, около 2Ah за размер АА, 1.2 волта.

        Само тези и евентуално на второ място Hybrio на Uniross са смислените зареждаеми батерии за фенер.

        Другите ще ги заредиш, ще ги напъхаш във фенера и след 1 месец съхранение в тях няма да има нищо. Саморазрядът на обикновените NiMH батерии е стъписващо бърз, а като остареят става страшно.

        Лошото и на eneloop, и на hybrio, е че се произвеждат само в два размера - AA и AAA. Ще трябва да ползваш адаптери за размера на батериите. И да се примириш с по-ниския капацитет. Една батерия размер D има около 4 пъти по-голям капацитет от същата по вид батерия размер АА.

        В твоя случай има и още един проблем - повечето зареждачки могат да зареждат само четен брой батерии. Ще трябва да се поразтърсиш. Виждал съм на Sony и Sanyo, които зареждат толкова, колкото им напъхаш.

        Виж и тук:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27188

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за батерии

          Както вече са ти казали, едни от добрите батерии са Sanyo Eneloop, 2000mAh при не ползване дълго време не се саморазреждат, т.е. саморазряда им е много нисък, запазват до 85% от заряда си, други подобни батерии са Powerеx IMEDION 2100mAh. Другото с което трябва да се снабдиш е добро зареждащо устройство, което да може и да разрежда батериите преди да почне да ги зарежда, най-доброто което мога да ти препоръчам е на Pwerеx MH C9000 има 5 пет режима на работа всяко гнездо е самостоятелно и през цялото време дава подробна информация какво става на LCD дисплей, можеш да зареждаш от 1 до 4 батерии, цената му е 145лв. има го във Фотопавилион, другите модели са малко по-скъпи и са за 8бр. батерии, като отново всяко гнездо е самостоятелно, т.е. може и само една батерия да зареждаш, но пък са напълно автоматизирани и нямаш никакъв контрол при зареждането и са само с по три режима на работа, разряд, заряд и цикъл, също така при заряд имат бързо и бавно зареждане, най-евтиният от тях е 175лв. показва на LCD дисплей за всяка от батериите приблизително до какво ниво е заредена. Сега ще кажеш ама защо такива скъпи зареждащи ами защото като дадеш 30лв. за батерии е хубаво да не ги скапеш за 6 месеца, най-малкото, освен това особено първия модел, който препоръчах ти дава възможност да изтискаш пълните възможности от една такава батерия, също може да се възбъждат и вече заминали си батерии и карат ..... Бе изобщо ако знаеш какво правиш удължаваш живота им доста. Ами това е то.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за батерии

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            "Волт и половина" - там е проблемът. Презареждащите са все 1.2 V и така вместо 4.5V имаш 3.6V върху крушката. Светлината е мижава, но ако се смени и крушката (особено със светодиод) няма проблем.
            Aз използвам акумулатори NiMH на GP - някаква китайска фирма, но са учудващо издържливи.
            GP са едни от малкото производители на качествени батерии. От техния завод излизат батерии с надписи на много известни фирми включително и Панасоник. Големите производители на техника просто си поръчват батериите с техните марки
            Намират се в Хон Конг http://www.gpbatteries.com/html/front/index.html
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за батерии

              Аз съм фен на Energizer, комбинарани с качествено зарядно устройство обаче! Ползвам ги твърде често и нямам наблюдение за степента им на саморазряд, но пък сравнени с Варта/GP/разни други китайски издържат много повече цикли на зареждане/разреждане.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за батерии

                Аз имам два големи 3D фенера на Маглайт, донесоха ми ги преди 5 години първия, и преди 3 втория. Именно за втория искам да споделя. Затрих го някъде из гаража преди две години. Миналата неделя реших да пренареждам нещата в кочината и го намерих. Свети. С оригинални Енерджайзери от УСА. Значи една година е ползван около 20-30 пъти на риба и по морето, след това две години в гаража, а зиме там е по-студено от навън. А батериите още бичат. Та за презарядните. Ако фенера ти е хубав, не го мъчи, купи му нормални хубави батерии. Не е като едно време, вече навсякъде в радиус от 10-15 км около тебе, има поне едно място от където да купиш батерии.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за батерии

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Аз имам два големи 3D фенера на Маглайт, донесоха ми ги преди 5 години първия, и преди 3 втория. Именно за втория искам да споделя. Затрих го някъде из гаража преди две години. Миналата неделя реших да пренареждам нещата в кочината и го намерих. Свети. С оригинални Енерджайзери от УСА. Значи една година е ползван около 20-30 пъти на риба и по морето, след това две години в гаража, а зиме там е по-студено от навън. А батериите още бичат. Та за презарядните. Ако фенера ти е хубав, не го мъчи, купи му нормални хубави батерии. Не е като едно време, вече навсякъде в радиус от 10-15 км около тебе, има поне едно място от където да купиш батерии.
                  Така е. И в моя МАГ с 5хД стоят Енерджйзери от 2002г. Срока им за употреба е изтекъл 2006г. Още си светят като нови.
                  Зависи си от това колко светиш с него. За по-продължителна употреба, може и да е добре акумулатори. Иначе с батерии, при качествените саморазряда практически е нула.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за батерии

                    Зарядни на Униросс 2100мАч не ми държат ток без да ги ползвам повече от 4 дни, и то на четвъртия ден са полумъртви. А ги зареждам с оригиналното им, уж умно, зарядно. За това смело си ползвам нормални. Не си струва цената ни зарядното, ни бтериите. Колко нормални ( под нормални разбирам алкални) можеш да си купиш на цената на 1 зарядно и поне два комплекта зарядни батерии.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за батерии

                      Унирос е много рядко л... . Пълно менте. Не знам от къде бяха гепили атомна бомба, дано вече я нямат.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за батерии

                        само за едно подсещане - добрите батерии си имат един голям недостатък. аз на единя ми маг така бях забравил за батериите, че след поредното ми прибиране от чужбина намерих дюраселите изтекли във фенера и разбира се рефлектора изяден. та не ги забравяйте..... проверявайте състоянието им (а тия изтеклите иначе си даваха ток още ;-). е ако това може да е недостатък де ама........ а иначе аз съм се зарибил на фенери със динамо, слънчева и зарядни батерии сега. и вече излизат все по-добри и по-добри модели със добри акумулатори. например купих си един малък фенер с 3 диода и ръчка като на макара за риба. за около 2-3 мин навиване си осигурява светене за цяла седмица за дребни къмпинг нужди. чак не повярвах. не че ми пречи да намотая дръжката няколко пъти и да знам че ще свети. ама аз май много съм се зарибил по тия технологии защото сега се хващам че дори на ключодържателя имам някво фенерче за 5 кинта от пазара иван вазов на слънчева батерия със 3 диода,свети доста силно и вече няколко месеца ми служи вярно. и то за 5 кинта! да живеят китайците.
                        Последно редактирано от Tony33; 07-08-09, 00:18.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за батерии

                          Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                          само за едно подсещане - добрите батерии си имат един голям недостатък. аз на единя ми маг така бях забравил за батериите, че след поредното ми прибиране от чужбина намерих дюраселите изтекли във фенера и разбира се рефлектора изяден. та не ги забравяйте..... проверявайте състоянието им (а тия изтеклите иначе си даваха ток още ;-). е ако това може да е недостатък де ама........
                          Ами недостатък е. Да знаете, че алкалните не протичат.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за батерии

                            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                            GP са едни от малкото производители на качествени батерии. От техния завод излизат батерии с надписи на много известни фирми включително и Панасоник. Големите производители на техника просто си поръчват батериите с техните марки
                            Намират се в Хон Конг http://www.gpbatteries.com/html/front/index.html
                            Колега тук не си прав, ама въобще.
                            Panasonic си имат собствени заводи и НЕ СЕ ПРАВЯТ в заводи на GP!!!
                            Напротив, в заводите на Panasonic се произвеждат други известни марки.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за батерии

                              Колеги, може да разгледате прикачения файл.
                              Има интересни продукти на световна марка, особено при алкалните и акумулаторните батерии.
                              Вижте също така,коя е най-мощната алкална батерия в света, регистрирана в Рекордите на Гинес.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X