Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на кардан на G ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ремонт на кардан на G ???

    Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
    ...обачееее,...не и като мойто!!! ...та нали уж са еднакви ,моето Г е 300ГД 460! .....а сега кажете колеги каквостава? ....това не съм го мерил точно, но е нещо от сорта на 107Х30
    Някой има ли представа защо е така?

    Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
    Преден на 460, ама то всичките карета са му еднакви - 88Х31 мм.
    Това което ти е дал е грешно. Мисля, че просто не е погледнал какво ти дава. Каретата са от бус. Дал ти е от грешен модел. Иди да ти го смени....И го мери на място.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #32
      До: Ремонт на кардан на G ???

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Това което ти е дал е грешно. Мисля, че просто не е погледнал какво ти дава. Каретата са от бус. Дал ти е от грешен модел. Иди да ти го смени....И го мери на място.
      На против точно това е размера 31х88 и става от камионче 809/11 и тн.

      Коментар


      • #33
        До: Ремонт на кардан на G ???

        Фланеца със 6 болта - мисля преди 81 година ползва различни карета, не знам размера. Всички фланци с 8 болта ползват 88х31 мм. каре.
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #34
          До: Ремонт на кардан на G ???

          Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
          на нашто Г ние си го сменявахме карето струва 25лв и 4 шайби с диаметър 16мм. и дебелина 2мм
          Ако на Г-то е като на МВ207 или ЛТ-35 и карето е керновано то решението е едно. Купуваш каре за 25-30лв и лепило LOCTITE 638 и си залепваш чашките на кръстачката за кардана. Демонтажа става чрез нагряване до 250градуса иначе няма проблеми. Вече на два кардана съм лепил и то на посочените по-горе камиончета и няма никакви проблеми. При това е добре че могат да се монтират по-дълги или къси карета с нужния диаметър
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #35
            До: Ремонт на кардан на G ???

            Колеги, оказа се, че задната част на кардана си е както трябва и там карето си е с размера който вие казвате, и който аз по препоръка на Митко си купих. Предната (по -дълга ) част на кардана обаче яавно нещо е каращисвана от някой талантлив изобретател и там карето е доста по-голямо, а фланеца е пригоден като са му пробили нови ( дупки, за да съвпаднат с тези на фланеца на предния диференциал. Много ми е чудно от какво и как са успяли да намерат това парче кардан, което да съвпадне със шлиците на задната му част и защо са правили тези цигании, та ние тук да им берем ядовете, като в Англия частите са доста по-евтини, а за доходите им сами знаете ,доста по-големи! Иначе въпосната по-дългачаст на кардана и неоригинален размер каре си изглежда заводска изработка - много интересно. Оставих го в едно сервизче и ако го направят добре ще ви споделя радостта си!
            Прикачени файлове
            I want out !!!

            Коментар


            • #36
              До: Ремонт на кардан на G ???

              В крайна сметка си намерих кардан втора употреба в добро състояние. Сложих го и нещата май са ОК! Ако някой иска да си прави гимнастики , можем да се спазарим за другия кардан (разглобеният) на снимката, който е с две различни карета, както и чисто новото каре (88Х31) , което така и не влезе в употреба.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от yankof; 24-07-09, 15:41.
              I want out !!!

              Коментар


              • #37
                До: Ремонт на кардан на G ???

                Ако е до кардани и при мен има няколко излишни.

                Коментар


                • #38
                  До: Ремонт на кардан на G ???

                  Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                  Ако е до кардани и при мен има няколко излишни.
                  ....е, колега , да беше казал по-рано та да не обикалям като луд, пък и да не облагодетелствам хора извън форума...
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на кардан на G ???

                    Ще пусна тук едно запитване, за да не отварям нова тема. Пак става въпрос за ремонт на кардан. Та въпроса ми е : мога ли да разбера кое каре е за смяна без да се свалят карданите?
                    I want out !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на кардан на G ???

                      Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                      Ще пусна тук едно запитване, за да не отварям нова тема. Пак става въпрос за ремонт на кардан. Та въпроса ми е : мога ли да разбера кое каре е за смяна без да се свалят карданите?
                      Нагласяваш кръстачката на карето вертикално - хоризонтално. Хващаш кардана с двете ръце близо до карето и здраво го разклащаш нагоре - надолу. Завърташ го на 90* и пак така.
                      Отделно, при потегляне се чува характерно "звънтене".

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на кардан на G ???

                        Понеже от тъпотия извървях целия път с карданите, искам да споделя челен опит.

                        Всички карета са 31х88мм.

                        1. Карета се намират в почти всички магазини в които продавача не е идиот и може да търси по размер.
                        Цената е от 30 до 80 лв в зависимост от кефа на продаващия. Има и по 240лв.
                        Труднота е да се намери хубаво каре. Модели не научих. Аз взех такива на които пише Germany с тайвански акцент

                        2. Каретата се демонтират лесно ако имаш преса или менгеме.
                        3 Монтират се още по-лесно.
                        4. Най добре се фиксират с шайби на размер чукнати с по 3 точки с СО-то

                        Много важно е да се бележи кардана при пазглобяване. Ремонтираните се центроват (подчертавам центроват)и после се балансират.
                        Задължително!
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на кардан на G ???

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Понеже от тъпотия извървях целия път с карданите, искам да споделя челен опит.

                          Всички карета са 31х88мм.

                          1. Карета се намират в почти всички магазини в които продавача не е идиот и може да търси по размер.
                          Цената е от 30 до 80 лв в зависимост от кефа на продаващия. Има и по 240лв.
                          Труднота е да се намери хубаво каре. Модели не научих. Аз взех такива на които пише Germany с тайвански акцент

                          2. Каретата се демонтират лесно ако имаш преса или менгеме.
                          3 Монтират се още по-лесно.
                          4. Най добре се фиксират с шайби на размер чукнати с по 3 точки с СО-то

                          Много важно е да се бележи кардана при пазглобяване. Ремонтираните се центроват (подчертавам центроват)и после се балансират.
                          Задължително!
                          Какво значи "центроват"?, къде го правят и задлжително ли се нарушава баланса при смяна на каре?
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на кардан на G ???

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Отделно, при потегляне се чува характерно "звънтене".
                            А на мен ми звъни нещо при по-висока скорост - от 60-70 нагоре, независимо дали е по инерция или не, и добре си звъни. Все едно съм вързал звънче на гърнето... Утре ще взема да си проверя и аз каретата по описания начин.
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на кардан на G ???

                              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                              А на мен ми звъни нещо при по-висока скорост - от 60-70 нагоре, независимо дали е по инерция или не, и добре си звъни. Все едно съм вързал звънче на гърнето... Утре ще взема да си проверя и аз каретата по описания начин.
                              Това да не е звънеца за голямото междучасие, хахахаха...., майтап..., да не се обидиш!? ама каре да звъни при тая скорст или е много зле или е друго.
                              I want out !!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на кардан на G ???

                                Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                                Това да не е звънеца за голямото междучасие, хахахаха...., майтап..., да не се обидиш!? ама каре да звъни при тая скорст или е много зле или е друго.
                                Сигурно е друго. "Препипвал" съм карданите с ръце мисля, не съм видял нещо да тропа.

                                Мале, сега се сещам онзи ден как се спуснах по един стръмен тревен склон в нашия Балкан, не е за вярване. Знаех си, че ще се изгуби сцепление защото е прекалено стръмно, но все пак продължих право надолу [поне изглеждаше равно (небабунесто)]. Първа бавна, дръпната ръчна (тя не държи както трябва, та не може да блокира колелетата), пулсации на спирачките - нищо не помогна, пукА, тропА, подскачА надолу Гелендията, аз само стискам волана и гледам да се свлича право напред. И така, 100-ина метра, докато най-после стигнах равното...
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X