Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Като алтернатива на MTF94 може ли да се ползва Motul Gear 300?

    Коментар


    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
      Като алтернатива на MTF94 може ли да се ползва Motul Gear 300?
      Колега, алтернативата на МТФ е АТФ.

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
        Като алтернатива на MTF94 може ли да се ползва Motul Gear 300?
        Gear 300 e 75W90 - т.е. отговорът е НЕ.
        Може да се ползва 75W80 GL4 , но ако целта е да се мине евтино - АТФ.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          Има едно на Liqui Moly 75W80 GL3+ което е доста по-скъпо от другите (някъде около 30+ лв. литъра) но пък пише, че е страхотно.
          L.R. Discovery 2 TD5
          Suzuki SV1000

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            Колеги,за мотори ( TD5 ) на 200К и повече километра какви масла им слагате ?
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              5W30 A5 това е по книга, може и нещо алтернативно за помпа - дюза напр. за VAG моторите 5W40 VW 505.01
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • Re: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                http://www.dingocroft.co.uk/acatalog/Rec_Lubes.htm
                Заповядайте
                Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  С оглед на изминатите километри ( 200К +) както и температурите у нас няма ли да е по добре да се отива на варианта 10w40 ?
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    Познати слагали 10W40 твърдят, че го харчело ...
                    Аз слагам синтетично 5W40 за помпа-дюза (VW 505.01) нищо, че е на 380к - тя колата си е твоя - слагай каквото си искаш ...
                    LR Disco II, Td5

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      Да добавя нещо относно MTF94 за колегите, които го издирват под дърво и камък

                      В Пловдив - Диком (не съм се обаждал скоро, цената преди година беше около 18,50лв/л) - могат да отсипят колкото е нужно
                      В София - Ликос ойл - току-що говорих с тях, 16лв/л - могат да отсипят колкото е нужно
                      В София - Мото-Пфое - в момента цената е около 25лв/л - най-вероятно е в готови разфасовки (търсите STC9158 )

                      Отделно, не съм сигурен дали някъде по-нагоре в темата се намира следният документ, затова го прикачам и тук.
                      LD Disco 2 Oil Chart.pdf

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        Да споделя. Имам познат който е представител на TEXACO и след като му поисках масло за скорости и дифове ме снабди с това на доста приемлива цена, като дава гаранция за качество.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39388075_815913218798765_6337781903801712640_n.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5796590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39397617_1942590529162923_1643773250779480064_n.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5796591
                        L.R. Discovery 2 TD5
                        Suzuki SV1000

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Щом е на Тексако - надявам се ще сложиш точно МТФ 94 в скоростите!
                          Иначе - може да се възползваме от хубавото масло за дифове и раздатка
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Колко събират раздатката и двата дифа на Диско 2 ако някой знае от практична гледна точка? Аз ползвам на Addinol маслото за мотора 5-30 3-4 години вече ( немско мисля ).
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              Колко събират раздатката и двата дифа на Диско 2 ...
                              Виж тук.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                                Колко събират раздатката и двата дифа на Диско 2 ако някой знае от практична гледна точка? Аз ползвам на Addinol маслото за мотора 5-30 3-4 години вече ( немско мисля ).
                                Вземи 6 кила и трябва малко да остане.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X