Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Много се чудя какво точно да сипя. Синтетично, полу, минерално... и с какъф вискозитет...

    На Диско 1 преди 94 слагат LT77 ск и LT230 р ако не се лъжа.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-09-10, 20:28. Причина: Гл. букви

  • #2
    скорости - MTF 94 : 2,4л.

    Диф - Geartex EP 80w90 or 80w90 Multigear: 1.7л.


    За скоростите не е задължително да бъде полусинтетично.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      Аз ли съм се объркал или скоростите на повечето ровъри работят с ATF II. Освен ако не е V8!
      Колега, напиши моляте, модела, двигателя и годината на производство.

      Коментар


      • #4
        Discovery 1, 200tdi, 1993...

        Коментар


        • #5
          ATF M2C33 За скоростите. Много ли далече живееш от дару-кар? Аз сега карам Audi quattro /страшна машина/, и напоследък купувам масла, филтри, чаркове и прочйе, от официалните вносители. Цените вече не са толкова лоши, и там имат съответните документи на всеки модел.
          Отдавна не работя постоянно монтьорска работа и сега пиша на база записки и спомени, но ако има някой с такова Дискавъри нека напише. Разните ровъри са с различни масла в скоростите, V8 примерно движат с двигателно!
          За Дифовете и шенкелите, 90W.
          Понеже на /Дефендъра в шенкелите се сипва/ на диско не знам

          Коментар


          • #6
            Моя дифендер скоростите са с ATF масло, има помпа и филтър в нея ,
            тя е R380,
            провери задължително кво е маслото щото може да прецакаш кутията ,

            за раздадката аз му сипвам EP 90 a по принцип го дават 80W-90W.

            Коментар


            • #7
              На Дефендера е така, ATF II ! Освен ако не е V8 - там в скоростите се слага двигателно 10W40, За раздатката 90W. И в мостовете, и в шенкелите
              За диско незнам точно, може да има разлики!

              Коментар


              • #8
                Препоръчаното за скорости масло е Rover MTF 94 .
                В описанието на продукта пише:
                " Неконвенционално трансмисионно масло за скоростни кутии на Rover, Landrover и Honda" .
                Същевременно дават и тези масла.
                Texamatic 7045 E Dexron 3 G
                Texamatic 4291 Dexron 2 E
                Texamatic S
                Synthetic ATF Heavy Duty
                LZ1VMH

                Коментар


                • #9
                  Възли за гресиране и смазавени, видове масла и греси - Диско 1 300ТДИ

                  Здравейте,
                  Отново с въпрос с малко предистория. Накратко:
                  Направих първия си ремонт на джипката - обиране на луфт в коничния лагер на предна ляво колело под зоркото око на тъста си - машинен инженер с 5 или 6 букви пред името си. Нещата заспаха! След разглеждане на ремонтната книга на Диското, в мен възниква 1 важен /според мен/ въпрос и моля за точни и аргументирани отговори:
                  Има ли в Диското възли, които да изискват гресиране?
                  Мотивите ми да задам такъв въпрос са няколко, но основните са:
                  1. В ремонтната книга се говори за вида грес /литол/ и възлите в които се слага /главина и др./.
                  2. На схемата на главината в ремонтната книга има характерна тапа, която не е обяснена каква е и за какво е.
                  3. Никъде в ремонтната книга не видях схема за ТО1, ТО2 и ТО3.
                  Благодаря на всички!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Възли за гресиране

                    До колкото вече имам опит с разглабяне на предния мост, в главините се налива масло 90Р, като има пробки за наливане и за ниво.
                    Според моите скромни познания до момента се гресират карданите и каретата на карданите.
                    Темата е интересна и за мен, така че се надявам да се включат и колеги с по голям опит в поддръжката на техниката.
                    Чао и успех с машината!
                    Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Възли за гресиране

                      Първоначално публикуван от ogy
                      До колкото вече имам опит с разглабяне на предния мост, в главините се налива масло 90Р, като има пробки за наливане и за ниво.
                      Според моите скромни познания до момента се гресират карданите и каретата на карданите.
                      Темата е интересна и за мен, така че се надявам да се включат и колеги с по голям опит в поддръжката на техниката.
                      Чао и успех с машината!
                      Имаш пропуски по гресирането, които ще ти създадат големи грижи.
                      по Дифендъра има 2 вида грес, като едната е опция.
                      Грес 1- литол, синя шелска или нещо подобно- Гресират се каретата и шлиците на карданите, на по-старите модели шарнирните болтове и ШЛИЦИТЕ на полуосите под гумените капачки, ако има такива- дифендъра и някои дискавърита са с такива капачки. Тези шлици се гресират веднъж в месеца ако се кара по асфалт или всяка седмица ако се кара оффроуд- причината- влиза вода и разяжда шлиците и след време нови полуоси с фланци.
                      Грес 2 - специялна на ЛР в кесии- на цвят е графитена, почти течна- тя се налива в сферите на предния мост, като 1 кесия стига за 1 сфера. Тя е опция, т.к. на сферите може да се слага и масло ЕР90 - с маслото е по удачно за оффроуд, т.к. при преминаване на водни препятствия в сферите навлиза вода и попрецаква маслото- то лесно може да се замени с ново, недостатък му е че изпотява или тече и заради това се слага грес.
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #12
                        До: Възли за гресиране

                        Темата беше за Диско. Моля за отговори за Диско! Както и за ТО1, ТО2 и ТО3. Моля и за съвет - какъв такаламит да си набавя за гресиране, защото явно се гресира Диското. Както каза тъста - "файтонджийска машина - сам я караш и сам я оправяш!". Много се зарадвах на думите му.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Възли за гресиране

                          Благодаря на асен за помоща.
                          Може би грешката е моя, пропуснах също и лагерите на главините, но по някаква причина съм си въобразил че гумените капачки на предните главини се поддържат пълни със графитна смазка която се слага и на лагерите по подразбиране, и за това е толкова облекчен достъпа до възела.
                          На моето диско няма гресйорки на ябълковидните болтове, макар че съм виждал че при резервните китове ги има, та за това не съм ги посочил.
                          Поздрави!
                          Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                          Коментар


                          • #14
                            До: Възли за гресиране

                            Първоначално публикуван от velio
                            Темата беше за Диско. Моля за отговори за Диско! Както и за ТО1, ТО2 и ТО3. Моля и за съвет - какъв такаламит да си набавя за гресиране, защото явно се гресира Диското. Както каза тъста - "файтонджийска машина - сам я караш и сам я оправяш!". Много се зарадвах на думите му.
                            Ами и за диско 1 е същото, само където има модели без гумени капачки на шлиците на полуосите.
                            При Диско 2 не всички карета се гресират и предния мост няма сфери.

                            Относно лагерите на главините при дифендър, диско 1 и класик- там се слага литолска грес и се прави профилактика когато им се регулира хлабината.

                            За капачките на шлиците- няма значение каква е греста, важното е да я има.
                            На последък се загедах по италиянски греси (Тутела) - има добри, водо- , нз-ви устойчиви, но в сервиза слагаме предимно шелска.
                            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                            Коментар


                            • #15
                              До: Възли за гресиране

                              Асене, какво трябва да се налива в сверите на LR трета серия, защото (както предполагамче знаеш)каретата са като на кардан? Ако сложа грес кефа ще е пълен, защото няма да тече от семерингите като сега,но как греста ще влезе в капачките на самото каре не ми е ясно?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X