Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Баси странните повреди. Ако ти трябват инструменти се обади.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

      Кво му се чудите на маслото, според менюала на 200тди може да се налива и м10Д по английския стандарт. В България повечето масла са менте, та май е все тая. На двигателя също не му пука особено, ако сменяте достатъчно често.

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        Това е двойка бре. Трябва да се глези. Долна манджа не яде.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          А, инструменти....ти като ги хванеш тези бегачки и гаража остава затворен за близки и познати...
          Ако не мога да се оправя ще те питам.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

            Здравейте, гледам че в аутодата дават ATF масло за скоростите, за преден диф 90ЕР а заден 90W ? Нещо в темата немога да се ориенирам точно какво да му сипвам. Също така и сферите ми е инересно с какво да ги пълня? Антифриза го подмених със син вече но се чудя за другите течности. Също така на колко км сесменя в диференциалите, скоростите и сферите? Също така нещо от темата с документацията немога да изровя книгата с ръководството за колата(май на бг имаше), но и дебелата на haynes върши работа. Мерси
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:masla_disco.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5517897
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
              Здравейте, гледам че в аутодата дават ATF масло за скоростите, за преден диф 90ЕР а заден 90W ? Нещо в темата немога да се ориенирам точно какво да му сипвам. Също така и сферите ми е инересно с какво да ги пълня? Антифриза го подмених със син вече но се чудя за другите течности. Също така на колко км сесменя в диференциалите, скоростите и сферите? Също така нещо от темата с документацията немога да изровя книгата с ръководството за колата(май на бг имаше), но и дебелата на haynes върши работа. Мерси
              Дай имейл, да ти изпратя рем. ръководство.

              п.п. .... пък ти ще "почерпиш" с някоя снимка на камиончето!
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                Днес проверявах за първи път течностите по машината. Направи ми впечатление маслото в предния диференциал. Много тъмно сиво на цвят и много гъсто. По-скоро приличаше на рядка течна грес отколкото на масло. Не беше кал или пресечено. В задния диференциал си беше нормално и същото като в раздатката. Обадих се на предишния собственик за информация. Сменял го е миналата година. Марка Castrol+някаква добавка, като молибден или нещо от сорта. Въпроса ми е, според вас да го сменям ли с ново или да го оставям така?
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  Днес мисля да погледна в сферите какво става 300tdi съм и имам пробки за точене/наливане/ следене на ниво.
                  Въпроса ми е проблем ли е че се каня да сипя Total SynFe 75w90 .
                  Някъде видях че беше писано 80w90, но мисля че май няма да е проблем 75w90 за през зимата.
                  Вие на какво мнение сте?
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-11-13, 12:25.
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    В сферите няма масло, а грес.
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      В сферите няма масло, а грес.
                      В твоите. В моите е масло.

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        В сферите няма масло, а грес.
                        Това не е баш така.

                        Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                        днес мисля да погледна в сферите какво става 300tdi съм и имам пробки за точене/наливане/ следене на ниво. Въпроса ми е проблем ли е че се каня да сипя Total SynFe 75w90 .Някъде видях че беше писано 80w90, но мисля че май няма да е проблем 75w90 за през зимата. Вие на какво мнение сте?
                        1. Най-добре масло 90EP/80EP (80W90) по спецификация на производителя (не по-тънко), ама да си сигурен, че няма да изтече, тоест да не изпуска семиринга на сферата.
                        2. Втори вариант - грес (специална - рядка), хубавото е, че не изтича, лошото - че не маже като маслото.
                        3. Най-лошия вариант - да сипеш масло и да изтече, тоест да си мислиш, че имаш масло, а да нямаш.

                        Ти си избери.

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Май по към края на производството на Д1 си излизат от завода с грес, ама не съм сигурен.
                          Иначе най - добре е ремонт на сферите и греста от ремонтния комплект вътре.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Ми незнам - аз чета чичо ви Ашкрофт кво вика.
                            Незнам що я нарича грес и незнам що не ползва предписанията:
                            http://www.ashcroft-transmissions.co...&productId=207
                            Па гледам, че и другите (да не кажа всички) неразбиращи сайтове за части по острова предлагат грес за сферите.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Ми незнам - аз чета чичо ви Ашкрофт кво вика.
                              Незнам що я нарича грес и незнам що не ползва предписанията:
                              http://www.ashcroft-transmissions.co...&productId=207
                              Па гледам, че и другите (да не кажа всички) неразбиращи сайтове за части по острова предлагат грес за сферите.
                              Моите съображения(от камбанарията на лаик):

                              1. Когато си купих Диското и се разрових да проверя къде какво има, в едната сфера беше жабуняк, семеринга беше си отишъл и се наложи замяна. Вътре беше пълно с някаква гъста гняс, пресечена с вода и смесена с пясък. Другата беше с масло в относително добро здраве.
                              2. На корубата, в която живее сферата, има три отвора - да налееш отгоре, да източиш отдолу и около средата друг. Ако не е за нивото на маслото, то за какво е?
                              3. В документацията, която си свалих от тук някъде, пише 90EP/80EP.
                              4. Проверявайки веднъж месечно нивото на маслото от средната пробка има шанс да видиш пресечено с вода масло или липса на такова. Ако вътре е с грес и е влязла вода през заминалия гумен пръстен, кога ще разбереш?

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Спокооо, всички сте прави. В началото сферите са се пълнили с масло ЕР90 в най-общия случай. Поради забелязаните отрицателни страни на маслото- изтича при нарушен семеринг на сферата, от ЛР започват да сипват рядка "специална" грес. Поради това трите пробки от по старите модели стават две в по новите. Идеята е че при зареждане с грес се следи само максималното ниво.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X