Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Гресиране на сфери

    От Мото Пфое.
    Сферите също могат да се пълнят с масло. Потърси спесификацията в "систематизирана информация"

    Коментар


    • #32
      До: Гресиране на сфери

      Най добре колега е да ги гресираш с Молибденова грес,аз си купих такава грес на марката Вюрт и си гресирах сферите на Тойотата.Но има и на много други пройзводители!!

      Коментар


      • #33
        До: Гресиране на сфери

        И Дарукар също. Греста е специална и може да я намериш само на гореспоменатите две места. Ако искаш с масло - то е същото което се сипва в раздатката и диференциалите - например 85W90 GL4 и се продава в почти всеки автомагазин.

        Коментар


        • #34
          До: Възли за гресиране

          Мерси за информацията, гледам в ръководството дават с
          NLCI-2 multipurpose lithium grease
          , което би трябвало да е монгофункционална литиева грес.

          Коментар


          • #35
            До: Възли за гресиране

            Първоначално публикуван от rumy
            ...
            NLCI-2 multipurpose lithium grease
            , което би трябвало да е монгофункционална литиева грес.
            Тази е за каретата и шлиците на карданите.

            Коментар


            • #36
              До: Възли за гресиране

              Понеже литиевата грес е скъпичка, ето какво открих аз - по пътя за Метро - Люлин вляво има сервиз. На покрива пише "Тексако". Това е предната сграда на сервиз Джемини. Отиваш с подходяща кутия /аз от бебешка детска храна - около 1 литър/, помолваш ги да ти я напълнят с литиева грес и срещу 2лв/поне преди година беше толкова/ ти я напълват. Намираш си такаламит и гресираш. Ако не намериш, на някоя малка сбирка идваш с греста и гресираме. Моя е винаги в колата.
              Въпреки всичко, най-добре е да имаш грес и такаламит.

              Коментар


              • #37
                До: Възли за гресиране

                Първоначално публикуван от velio
                Понеже литиевата грес е скъпичка, ето какво открих аз - по пътя за Метро - Люлин вляво има сервиз. На покрива пише "Тексако". Това е предната сграда на сервиз Джемини. Отиваш с подходяща кутия /аз от бебешка детска храна - около 1 литър/, помолваш ги да ти я напълнят с литиева грес и срещу 2лв/поне преди година беше толкова/ ти я напълват. Намираш си такаламит и гресираш. Ако не намериш, на някоя малка сбирка идваш с греста и гресираме. Моя е винаги в колата.
                Въпреки всичко, най-добре е да имаш грес и такаламит.
                Мерси много!!! Може и да се възплозвам, за сега нямам такаламит. На обяд ходих до 3 масларници и всички дигат рамене и не искат да ги напълнят/сферите/ . Третият маслар при който попитах ми предостави канала и инструменти си, и взех та си налях сам масло 85W90. Оня гледаше и не вярваш че става. Преди това ми обясняваше , че било много сложно и други такива глупости.
                При мен проблем се оказа лявото колело- тече, та скоро ще трябва да я пълна с грес.

                Коментар


                • #38
                  До: Възли за гресиране

                  Първоначално публикуван от rumy
                  Мерси много!!! Може и да се възплозвам, за сега нямам такаламит. На обяд ходих до 3 масларници и всички дигат рамене и не искат да ги напълнят/сферите/ . Третият маслар при който попитах ми предостави канала и инструменти си, и взех та си налях сам масло 85W90. Оня гледаше и не вярваш че става. Преди това ми обясняваше , че било много сложно и други такива глупости.
                  При мен проблем се оказа лявото колело- тече, та скоро ще трябва да я пълна с грес.
                  Е като тече лявото колело - оправи си семеринга, вместо да тече. Пълненето с грес ще доведе само до проблемно смазване на карето вътре и последващата му подмяна. Наличието на теч на масло от сферата не е само от вътре навън, имай в предвид че влиза вода и кал от вън навътре - проблема е по-комплексен отколкото си мислиш ...
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Възли за гресиране

                    Само да не стане така, че да ги напълниш с обикновена литиева грес. Прочети цялата тема внимателно, че не ми пише едно и също.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Възли за гресиране

                      Първоначално публикуван от rumy
                      Мерси много!!! Може и да се възплозвам, за сега нямам такаламит. На обяд ходих до 3 масларници и всички дигат рамене и не искат да ги напълнят/сферите/ . Третият маслар при който попитах ми предостави канала и инструменти си, и взех та си налях сам масло 85W90. Оня гледаше и не вярваш че става. Преди това ми обясняваше , че било много сложно и други такива глупости.
                      При мен проблем се оказа лявото колело- тече, та скоро ще трябва да я пълна с грес.
                      Румяне, не се занимавай с глупости. Отиди на Любляна - сервиза на Castrol. За предпочитане в смяната на Васко / може и при Кристиян, но е малко отвеян/. Накарай ги да ти направят сместа. Ако тече от семеринга - с малко повече грес. В МПф един пакет / са едната сфера/ е 23 или 27 лв. по спомен от миналата година. Не си струва -все пак Диското си е камион. Аз след като смених сфера налях марковата смес в шенкела на другото колело, а на новата - забъркана. Не е нужен инструмент, ако човек реши сам да го прави - става и с полиетиленов плик. Аз лично предпочитам в сервиза. Гресирането с хидравличния такаламит на каретата и шлиците отнема 3 мин., а после пълнят и сферите. Тъй че върви там / не е реклама/, а на всичко отгоре ти е близо.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Смяна на масло

                        За да не отварям нова тема да попитам тук - MTF94 минерално ли е, полусинтетика, или синтетика? Питам защото мисля да сложа присадка за скоростна кутия, която присадка обаче е за полусинтетични и минерални масла. Присадката е руска "риметал" или нещо подобно, която се слага по една на литър масло.
                        Дискавъри 300 тди ръчка
                        Витара тди автомат
                        XT660R

                        Коментар


                        • #42
                          До: Смяна на масло

                          Понякога /не винаги/ при включване на 1ск. и от 1 на 2 ск. се появява едно прехъркване.
                          Дискавъри 300 тди ръчка
                          Витара тди автомат
                          XT660R

                          Коментар


                          • #43
                            До: Смяна на масло

                            Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
                            Понякога /не винаги/ при включване на 1ск. и от 1 на 2 ск. се появява едно прехъркване.
                            Това с присадки няма да го оправиш. Просто включваи по-бавно от първа на втора. Износен синхронизатор....вероятно.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Смяна на масло

                              Има един английски сайт - www.difflock.com, които предлагат и масла за скоростни кутии - Evolution1 - 100 % синтетика.
                              Там се твърди, че вече ATF маслата не се препоръчват за скоростни кутии и че това ново масло било в пъти по-дълготрайно и по-качествено от ATF. Цената ме също е относително висока - около 19 англ.лири за 1 литър.
                              От снимките, обаче, не можах да да разбера каква е списификацията. В България се предлагат подобни масла-75W90.
                              Дали това е само рекламен трик или наистина вече има такива нови масла, 100 % синтетични, които са по-добри ?
                              А и къде в България може човек да е сигурен, че купува нещо с даден етикет на световен производител, а то се оказва, че е направено в Турция ?
                              Land Rover Discovery 1-300tdi

                              Коментар


                              • #45
                                До: Смяна на масло

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Това с присадки няма да го оправиш. Просто включваи по-бавно от първа на втора. Износен синхронизатор....вероятно.
                                Да, точно така. Задръж 1-2 секунди в междинно положение и тогава включвай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X