Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Единствено се внимава какво се сипва в скоростната кутия. В дифове и раздатка което и да сложиш от описаните от теб няма да сбъркаш. Смисъла е да ги поглеждаш от време на време и да следиш как са.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

      В петък ги смених, но не бях влизал да пиша. Дифовете сложих 80w90 Elf, а за раздатката ми казаха(от ЕЛф) 75w80 (такова и сипах), а в скоростите АТФ.(пак същата марка)

      От скоростите изтече малко странен цвят (май бая време не беше сменямо) от другите места в горе долу добро състояние. Сега мисля след 25000 да ги подменя пак. Тамън ще чукне 250 000км
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        Здравейте, след четене в този раздел си смених маслото на Класика с;

        Диференциация предния и задния масло 80в90 наливно 10.80 лева 1 литъра от МПФ,
        Раздатъчната и ръчната скоростна кутия сложих Тутола трак Фе 75в80.

        Маслото което източих не беше сменяно от 10 години поне макар и собственика да ми беше казал че го е сменял, след смяната на маслото в РСК скоростите влизаха по-лесно .

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от Vokkil Преглед на мнение
          и ръчната скоростна кутия сложих Тутола трак Фе 75в80
          -Грешка,както казваше едно човече от телевизията и със зип на устата.
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            -Грешка,както казваше едно човече от телевизията и със зип на устата.
            Не разбирам колега какво съм сгрешил.

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от Vokkil Преглед на мнение
              Не разбирам колега какво съм сгрешил.

              #125 - погледни таблицата, която е качена и обърни внимание на оцветеното в синьо - за ръчна скоростна кутия.

              Коментар


              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                Аз си купих 3 литра АТФ Д2 обаче моя майстор ми каза че такова масло няма да сипе в джипа и затова ми си по от 75в80, какво да направя да си го сменя ли с правилното че то маслото е има няма на 200 км.

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от Vokkil Преглед на мнение
                  Аз си купих 3 литра АТФ Д2 обаче моя майстор ми каза че такова масло няма да сипе в джипа и затова ми си по от 75в80, какво да направя да си го сменя ли с правилното че то маслото е има няма на 200 км.
                  И какви са доводите на майстора?
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    Че няма да носи отговорност ако се случи нещо с кутията като се сложи от червеното.

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      Ами правилно ти е казал майсторчето - незнам кой е постнал данни от аутодата, аз не съм съгласен в ръчни скорости да се сипва АТФ...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Ами правилно ти е казал майсторчето - незнам кой е постнал данни от аутодата, аз не съм съгласен в ръчни скорости да се сипва АТФ...
                        То лошото е, че и самите ЛР по едно време са твърдяли, че трябва АТФ за R380. После подписват договора с Texaco и пишат в ръководството, че трябва да се кара само с MTF94, което Texaco го доставят само на тях и дълго време беше "тайна" какво е точно и не се намираше дори от местните дистрибутори на Texaco - само при дилърите на LR. Ама минаха години и се разбра накрая, че MTF94 си е 75w80.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Последените "писъци на модата"

                          EVOLUTION 1
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123--Difflock Evolution 1 Fully Synthetic Gear Oil.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5540049
                          Ashcroft-transmissions пускат
                          Revolution 1

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Revolution 1.jpg
Прегледи:1
Размер:11.2 КБ
ID:5540051

                          То какво ли не беше, да се чуди човек какво да слага.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Днес, смяна на " голямата чорба".

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5540058

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5540059

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5540060

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:172.8 КБ
ID:5540061

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5540062

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5540063
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Ако трябва да сме точни MTF94 е масло с вискозитет приблизителен на 75W80, API GL4. Имайте в предвид, че GL5 маслата не заместват напълно GL4.

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Пак не разбрах дали съм направил грешка, но джипката от скоростите източих нещо подобно на АТФ, но с много по мръсен цвят. В раздатката 75w80. Сега прегледах книгите които съм свалял от тук и никъде не видях МТФ да пишат, навсякъде е ATF Dextron 2
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X