Обява

Свий
Няма добавени обяви.

33/12.5/15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 33/12.5/15

    Колеги-имам едно колебание за нов размер гуми и джанти.Искам да сложа 33/12.5/15 с джанта -25 на патрол Y61,но забележката е,че няма лифт и нямам желание да го повдигам за сега.Някой пробвал ли е и дали ще опира по колата?Дано не повтарям някоя тема,но търсих подобен проект и не намерих нищо.

  • #2
    До: 33/12.5/15

    Според мен ще опира. Освен това ще опира и в носачите. За целта ти трябва джанта с ширина 8" или 10", с подходящ офсет. Нека колегите запознати с Нисан ти дадат по-конкретен съвет.

    Коментар


    • #3
      До: 33/12.5/15

      Потърси Генади Петров (Gena),той скоро прави нещо много подобно и може да ти отговори съвсем точно.
      TLC 70, 2L-T, Dobinsons - 2", BFG - M/T 235/85/16, T-Max 12000

      Коментар


      • #4
        До: 33/12.5/15

        Да благодаря за съветите.......говорих и с Гената,Голди,Чуров-на които благодаря много.Направих проба с 35/12.5/15-влезнаха като у тях си.Пробата я правихме на място и на равно,интересното е,че при навит волан до край не опираха никъде,нито в носачи нито в калници.За съжаление снимах само с гсм,и незнам дали ще мога да кача снимки.А джантите така и неразбрах с какво ЕТ-са.Довечера ще ми докарат нови такива и ще споделя.Та от пробата излиза,че щом 35 влизат добре,33-то ще е още по-добре откъм опиране.Предполагам,че след като ги сложа ще трябва да се замислям по какъв баир да ходя.Все пак е доста по-голяма гума от сегашните 265/70/16.

        Коментар


        • #5
          До: 33/12.5/15

          Първоначално публикуван от kiril georgiev Преглед на мнение
          ... Пробата я правихме на място и на равно ...
          Защо не пробваш как ще изглеждат нещата като разкършиш окачването на по-разчупен терен? Или смяташ да караш само по равно?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: 33/12.5/15

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Защо не пробваш как ще изглеждат нещата като разкършиш окачването на по-разчупен терен? Или смяташ да караш само по равно?
            Ако ще е само по равно не виждам смисъл от упражнението с такъв размер гуми. Само ще натовари машината и ще качи разхода на горивото.

            Коментар


            • #7
              До: 33/12.5/15

              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
              Ако ще е само по равно не виждам смисъл от упражнението с такъв размер гуми. Само ще натовари машината и ще качи разхода на горивото.
              Ама пък нали знаеш как ще изглежда с големи гуми!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: 33/12.5/15

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ама пък нали знаеш как ще изглежда с големи гуми!
                Да, пропуснал съм този момент.

                Коментар


                • #9
                  До: 33/12.5/15

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ама пък нали знаеш как ще изглежда с големи гуми!
                  Разбираш ме какво искамТози камион трябва да е с такава гума-няма начин.А за разчупванито смятам да се съобразявам къде ходя.Харченето предполагам ще се повиши,макар колегата BUBI да ми спомена,че ненамира разлика в харча със същия размер гуми и същия двигател.Ей човек се радва като малко дете....Ще направя снимки и ще ги постна в темата "Да представим Нисаните"

                  Коментар


                  • #10
                    До: 33/12.5/15

                    Първоначално публикуван от kiril georgiev Преглед на мнение
                    Разбираш ме какво искамТози камион трябва да е с такава гума-няма начин ...

                    Съгласен, че Патрул, особено дълъг, не изглежда добре със щатните гуми и просто си реве за по-големи.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: 33/12.5/15

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Съгласен, че Патрул, особено дълъг, не изглежда добре със щатните гуми и просто си реве за по-големи.

                      Сериозно!
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #12
                        До: 33/12.5/15

                        Аз имам опит с дълъг Y60, на който като го взехме бяха сложени 35/12.5/15 на Мангелс -25. Гумата не опира никъде по носачи и т.н., но опираше малко в задната част на предните калници (при завой), за което калника бе поизрязан (от предишния собственик).

                        За да не опира обаче при артикулиране на мостовете - бяха изрязани калниците и отзад, като сериозно беше ограничен хода с тампони от... камьон. Визия... Може би се постига така, зависи кой какво го кефи, но колата става като трупче, което за мен е повече от безмислено.

                        Въобще големи гуми и запазване, ако не и подобряване на ходовете не е лесна задача.
                        Последно редактирано от Yaro; 06-11-08, 11:27.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 33/12.5/15

                          Ето това се получи с гумите 33/12.5/15 Кумхо.Смятам изглежда много по-добре.Като мече е сега....
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: 33/12.5/15

                            Заспали са... браво! Патрула изглежда супер съразмерен... Току що се замислих... на Тераното какво ли ще влезне ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: 33/12.5/15

                              Незнам колега-пробвай.Ще постна и няколко снимки с 35-ци,ако мога щото с телефона снимах.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X