Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

    В петък си купих Нивата.Нов внос от Словения.Като се качих с продавача да я пробвам осетих някакво предарпване.В последствие се оказа,че като и подам рязко газ не иска да се форсира, а глъхне и след няколко секунди започва постепенно да си вдига оборотите.Днес и смених горивния филтър и свещите,но не се оправя.Закарах я също и на компютър в Автотехника но там нямаха буксата и неможаха да ми я диагностицират.Моля Ви да ми помогнете.

    P.S.Живея и ряботя в Плевен.
    Радослав Йончев

  • #2
    До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

    Честито! Да и врътнеш няколко пъти по 100 000!
    1. Като дадеш на контакт жълтата лампа най-ляво свети ли?
    2.При мен се получава така когато извадя буксата за положението на дроселната клапа.
    3.Ако има къде мини на диагностика но не очаквай много! Ще ти покаже ако няма връзка с някой датчик и няколко стойностти на датчиците дали са в норма- и после се почва едно гадаене !
    4.В форума има доста компетентни хора но дали влизат във - /ВАЗ/
    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

      Колега ако намериш някъде където да ти диагностицират моноинжекционна Лада свиркай. Аз имам такава от почти година и досега не съм открил диагностицик който да я прегледа. Просто вносителите не внасят моноинжекционни Лади, и съответно специфичните за тях техника и резервни части.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

        Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
        Честито! Да и врътнеш няколко пъти по 100 000!
        1. Като дадеш на контакт жълтата лампа най-ляво свети ли?
        2.При мен се получава така когато извадя буксата за положението на дроселната клапа.
        3.Ако има къде мини на диагностика но не очаквай много! Ще ти покаже ако няма връзка с някой датчик и няколко стойностти на датчиците дали са в норма- и после се почва едно гадаене !
        4.В форума има доста компетентни хора но дали влизат във - /ВАЗ/
        Като дам на контакт свети!
        Миналата вечер ми светна и по време на път.
        Проблема е, че компютрите в Плевен нестават за тази Лада моно инжекция.Като я закарах в сервиз на Лада и ми казаха да и махна катализатора и може би ще се оправи.Понеже не съм я регистрирал и ще изчакам,защото незнам дали ще ми признаят катализатора в даначното за по-нисък данък.
        Моля помагайте.
        Радослав Йончев

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

          Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
          Като дам на контакт свети!
          Миналата вечер ми светна и по време на път.
          Проблема е, че компютрите в Плевен нестават за тази Лада моно инжекция.Като я закарах в сервиз на Лада и ми казаха да и махна катализатора и може би ще се оправи.Понеже не съм я регистрирал и ще изчакам,защото незнам дали ще ми признаят катализатора в даначното за по-нисък данък.
          Моля помагайте.
          Честито и добре дошъл сред Нас
          Първо я регистрирай,па после ще умуваме къде да я караш.В София има сервизи,може и подходящата техника да имат.Абе Ясен им разбира повече,ама гледам не е писал все ощеТой може да измисли нещо.
          И как така си купил кола която не работи както трябва?Нещо на далавера ли я взе?Или само външния вид гледа(ама има визия,признавам)?
          ПП:Според мен това с мано-инжекциона си е пълна глупост.Карб. с некакво там впръскване.Има някаква разлика ама пък е доста усложнено за руски автомобил. Аз не съм виждал НИВА с моно. ама на опели,голфове и др.ми се струва тъпо(лично мнение).
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

            Катализатора само го декларираш в общината а дали го има никой не знае. Ако не е тайна от къде я купи нивата че в последно време гледам че се появиха много внос от Словения.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

              Добре де, мойта е регистрирана, айде изумувайте къде да я закарам. Аз все повече се убеждавам че никъде не могат да закачат такава нива...

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                А какъв е моно инжекциона...
                Ако е някакъв стандартен, BOSCH или Lucas може да се включат по лесно, ако е някакъв руски става по невероятно, ама мисля че би тябвало де е някакъв стандартен модул, както и инжекциона им.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Катализатора само го декларираш в общината а дали го има никой не знае. Ако не е тайна от къде я купи нивата че в последно време гледам че се появиха много внос от Словения.
                  Купих я от Панагюрище!Според мен има нещо запушено,защото като че ли взе сама да се оправя.Да пробвам ли с добавка на бензина да я покарам?
                  Радослав Йончев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                    Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                    Купих я от Панагюрище!Според мен има нещо запушено,защото като че ли взе сама да се оправя.Да пробвам ли с добавка на бензина да я покарам?
                    Ако не помогне поне няма да навреди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                      Вижте какъв е контролера и какви номера има, би трябвало да започва с 21..........
                      Трябва да се намира някъде под таблото или под кората пред лявата врата.
                      Каква е буксата за диагностика -снимай или опиши.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                        Моноинжекциона е Бош и май единственото нещо което са променили братята е буксата за диагностика добре че мойта е карбуратор.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                          Това чудо MAP сензор или дебитомер, има ли?

                          А и какво му е сложното на инжекциона? Според мен е по-проста система от карбуратора. 5 датчика и една дюза.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А и какво му е сложното на инжекциона? Според мен е по-проста система от карбуратора. 5 датчика и една дюза.
                            И аз все това разправям.

                            Предложение: Ако на някой много му къса нервите инжекционна Нива, ще му я направя карбураторна за моя сметка, а излишните части ще прибера.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Моноинжекциона е Бош и май единственото нещо което са променили братята е буксата за диагностика добре че мойта е карбуратор.
                              Ами тогава просто буксате се реже и се вързва .. предполагам в нета и ма инфо за конкретния модел инжекцион...

                              Още повече че съответната джаджа за четене сигурно може да се намери за под 100 лв заедно с доставката. Май има и безплатен софтуер, а ако не друго поне има и кракнат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X