Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

    Първоначално публикуван от Dok7oRa Преглед на мнение
    здравейте имам лада нива 1.7 моно инжекция проблемат е че на място си мени оборотите и като я карам и освободя от скорост на бензин когато е падат оборотите до 300-400 и светва лампата на маслото но не гаснее а като е на газ и гасне някои ако може да помогне ще съм много благодарен
    Същите номера ги правеше и моята-/също моноинжекционна/.
    От времето в което я купих-/2008г./ до преди няколко месеца свалях и чистих стъпково моторче на определен перод от време.
    Резултат имаше,но не 100%.
    Най-накрая ми писна и си купих чисто ново за Опел Астра 1.4 моноинжекцион-/същото е като Нивовото/ и нещата заспаха.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

      Някой наясно ли е със запалването на въпросния модел Нива-/става дума за 1.7 моноинжекция/?
      Интересува ме комутатора в бобините ли е вграден и дали изобщо има такъв или функцията му се извършва от компютъра?
      Моята снощи изгасна в едно дере и при проверка се оказа,че ток на свещите няма.
      Като изстина напълно сутрината запали от четвърт и работи нормално,но като позагря до 60гр. и взе да прегърмява в ауспуха и накрая угасна без да мога да я запаля повече.
      Някакви идеи,пробвах с друг датчик на к.в.,но нещата не се промениха...???
      Явно проблема се върти около бобините и евентуално комутатора,ако има такъв?!?
      Казвайте колеги мога ли да свържа друг комутатор към въпросните бобини,ако да-какъв???
      Явно проблема ще да е от него-като позагрее и започва да прави чалъми...
      Последно редактирано от Янко Желязков; 25-12-12, 23:04.

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

        Ето ги въпросните бобини...
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

          Имал съм 2 Ниви 1.7, но карбуратор и инжекцион и за съжаление, не познавам моно-инж. Но не мога да си представя как температура 60"С може да спре тока. Тръгни обратно по ел.веригата и вероятно ще намериш къде е белята.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

            Колега, не съм запознат детайлно със системата, но няма ли и датчик за т-рата на охл. течност?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

              Проследи къде отиват кабелите от датчика на колянов вал и ще намериш комутатора.Обаче като гледам блок-бобината е закрепена на охладителна плоча и най-вероятно комутатора е под нея.За проста блок-бобина много жица влиза там,примерно на форд бобината се управлява с три кабела и комутатора е отделен на съвсем друга позиция.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                Започни от кабелите. Като са студени са добре, но като загреят се размекват и започват проблемите.
                Аз так бих постъпил.
                Бобините ще ги оставя за последно.
                1. Кабели (че гледам си ги изолирал )
                2. Свещи . Има случаи когато загряла свещ не работи.

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                  Кабелите са с подобрена изолация-минавал съм ги с естесвен каучук-/Би шоп изолация/ и са запечатати с ПВЦ -лента.
                  Затова изглеждат така.
                  От свещи не е,защото колата както работи и изгасва моментално,а и свещите са ми нови.
                  Комутатора ще се окаже,че е в бобините,защото кабелите от датчика на к.в. влизат в самите бобини.
                  Ще видя какво ще измисля днес,ако не успея просто ще и бодна едно Ладово делко с бобина и Пловдивско електронно и ще я карам така,докато разреша проблема.
                  Поне преди съм пробвал и съм сигурен,че с делко работи.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                    Кофти е, че сега се е случило. Когато ти е най-нужна . Зимата.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Кофти е, че сега се е случило. Когато ти е най-нужна . Зимата.
                      Така е,но с едно Ладово делко набързо ще я ошетам поне да мога да я ползвам по празниците пък после ще я мисля с бобините и комутатора.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                        Колко зъба са прорязани на шайбата?Ако са 36-1 ще ти кажа как да я преработиш със палене от форд,неубиваемо е.Предполагам,че е 60-2 и за там може да се измисли нещо.Това няма ли го като резервна част?
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Колко зъба са прорязани на шайбата?Ако са 36-1 ще ти кажа как да я преработиш със палене от форд,неубиваемо е.Предполагам,че е 60-2 и за там може да се измисли нещо.Това няма ли го като резервна част?
                          Сложих Ладово делко и запали на газ,но на бензин не мога да я излъжа да заработи.На таблото свети "Чек-а" и толкова.
                          Иска си нейните бобини пущината,а лошото е че ги няма като резервна част,а тези моите отказаха напълно.
                          Има само за пълноинжекционни Ниви по магазините.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                            Не спомена броя зъби на шайбата!?
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                              Пламка,няма зъби бе човек.
                              Има 4 прореза,разположени на 90гр. един спрямо друг,доколкото съм забелязал.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Пламка,няма зъби бе човек.
                                Има 4 прореза,разположени на 90гр. един спрямо друг,доколкото съм забелязал.
                                Шайбата поне стандартната ли е или някоя изчанчена?Виж във снопа на голямата букса дали имаш ширмован(с метална оплетка)кабел с две жици за връзка с компа,от там би трябвало да клати аванса.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X