Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Аха, значи да си смени 4-те кабела между бобините и свещите. Предполагам дори са по-евтини от тия за система с делко.
    абсолютно същите са. Само един липсва, но обикновено ти пробутват комплект от 5бр така или иначе.

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Колите с напълно електронно, нямат тая гадост. На нейно място има датчик за положението на коляновия/разпределителния валове, и компютъра се грижи за предверението и всякакви такива. Обикновено в такива системи има и т.нар Knock sensor, или сензор за детонации. По него компютъра се ориентира до къде може да дръпне аванса в различните режими и различния бензин, дето сипваш. И по тоя начин теоретично държи двигателя в режими, в които е най-ефективен.

      Ако се чудиш защо има разлика в два абсолютно еднакви двигателя, от които единия с делко, а другия без - те от това е. Просто при читаво направена система, тоя без делко има някое и друго конче отгоре.

      Системите са общо взето 2. С по една бобина за 2 цилиндъра, или бобина за всеки цилиндър, като втората е по-модерната, а първата е компромис.
      Абе виждал съм нещо такова,ама на по новите коли.Не мислех че и на НИВА са слежили.Предполагах че е с комутатор и пак палец и дистрибутор.
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

        Виж тук е дадена схема за 2110 но на нивата е същото;
        http://automn.ru/vaz-2110/vaz-35370-..._id2-4561.html
        Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

        Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
          Абе виждал съм нещо такова,ама на по новите коли.Не мислех че и на НИВА са слежили.Предполагах че е с комутатор и пак палец и дистрибутор.
          Отдавна не е новост. Има го от 15-ина години поне.

          Има и други измишльотини, например баща ми имаше SEAT MARBELLA, карбураторен, обаче с компютър, дето регулира сместа на карбуратора, с ламбда сонда и т.н., без делко, и точно с тая схема - по една бобина на всеки 2 цилиндъра.

          Какъв е смисъла ли? Минимално преправяне на съществуващи части, с цел разчистване на складовите наличности, или дебнене кога ще е най-изгидно нещо да се пусне на пазара.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Има и други измишльотини, например баща ми имаше SEAT MARBELLA, карбураторен, обаче с компютър, дето регулира сместа на карбуратора, с ламбда сонда и т.н., без делко, и точно с тая схема - по една бобина на всеки 2 цилиндъра.
            Моята Нива така - карбуратор и компютър към него. Ама запалването с делко.

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Моята Нива така - карбуратор и компютър към него. Ама запалването с делко.
              Еми по мойте критерии си е нонсенс. Недостатъците и на карбуратора, и на компютъра, събрани накуп. Може да е незначително по-икономична, ама, според мен не си струва цялата играчка. Една моноинжекционна система е далеч по-проста и надеждна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                Проблема с нивата е отстранен!!!Сега пак ми прекасва,но е от свещите,защото и сложих едни други и се оправиПриемам съвети какви да си купя и да ги сменя с нови?
                Аз карам с руските вече около 25 000 и нямам проблем
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Еми по мойте критерии си е нонсенс. Недостатъците и на карбуратора, и на компютъра, събрани накуп. Може да е незначително по-икономична, ама, според мен не си струва цялата играчка. Една моноинжекционна система е далеч по-проста и надеждна.
                  По моите пък критерии си е таковало таковата. Не е по-икономично, общо взето обогатява смес в моменти в които карбураторът съвсем основателно я пуска бедна. И литър отгоре спрямо другия карбуратор. И колебателни режими на празен ход, не знаеш с колко газ да тръгнеш.

                  Абе добре, че я газифицирах.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                    Колеги помагайте!!!
                    Сега такмо се връщам от нощно каране с Нивата.Прекъсва и няма мощност.Писна ми от майстори!!!Кажете каде да отида да ми я оправи някой.
                    Радослав Йончев

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                      Оф, че си ми далече... към София минаваш ли?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Оф, че си ми далече... към София минаваш ли?
                        Във вторник ще идвам.Само да кажа,че днес и смених свещите с DENSO и като загрееше пак прекасва.Изгасих двигателя и откачих термо датчика.Сега колата се оправи, обаче свети лампата "CHECK ENGINE" и държи по-високи обороти.Сигурно ще окаже влияние и на разхода.Вие какво мислите?
                        Радослав Йончев

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                          Мислим, че не е от термодачика

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                            Гледам че си още във форума ;Сложи я на някое тъмно място и огледаи дали нямаш някой пробит кабел. После откачи минуса на акумулатора за около 30 сек. Утре на светло виж маркуча на въздуховода от вътре-там където влизат и картерните газове.Ако има масло ще ти обяснявам после.
                            Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                            Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                              Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                              Гледам че си още във форума ;Сложи я на някое тъмно място и огледаи дали нямаш някой пробит кабел. После откачи минуса на акумулатора за около 30 сек. Утре на светло виж маркуча на въздуховода от вътре-там където влизат и картерните газове.Ако има масло ще ти обяснявам после.
                              Няма пробит кабел!За маркуча ще проверя утре!
                              Радослав Йончев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с Лада 1.7 97г. моно инжекцион

                                Ясене как мога да се сваржа с теб,защото във вторник имам път към София?Извинявам се все пак за глупавия въпрос и това че го задавам във тази тема.
                                Радослав Йончев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X