Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Flow маслен филтър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Full Flow маслен филтър?

    Масления филтър на колата трябва да е full flow обаче когато сложих не оригиналния произведен, а този правен за същия модел в Турция се оказа че няма обратен клапан и като резултат при палене на двнигателя лампичката на маслото не гасне няколко секунди докато дигне налягането. Инженер съм, ама не автомобилен, и мнението ми е че това не е нормално, въпреки че разбрах от сервиза на Исузу обратното. Доколкото помня оригиналния филтър от завода като дойде колата гаснеше лампата още като завъртях стартера. Та въпроса е някой наясно ли е какво точно означава full flow филтър и дали наистина тоя филтър няма обратен клапан. Ръчках по нета и намерих такива филтри ама всичко си беше с обратен клапан. Подозирам, че ако това положение е нормално и се препоръчва от Исузу, целта е двигателя да си замине по-бързо вероятно за да вървят новите - не знам. За мен обаче е озадачаващо да не се подава масло в момента на най голямо износване на двигателя. Двигателя е 4JH1-TC
    Предварително благодаря
    Поздрави
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

  • #2
    Това ще да е чисто нов вид менте ...

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан
      Това ще да е чисто нов вид менте ...
      Ми уж го произвежда най реномираната турска фирма за филтри. Най интересно е че дори и филтъра който купих от представителството на Исузу в Текирдаг е същия. Затова питам нормално ли и или не. На мен ми е за сефте да чувам и виждам че масления филтър е без обратен клапан.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        А има доста без обратни клапани. Някои са си така фабрично модели. С клапан разбира се е по-хубаво, поне според мен. А мен питаш ли ме като масления филтър на Гранда е от Жигула?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Дай ако имаш номер на филтъра, и аз ще ти намеря с клапан !

          Ако нямаш номер може да провериш по размер ето ти един каталог:
          http://www.mann-hummel.com/mf_prodka...ys=23.1.0.21.1
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            Re: Full Flow маслен филтър?

            Първоначално публикуван от D-MAX
            Та въпроса е някой наясно ли е какво точно означава full flow филтър и дали наистина тоя филтър няма обратен клапан.
            Буквално означава пълнопоточен филтър или цялото количество масло необходимо за мазането на двигателя минава през него след маслената помпа.
            Щом си го сменял него значи си сменял и маслото. Сигурен ли си в него на първо място?!
            Във филтъра има комбиниран клапан - байпасен и обратен. Той служи да пропусне маслото директно без да се филтрира ако филтриращия елемент се задръсти. Обратния служи да задържи маслото в магистралата при спиране на двигателя, така че при пускането му да се спести времето за напълването и.
            Ако си сигурем в маслото, задължително според мен трябва да смениш филтъра, за да се убедиш от него ли е проблема

            Коментар


            • #7
              Ето тук има доста интересна информация за различните марки филтри http://www.zr.ru/arch47280.html

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X