Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

    От известно време се канехме с Ники (huko) да направим една разходчица, та да си пробва Тойотата, ама все нещо ставаше, та не се получаваше.
    Още при първия опит през лятото Тойотата спука гума, а аз останах без охлаждане, след като релето на току-що сложените електрически вентилатори изпуши.

    Вчера обаче най-накрая разходката се получи. И нямаше как иначе! Крайно време беше да се пробва в реални условия Тойотата, която междувременно се беше сдобила с разни копченца, че и с чисто новичка лебедка T-max ...

    Разрових се в колекцията от тракове и набързо спретнах една компилация от интересни местенца, които покрай състезанията не бях карал вече доста време.
    Маршрутът беше малко от типа "програма-максимум" и включваше преминаване през 4 планини - Лозен - Плана - Рила и Верила. Честно казано, по опита от други разходки, не очаквах да успеем да го преминем изцяло.

    Бени (zipmotors) изяви желание да се включи, ама не с Паджерото, а като возещ се на дясната седалка на Тойотата. За какво ли му е да пробва кални гуми на "панчаревото"?!?

    В събота в 09:30 нашият екипаж вече беше натоварил инвентара на Патрула и чакаше да се появи Тойотата. Да де, ама юнаците нещо закъсняват. Таман да се обадя на Ники да видя какво става и той ми звъни. Имаме малко забавяне по технически причини - нещатният му навигатор решил, че седалката не е достатъчно чиста за да седне в нея и взел да пусне една прахосмукачка. А сега де!
    При това съобщение нямаше как погледът ми автоматично да не падне върху нашите седалки, облепени с борови иглички, шума, клечки и т.н. следи от старопланинската разходка, която си направихме миналия уикенд ...

    Е, поне Бени беше пъргав с прахосмукачката, та не се забавихме много.

    Бързо дозареждане с гориво и не след дълго вече стъпваме на черно.
    Започнахме с Лозен. Тази планина не е от най-красивите (според мен де), но може да предложи интересни заигравки. Само че, както установихме за 2 път през този месец, в момента там е много сухо и навсякъде се минава без никакви ядове. Сигурно щеше да има по-интересни места, ако бяхме кривнали извън пътищата, но бях решил да не правим това за да не се наврем в "бойните редове" на някоя от ловните дружинки, които шетат там по уикендите. И без това ловците ни гледат накриво като минем покрай тях дори и по пътя ...

    Та, както си караме по трака и гледаме - ленти. Давай по тях! Приятно изкачване през гората с леки слаломчета между дърветата. По едно време навигаторката вика "А бе, нещо тясно ми се вижда тук. Това трасе май не е било за джипове" ...




    Ама се оказа, че и за джип може да се намери достатъчно широко място за минаване ...




    Караме си ние и тук-там спираме да проверим за някоя гъба ...



    На спускането към Д. Пасарел пак гледаме разни знаци и ленти по дърветата ...




    Хайде пак по лентите надолу ...




    Трасето изглежда повече като за ендуро или АТВ, ама засега има достатъчно място и за джип ...




    Надолу обаче взе да става по тесничко ...




    И разни клони напират да чупят стъкла и шнорхели ...




    та трябва да се вземат нЕкои мерки ...









    Докато си разчистя пътя, Стаси направи едно разузнаване на трасето надолу и съобщението по станцията беше "А бе, ще може да се мине, ама ще трябва бая да си поиграеш с резачката" ...

    А не, благодаря! Все пак сме излезли да караме, а не на дърводобивна акция. Обръщаме и се връщаме на пътя ...




    След малко сме вече долу при реката. Разбира се, не пропускаме да минем през добре известното място "за проби", което при сухия терен не представлява проблем за никого. Нито надолу, нито нагоре ...




    За някой друг обаче май "пробата" не е била толкова безпроблемна. Защото си намерихме една пластмасова броничка, която Ники не пропусна да премери на Тойотата. Току-виж пък станала ...







    Прецапахме реката, след това асфалта и сме вече в Плана ...
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

    Там положението е същото като в Лозен - сухо и лесно за каране ...




    Само на някои по-забутани места се намира по някоя "бариера", която обаче ни забавя с не повече от 3-4 минути ...





    Скука!!!

    Затова се спускаме покрай Райово и подкарваме към Рила. Небето доста се е прихлупило и от време на време по предното стъкло се появяват ситни капчици ...




    Планът беше да качим едно от деретата край Доспей, които предлагат условия за технично каране. Да, ама сметката съм я правил без горските. Тази камара май беше по-малка последния път, когато минавахме оттук ...



    Явно на горските не им е харесало, че нек'ви джипари бяха обърнали препятствията им на магистрала и бяха подходили по-сериозно.

    Ямата пред входа на дерето беше доста сериозно издълбана, ...




    а малко след нея беше спретнато и второ препятствие ...







    Огледахме тази ешелонирана отбранителна линия и стигнахме до извода, че не е непреодолима, но за целта ще е необходимо известно количество време и подготвителни работи. Наличието на изправни лебедки също беше силно желателно.
    Вчера нито имахме време, нито пък можех да съм сигурен, че акумулаторът ми ще издържи на повече от 1 лебедка преди да ме остави без никакъв ток ...

    Затова решихме този път да направим тактическо отстъпление.
    Върнахме се през Доспей и се насочихме към другото дере в района, където на 2 пъти се бях изхитрил да легна на врати.

    Пътьом се чудехме дали и там не ни очаква подобна изненада ...

    Изненада имаше, но беше различна. Хубавото изровено дере беше превърнато в път за камионите на дърварите, който евентуално би бил интересен при мокро време, но иначе не предлагаше никакви забавления.

    Все пак хубавото трасенце не беше съсипано изцяло. Беше останало малко от по-интересната част. След като Патрулът с кайманите мина без да имам нужда от разните му там копчета, се върнах да видя какво става с Тойотата ...



    Първия опит беше неуспешен. Без блокаж МТ/Р-ите не можаха да се преборят с наклона и неравния терен. Пък и отнемането на газчицата в момента, в който предно ляво си вирна във въздуха, не е като да беше от полза.

    Втори опит. Заден блокаж, дай газ и ...




    Е що нави десен волан?!?

    Я сега стой в тази поза "за аватар" да знаеш за друг път!





    Жалко, че нямам поляризационен филтър, та не могат да се видят през стъклото нахилените им физиономии ...




    Май и на двамата подобна случка им беше за първи път ...

    Това беше удобен случай да видим дали T-max-ът на носа на Тойотата работи. Е, работеше. Дръпнахме една лебедчица и работата се оправи.

    Продължаваме нагоре по дерето ...



    и не след дълго излизаме отново на дърварски път ...

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

      Качихме се до билото, а след това поехме по едно пътче, което беше приятно стръмно спускане в посока Говедарци с леко "рошав" профил. За съжаление, "беше" е точната дума. И това пътче се оказа превърнато в магистрала от булдозерите на дървосекачите. На офроуд картата е маркирано с 4H (демек "трудно"), ама сега вече става и за леки коли.

      Без приключения се спуснахме в долината на Лакатица. Доста красиво място, което обаче на доста места е освинено от дърводобива ...



      Отново се изкатерихме до билото и поехме в посока едно от клисурските дерета.

      Там установихме, че службата за поддръжка на деретата, май е позанемарила работата. Точно на едно от интересните места пътят беше преграден с гора от преплетени жилави клони ...




      Наложи се да оформим едно тунелче за минаване. Добре ще е, който минава оттам, да внимава да не запъне в клоните на тънките дървета отстрани, защото не е изключено това да предизвика свличане на отчупения дебел клон, който лежи върху тях, и който е станал причина да се наведат надолу и да преградят пътя.

      След преминаването на това място Патрулът също демонстрира малко стойки на 3 колела ...






      Малко по-надолу отново се наложи да си отваряме път ...




      После влязохме в по-интересната част на дерето ...



      Май не успяхме да оставим боя по бреговете ...









      Без някакви приключения се спуснахме до асфалта.
      Оттам решихме да минем през Верила и да излезем в Поповяне. Така и направихме, но, за съжаление, отново ударихме греда.

      Пътчето, на което миналата година Бени успя да строши Паджерото, сега беше превърнато в трилентов път. Само дето асфалт не бяха сложили ...

      Та така. Навъртяхме едно 170-на километра през 4 планини. За съжаление, сухото време и човешката намеса бяха ликвидирали някои от интересните места по машрута, но, живот и здраве, ще намерим нови. Пък и няма все да е сухо я ...

      Тракът изглежда така ...



      А всички снимки са тук
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

        Ааааа ... Добре сте си поиграли
        А това място :



        Го помня :



        Пък и не само аз ...

        Коментар


        • #5
          До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

          Хубава разходчица сте си спретнали.За съжаление и по нашия край е същата суша.За това и последната неделя се опитахме да променим нещата като търсихме заигравка по р.Тунджа,и донякъде успяхмеПоздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

            Колеги,ужасно съжалявам че сме се разминали.АЗ,Маркан,Йори,И Цветан ,днес след като си поиграх ме на кариерата в с.Рельово,минах ме през Доспей и по-билото се спуснах ме през едно дере,към пътя за Дупница.Това беше най-яката разходка в която съм участвал,с малко но подготвени автомобили и хора който знаят да карат.Благодарение на Цветан,никаде не успях ме да минем по път като магистрала,а на много места такъв нямаше.

            Коментар


            • #7
              До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

              Вчерашната разходка беше уникална.
              На Чавдар му беше сравнително скучно заради сухото време, но за мен си беше изживяване изпълнено с доста динамика и адреналин. Тойотата се представи впечатляващо и всичките й подобрения с изключение на шнорхела влязоха в употреба.
              Под такъв ъгъл не бях седял (лежал) на шофьорска седалка до момента и ако не бяха Чавдар и Стаси щях да обуя... кафявите гащи
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008


                Покарали сте по следите на Ендуро София 2008
                Не сме свалили маркировката защото си тренираме по трасенцето

                Коментар


                • #9
                  До: Лозен-Плана-Рила-Верила - 25.10.2008

                  Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
                  Покарали сте по следите на Ендуро София 2008 Не сме свалили маркировката защото си тренираме по трасенцето
                  То си стана ясно, че трасето не е за 4х4 - доста тесничко на места, пък и много ленти имаше.

                  Извинявам се за невежеството, ама този знак какво означава? Че състезателите могат да изберат една от 2-те посоки?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X