Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ (основен ремонт на двигател за УАЗ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ (основен ремонт на двигател за УАЗ)

    Купих си един УАЗ (фургон), машината е сравнително нова (1993г.), била е линейка, но поради "добро" отношение към нея е спряна от движение през 2000г. Абе какво спряна от движение, направо ужас , такова нещо не съм виждал . Като свалихме двигателя, всички механизми по него бяха клеясали, маслото е придобило вид на коксови налепи по всички възможни части, все още не мога по никакъв начин да извадя разпределителния вал, все едно са го лепили с онова дето го рекламират - оксипол, личи, че целия двигател е облят в охлаждаща течност . Но тава все пак е малкия проблем , някой идиот (пропуснах да кажа, че машината е била общинска собственост), взел, че свалил картера и гепил петите/държачите на основните лагери на блока. Намерих други, но както се досещате, определено не е възможно да получиш идеалната окръжност за леглата на лагерите ( не знам как е при западните, но определено при руските машини, всеки двигател по отношение на леглата е пасван сам за себеси, незнам ???, можеби така е при всички, аз съм само любител). Та това е положението, незнам какво да правя. Имам следните варианти:
    1. да взема двигател от отпадъци (имам всичко необходимо, части и условия, за извършване на основен ремонт), само, че незнам как става регистрацията. Ако някой може да ми обясни, .....черпя
    2.Да взема блок от магазин - само, че денги нет.
    3. Да взема двигател от някоя ВОЛГА, всъщност съм намерил една (не съм я виждал), казаха ми, че двигателя е със стария филтър, с два ремъка била, незнам какво точно означава това и дали е добре или зле и въобще дали този двигател става на УАЗа
    Е това е ситуацията
    ще бъда много благодарен ако ми помогнете със съвет или идея

  • #2
    Ето как се слага мотор от Волга на УАЗ:

    Зменить:
    - кронштейны крепления двигателя
    - картер сцепления
    - диск сцепления (при необходимости проточить наружный диаметр по месту под волговскую "корзину")
    - выжимной подшипник с муфтой (больший диаметр)
    - поморочиться с приемной трубой(или заменить выпускной коллектор на УАЗовский)
    - при необходимости доработать масляный картер

    Цитата е от частна кореспонденция с Lt. colonel от auto.ru.

    Ама май е по-добре да намериш нови опори и да оправиш стария мотор. Все едно ще трябва да му балансираш всичко. А ЗМЗ 406 от Волгата има и други проблеми, и не е ясно той пък на какъв хал е...

    За разкоксуване и сваляне на разните гадости има кви ли не течности.

    Коментар


    • #3
      НЕЩО НЕ МИ Е ЯСНО

      Както посочих по-горе, намерил съм пети (или държачи на основните лагери), само че всеки двигател след поставянето на петите (първоначално) е фрезован на борверг (някаква машина) така, че да се получи еднакъв за всички легла диаметър, до определния допуск. При тази манипулация е възможно блока да бъде леко изместен в една или друга посока, което идава де рече, че пети (или там както му се вика) от един двигател на друг, НЕСТАВАТ, или поне аз не мога да измисля начин) , просто леглото става елипса и при затягане на лагерите, води до блокиране на коляновия вал.

      Коментар


      • #4
        Тъй де. Все едно, за да го направиш като хората трябва да му напаснеш всичко, и да го балансираш. Все едно дали частите са нови. Виж постовете на V. Petrov за техните двигатели. Така че това не е страшно, щото има къде.
        Проблема с усукването на тия блокове е известен. Решава се като вала се намества на монтирана глава. Нищо ново под слънцето, това са работи от учебниците за шлосери, не е страшно. Работата е просто да се направи като хората.

        Коментар


        • #5
          НЕЗНАМ

          Честно, нещо май не ми става ясно ???
          как да го пасна, при положение , че нито мога да намеря такава машина, нито мога да намеря такива пети които да не са били вече първоначално обработени ?????

          Коментар


          • #6
            Борверка е просто голяма колонна бормашина, на която масата ходи по Х и У. Такива неща се правят и на фрези, и на координати, и даже на стругове. А си има и специални машини само за това. И да намериш, никой няма да ти даде ти да работиш на нея, стругарите са по-ревниви към това, отколкото към жените си))
            Венци и Пламен Петрови знаят къде ще ти свършат работа, а изобщо - в авторемонтните заводи. Те ей сега ще изскочат отнякъде, и проблема вече няма да е твой, така че спокойно мажеш да си отвориш една бира и да се ухилиш))

            Коментар


            • #7

              Коментар


              • #8
                Доста е сложно положението с други пети на основните лагери.Дори да сложи други и да разстърже отворите идва проблема с лагерите-дебелината на черупките.И тук има изход-да се сгъват и напасват черупки с подходяща дебелина и по-голям диаметър.Правиха ми го на една Ланчия 1,9ТD /лагери от ЗИЛ/,но майстора си беше печен в тия работи.Но за УАЗ-ка не струва.Намери си блок набий твоя номер и в КАТ кажи,че така си я купил/понякога номера минава,все пак е УАЗ-ка,а не МЕРЦЕДЕС или БМВ/ и в талона ще отбележат "нестандартен".Или я регистрирай в това положение на твое име/само че КАТ трябва да дойдат да сверят номерата на рамата и двигателя и да монтират контр.номера-услугата е около 10 лв/,спри я от движение,правиш по горната операция и минаваш ГТП-там няма да гледат номера/предполагам/.

                Коментар


                • #9
                  Според мен мнението на Пламен Исаев е добър съвет. (Народа казва питай не старо а патило - Пламен е в тази категория)

                  Виж постовете на V. Petrov за техните двигатели. Така че това не е страшно, щото има къде.
                  По-горе Стефан казва, че е добре да се погледне какво правим ние с Брат ми по въпроса, но за да не се изненада някой уточнявам малките подробности:

                  Вярно е, че по-този начин се прави идеалния двигател, но изисква огромен ресурс от желание, време и пари. Ако искате да кажете, че имате най-добрия двигател за УАЗ в галактиката да, но чисто практически e леко безсмислено!
                  Ако си сметна часовете които съм отделил по въпроса, ресурса на други хора и фирми и т.н. определено ще мога Уазковия двигате да го заменя с някой нов от Мерцедес например - друга тема е че аз си искам Уазковия...

                  Имайте в предвид, че нов двигател за УАЗ (+ гаранция) струва от порядъка на 2400 лв. Един качествено направен основен ремонт (по моите разбирания) струва сума която се доближава до тази, така, че не знам доколко има смисъл... Ще се опитам да намеря информация как може да се легализира двигател, който не е купен с фактура и митническа декларация.
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Аз имах същия проблем - разстъргани мотовилки и основни лагери
                    Това обаче е поправимо
                    В АРП-то в Хаджи Димитър / бившия международен гараж / имат и техниката и опита - аз съм живото свидетелство
                    Друг е въпроса заслужава ли си ...

                    Коментар


                    • #11
                      hajde хора, дайте някъкъв акъл, каква да я тръшкам ???????

                      Коментар


                      • #12
                        Питай Бай Митко от магазина на УАЗ в Гр.София

                        Честно казано немога да ти дам кой знае какъв съвет, но познавам хора който се занимават с УАЗ над 30 години и са любезни да споделят опита си с по-младите колеги-това е Бай Митко от магазина за УАЗ в гр.София,ул.Габрово/продължението на бул.Константин Величков в посока Север след Кръстовището с бул.Сливница/,бл.379
                        /в него се намира Поща -1309/.Виноги когато съм ги попитал за някоя тънкост са ми обяснявали ,а ако немогат да решат проблема ме пращтат при други техни колеги.
                        Надявам се ,че ще намериш решение много скоро и ще подкаращ УАЗ-ката.

                        Коментар


                        • #13
                          Хрумна ми нещо
                          Позайнтересувай се кой е проявявал интерес към УАЗ-ката/от общината/ и срещу някой лев можеш да си намериш петите.С една дума "стар номер"-сваля се нещо от автомобила за да няма голям интерес към него и го взема някой наш човек/личен опит/ .Но ти явно си им развалил сметките.

                          Коментар


                          • #14
                            Попадна ми една глава за УАЗ-модел 417 употребявана,но с нови клапани и дори"шлайфана",но на фреза .Вчера реших да я шлайфам на 94,5мм.но направо се ошашавих като я измерих-в единия край 98.4мм.,а в другия-97,6мм. Меря горивните камери-напълно еднакви и не мога да проумея какво са взели за база,че да я нагласят така.Сега се наложи да свалям клапаните за да може първо да се шлайфа горната равнина/където ляга капака на клапаните/ и след това да се мине отдолу.Абе с една дума "качество"

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от buh
                              hajde хора, дайте някъкъв акъл, каква да я тръшкам ???????

                              1. Най-добре си купувате нов двигател.
                              2. Ако не можете да си купите нов тогава купете употребяван, но в добро състояние (напълно комплектован) и от двата направете един.
                              3. Ремонта на този, който имате или ще стане зле и после ще ви излезе по-скъпо или ако го направите както трябва ще ви струва толкова, че е по-добре да се спрете направо на точка 1.
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X