Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Нюви765Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новото Нюви765Т

    Днес се сдобих с дългочакваното нововъведение в линията на Гармин - Смесени чуства - ако си в Европа - Супер 3Д сгради ленти, плавно Зумване, абе трепач (сега тамън съм го пуснал да ме разхожда из Виена на симулация).
    Но днес докато си карах из София два пъти се рестартира и веднъж заби
    Ама всяко начало е трудно
    П.С.
    Разбиха ме, за първи път ГПС-а идва с Европеиската карта, без да я има за Мапсорса????????? Такова чудо не бях виждал, много съм разочарован

  • #2
    До: Новото Нюви765Т

    Е спокойно де, тази карта е съвсем нова и още я няма официално на БГ пазара. По света я има от 15-10-2008.
    Вече я има в нета и можеш да си я дръпнеш, до края на деня ще я има и на спелеото , цялата.
    Също така е добре да провериш с уеб-ъпдейтър дали има по-нов фърмуер за твоето нуви. Понякога гасне заради стара версия на фърма. След ъпдейт проблемите изчезват
    [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

    Коментар


    • #3
      До: Новото Нюви765Т

      Първоначално публикуван от ml500 Преглед на мнение
      Е спокойно де, тази карта е съвсем нова и още я няма официално на БГ пазара. По света я има от 15-10-2008.
      Вече я има в нета и можеш да си я дръпнеш, до края на деня ще я има и на спелеото , цялата.
      Също така е добре да провериш с уеб-ъпдейтър дали има по-нов фърмуер за твоето нуви. Понякога гасне заради стара версия на фърма. След ъпдейт проблемите изчезват
      Вече го проверих - няма по-нов Ъпдеит, но имаше бая неща който се обновиха (допълнителни софтуери, за който проверява след фърмуера). А на някой устройства за съжаление и след петия Ъпгреид нищо не им помага (повярвай ми имам реален тъжен опит). Но стискам палци тук да не е така, защото софтуера ме кефи максимално и ще се радвам когато нещата се стабилизират

      Коментар


      • #4
        До: Новото Нюви765Т

        Проблема е с OFRM, изключи я и не трябва да имаш проблеми. Писали сме на Гармин, картата не трябва да има проблеми, но явно нещо се шашка уреда. Ако си качиш OFRM без цветните черни пътища би трябвало да не забива.

        Пробвай да изтриеш от тук:

        [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\FamiliesNT\FAMILY_1204]

        това:

        "TYP"="C:\\Garmin\\FAM_1204\\I00004B4.TYP"

        и качи картата наново през мапсорс.

        ЗАБЕЛЕЖКА 22.10.2009: УРЕДА ОТДАВНА Е ОПРАВЕН И РАБОТИ ПЕРФЕКТНО!
        Последно редактирано от sabin; 23-10-09, 07:33.

        Коментар


        • #5
          До: Новото Нюви765Т

          А тази OFRM Geotrade 4.60 за MapSource някаква версия за вътрешно ползване ли е?
          Или познатата "CD_Contents_beta_4.60"?

          Коментар


          • #6
            До: Новото Нюви765Т

            Като CD_Contents_beta_4.60, ама не е бета.

            Коментар


            • #7
              До: Новото Нюви765Т

              alex_markov, честита нова придобивка, със здраве да се ползва!

              Аз също съм решил да се сдобия точно с този модел, като (бидейки пълен лаик в използването на автомобилен GPS) ми се видя доста удобно навигаторът да има и възможност за телефонни разговори.

              Как се справя като bluetooth handsfree?

              Благодаря предварително.

              Коментар


              • #8
                До: Новото Нюви765Т

                Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
                alex_markov, честита нова придобивка, със здраве да се ползва!

                Аз също съм решил да се сдобия точно с този модел, като (бидейки пълен лаик в използването на автомобилен GPS) ми се видя доста удобно навигаторът да има и възможност за телефонни разговори.

                Как се справя като bluetooth handsfree?

                Благодаря предварително.
                Отлично първият път, чуваха ме, аз чувах, после при второто пускане каза че не вижда телефона (бях го направил "неоткриваем", но с пуснат Блутут и после се прибрах и не съм пробвал - значи добре

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Проблема е с OFRM, изключи я и не трябва да имаш проблеми. Писали сме на Гармин, картата не трябва да има проблеми, но явно нещо се шашка уреда. Ако си качиш OFRM без цветните черни пътища би трябвало да не забива.

                Пробвай да изтриеш от тук:

                [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\FamiliesNT\FAMILY_1204]

                това:

                "TYP"="C:\\Garmin\\FAM_1204\\I00004B4.TYP"

                и качи картата наново през мапсорс.
                Мързи ме да си бастисвам инсталацията и картата, пък и не ми трябва без тези пътища, ще "стискам зъби и ще си свиркам" докато се фиксне положението (някакви новини за 4.70?)

                Както казах поиграх си на симулация на ГПС-а и го настроих във Виена - разходих се - е много е готино, преди завоя бавно и плавно Зумва на вътре, а след него пак тана навън за да видиш следващият, показва и лентите (рядко, явно и за европеиската карта не всичко е въведено, а дали и някога ще бъде? От време на време показва и знаците по кръстовищата, пак рядо и при това го прави на отделен екран, с копче "затвори"? Ще трябва да му свикна, но за сега ме кефи. От друга страна екрана не е дори подобен на Брилянтния дисплей на 5000, но какво да се прави.
                П.С. Сабине и 3Д изгледа на ОФРМ-то не работи на него като чукнеш екрана излизат някакви зеленикакви "отблясъци", явно от Гармин доста ще трябва да се постараят, защото на Орегон-а и на 5000, Всияко беше 6 с твоята карта!

                Коментар


                • #9
                  До: Новото Нюви765Т

                  Днес и аз го купих. Изглежда хубава машинка... Като блутут хендс фри работи добре - можеш да отговаряш и да набираш, но не можах да си прехвърля телефонния указател от телефона в него. Друга хубава базикня е това, че можеш да пренасочиш звука към FM-трансмитера примерно на 88,1 Hz и да си настроиш радиото на аудиосистемата в колата на същата честота - почваш да чуваш от колоните на колата !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новото Нюви765Т

                    Първоначално публикуван от doctordre Преглед на мнение
                    Друга хубава базикня е това, че можеш да пренасочиш звука към FM-трансмитера примерно на 88,1 Hz и да си настроиш радиото на аудиосистемата в колата на същата честота - почваш да чуваш от колоните на колата !
                    Мдааа, и спираш да чуваш музиката... .
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новото Нюви765Т

                      Алекс привет, би ли било възможно да направиш сравнение между 5000 и 765 които си ползвал.Благодаря предварително

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новото Нюви765Т

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        Алекс привет, би ли било възможно да направиш сравнение между 5000 и 765 които си ползвал.Благодаря предварително

                        Все още не, защото 765 почти не съм го ползвал (две-три отсечки в София по 5-10 км), като покарам повече (надявам се уикенд-а), ще мога да съм по-конкретен
                        За сега това:

                        5000 + и -
                        +Страхотен Дисплей (няма сравнение с 765Т)
                        +има видео вход, можеш да си закачиш камера за задно виждане!!! или да си гледаш ДВД - а имах такова в колата, ама никога не го закачих
                        +Автоматично следи за осветеността и се наглася според нея, в тунел и вечер намалява подсветката - СТРАХОТНО готино!

                        -липса на батерия
                        -според мен най-лошият приемник на Гармин до сега (може и да не съм прав, може да е нещо в софтуера), но често губеше за минути идея къде се намира и на къде се движи, а коато отидеш на страницата на спътниците те седят в една редица, в същото време колегите с който карам са си на трака

                        765Т + и -
                        +Новият софтуер изглежда по добре (отчели са някой проблеми и сега е по-приятно карането с него, ленти, знаци, згради, плавно зумване....)
                        +има Блутут хендсфрии
                        +има батерия, можеш да го свалиш от кредъла да си "нацъкаш" дестинация и да го върнеш обратно, можеш и да си довършиш разходката на крак
                        +май при всяко вадене от кредъла запомня точката и може да те върне после до колата!

                        -като всяко ново устройство си е Бета, имат много да го оправят още, ОФРМ-то е почти неизползваема за сега на него (устроиството ми се е рестартирало поне 4 пъти и забивало 2), не се вижда релефа в ОФРМ, само зелени черти (Сабин обеща да направи нова версия специално за устройството!, но аз го отдавам на ГПС-а не на картата).


                        П.С.
                        В Тъпият Консуматорски свят (за който и аз от части съм виновен), вече и Уважавани фирми апочнаха да пускат откровенно недовършени продукти на пазара, на Зумото му трябваха 5-6 ъпгреида докато тръгне, на Колорадо-то и това не му помогна - след маса ъпгреиди пак си остана бъгаво и не издържах, Орегона е лъч светлина, но пак има недомислици..........

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новото Нюви765Т

                          Мерси,
                          Ето това мога да кажа ,че е инфо направо от извора.Много малко хора го могат това нещо.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новото Нюви765Т

                            Има ъпдейт на фърмуера изпратен от гармин с който се оправя проблема с българската карта. Ако някой има нужда от него да ми пише лично.

                            За проверка с какъв фърмуер е устройството ви:

                            • Включете GPS-устройството
                            • Изберете от менюто „Република България” и натиснете „ОК”
                            • От главното меню изберете Бутон „Инструм.” След това „Настройки”, „Система”, „Версии”
                            • Втория ред горе в ляво на екрана трябва да гласи „Beta Software 2.32
                            • Изключете GPS-устройството

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новото Нюви765Т

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Има ъпдейт на фърмуера изпратен от гармин с който се оправя проблема с българската карта. Ако някой има нужда от него да ми пише лично.

                              За проверка с какъв фърмуер е устройството ви:

                              • Включете GPS-устройството
                              • Изберете от менюто „Република България” и натиснете „ОК”
                              • От главното меню изберете Бутон „Инструм.” След това „Настройки”, „Система”, „Версии”
                              • Втория ред горе в ляво на екрана трябва да гласи „Beta Software 2.32
                              • Изключете GPS-устройството
                              Благодаря, Смених го и сега работи с ОФРМ
                              Още има трески за дялане (рестартира се когато се опита да качи всички телефони от мобилният ми), но Работи!!!
                              Все още не се вижда релефа, но на 5000 също му отне 2-3 месеца и няколко Ъпдеита докато го покаже, а е Гот!
                              Последно редактирано от alex_markov; 28-10-08, 20:12.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X