Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментар на съдийте на "Голямата Война"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментар на съдийте на "Голямата Война"

    Тъй като Венци е "Много бърз" и заключи всички теми за събитието, ми се иска да пусна тази тема в която САМО СЪДИЙТЕ да напишат свойте коментари, поне на мен ще ми е много интересно да чуя тяхното мнение, защото ако няма последващи анализи половината "полза" от мероприятието е пропиляна. Лично аз като участник, не можах да наблюдавам къде какво се случва и ще ми е много интересно един неангажиран коментар/разказ къде, какво, с вободен текст

    МОЛЯ участниците и от двата отбора да се въздържат от коментари и "заяждания" за да не заключат и тази последна (за сега) тема по въпроса.

    Моля Злати, Яро, Стефан и всички съдий, репортери и други свидетели, но не участвали да споделят какво са видели

    П.С. не ме разбирайте погрешно, не искам с това да започвам спорове за това кой крив, кой прав, за мен всичко беше ОК, просто искам да чуя цялата история от хора който бяха навсякъде и видяха "всичко"

  • #2
    Няма да бъда твърде обширен, тъй като при точките, където бях аз (северно от Мургаш) нещата се разразиха бързо. Както и с моя преразказ не целя твърдене, оспорване и т.н. на кавото и да било. Отзовавам се на призива на Алекс за личен поглед към нещата.

    Бях с отбор 1 при изхода на Сеславци (тези вечери ще публикувам снимки, от офиса съм доста restricted ), където кипяха финални инструкции.. След телефонен разговор със Злати и при неговата думата "старт", казах на Сашо тръгвайте, той го разгласи по станцията и тръгнахме. Патриота на Сашо, след нас бяха Дима (Quadra) с Гранд-а, Вушев и други (не ги виждах назад) тръгнаха в посока Бухово -> Мургаш и въпросните северни точки..

    Тук малко ще се отплесна. Много пъти съм слушал разкази за Вушев и темпото, което държи с неговия УАЗ. За първи път станах жив свидетел. Нагоре по пътя след мото-пистата Сашо упорито и последователно дъжеше стрелката на оборотомера да не пада под доста червените 5.000 (и нещо) оборота, а пък Вушев зад нас поддържаша вълнуваща дистанция от 82см. до 1.76м. За мен Алекс Марков определено заслужава един ден да се сдобие с мечтания му Bowler А и Патриота. Не знам къде един джип спира да бъде джип и почва да става паркетник, и не знам Патриота къде е в тая "линия на истината" , но съм възхитен от джипа (е, и от карача, де). Изключително стабилен, с усещане за здравина (при всичките тези подскоци, залитания, опити на задницата да мине отпред и т.н.), с доста прилична мощ и т.н. При тези обороти минахме покрай derhunter-a и още едно самурайче, където стана кратка престрелка, при която една от двете десни точки на Патриота бе уцелена. За УАЗ-а на Вушев не знам (не видях). Кратко след това Вушев мина пред Патриота, и всички (в Патриота) придобихме жива идея за термина "динамично равновесие". Изключително кратки бяха моментите, когато зелената Уаз-ка опираше земетя с повече от 2, 3 колела..

    И така до точката. Слезнахме, сините се нагласиха, кратко след което пристигнаха червените - с УАЗ-ката на Емо (Buldog) и още едно момче с Патрол 4.2 (ммм, 4.2 ). Всичко свърши бързо.. Навярно и с по-добра тактика, но определено и с повечко хора (сините бяха трима, червените мисля над 5) червените превзеха точката. Това беше предадено моментално на главните съдии Тинко и Злати ("Alex is down, Alex is down..." )..

    Последва почивка, другарски разговор и смях между отборите, кратка разходка на убитите от отбор 1 с Патриота на Алекс (и аз бях там и аз се возих.. ), върнахме се и зачаках да стане три часа за да обявя крайния резултат за тази точка. В последсвие разбрах, че Злати и променил часа на 3.30ч., но нямах връзка с него нито по станция, нито по гсм. Стана 3.00ч. обявих точката за превзета от ловците и тръгнахме към следващата точка в южна посока (към Мургаш), където ситуацията също беше под владение на червените. Обявих резултата и там (в полза на ловците) и тръгнахме към газопровода. Там се събрахме с останалите и оттам насетне всички бяхте там (или повечето) знаете продължението.

    Много е вероятно да пропускам нещо, напълно доброжелателно, а и бързам малко в момента (работа), пък исках да напиша своето в тази тема..

    ===========

    Бих искал да изкажа благодарности към организаторите и от двата отбора, капитаните, Злати и други приятели и колеги, без непрестанните и неуморни усилия на които тази игра нямаше да се реализира. Браво

    Коментар


    • #3
      )) Ей сега прочетох в другата тема. Ми на мене никой не ми беше казал че е невъзможно да се направи такава игра. Що тъй, щях поне да знам че всичкото не се случва
      Ако трябва с две думи. Честно казано бях учуден и от карането и от стрелянето. Очаквах нещо си, но толкова много - не, в никакъв случай. В известен смисъл разбирам поддръжниците на невъзможността, кой да ти знае че масовите умения са стигнали толкова далече.
      Единственият кусур който видях беше от друго естество. Тактическата подготовка на личният състав куца. Обаче и това не може да се има за издънка. Би било ако играеха курсантските взводове от разузнавателния профил. Но играеха нормални цивилни хора, така че и това надмина очакванията ми.
      По организацията. Т. нар. съдии трябва да станат нормални посредници. Със собствен щаб, карти с данните на двата отбора, собствен транспорт, отделна връзка помежду си, връзки с двата отбора. Ясно че разните световни капацитети са ни взели за страшна и злобна конкуренция - тяхна си работа. Като не щат да участват в наште веселби - свободни са. Лошото е че това значи още пари за нас за пушки-маски, ама кво да правим ... Състезанието с евтини бойни патрони ще е чак през септември

      Коментар


      • #4
        Ето и моя скромен, но обективен коментар.
        Първо слабостите: Основен пробем в тази пресечена местност беше комуникацията. Поради тази причина се принудих да дам старт на двата отбора с разлика от 20-30 секунди( първо по станцията на едните, после по телефона на другите) в полза на Ловците.
        Втория проблем дойде от разминаването във финалната време, но по мое мнение той не повлия на резултата от играта.
        Ето и крътак преразказ на видяното от мен:
        До 2, 2 и нещо с Турбозмея( също съдия) бяхме заели позиция на съдиска станция Мургаш(върха) заедно с един много чаровен филмов екип и съдийско возило Камила 1 в ярко жълт цвят. Тъй като една от точките беше на пряка видимост от върха, очаквахме да наблюдаваме сериозен бой. При нас първи се добраха Куадра, Дисем и Дидката с подслушвателна станция, но се оказа че имат проблем със захранването и тръгнаха обратно надолу в боя. Липсваше им информация за местоположението на точките и минаха на 20 метра от една от тях без дори да се опитата да я завоюват. Аз отчитам това като голяма тактическа грешка на Отбор 1. Завоюването на тази точка можеше да промени хода на Войната. След 2 и половина слязохме надолу и покарахме зад Вушев ,който вече беше убит и караше бавно . Видяхме повредения танк на Пламен и застанахме на пусия до долната точка, която се владееше от Отбор 1 и момчетата от Призрен. Те бяха надлежно информиран да бранят точката до 15,30. После дойдоха три джипа с Ловци и настана кърваво меле. За 5 минути те завладяха точката и я задържаха до края. Искам да критикувам сериозно зрителите( убити преди това, и от двата отбора) които от любопитство навлязоха без маски почти в разгара на боя въпреки нелюбезните ми крясъци. Другата ми критика е насочена към рисковото шофиране. Чух много коментари и от двата отбора и занапред Ви моля да не допускаме и най-малък риск от злополука по непредпазливост. Това е съвсем накратко. Благодаря на всички хора, без чиито ентусиазъм и работа това мероприятие намяше да се осъществи. Благодаря и на всички участници за прекрасното зрелище.
        Вече тече подготовката на новите правила за Голямата война 2 и Ви обещавам в пъти по-добра организация.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X