Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Преди години съм си купувал чехски стоппатрони 9х19 от магазина със разрешителното за носене на оръжие.Тогава нямаше лимит на боеприпасите за КНО(поне за служители).Само един път беше, от тогава не съм ги виждал.Приличаха на макаровските стоппатрони, но кафяви а не бели.Отдавна ги изстрелях и няма как да ги покажа, но съществуваше и такова животно.
    Това е било мнооого отдавна, по времето когато все още Господ ходеше по Земята, а аз най вероятно съм си играл още с въздухарки и газеняци!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Това е било мнооого отдавна, по времето когато все още Господ ходеше по Земята, а аз най вероятно съм си играл още с въздухарки и газеняци!
      В началото на 90-те срещу служебна карта на служител се купуваха боеприпаси без ограничение. После се оттече.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Беше може би 2001-2002година.Дори имам спомен, че с въпросните стоппатрони Смит и Уесъна ми не винаги презареждаше както трябва.

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Стоп патрони 9х19 година 2017
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170221_231052.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5743974Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170221_231108.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5743975
          Бяха общо 5, но останаха само 2. Дали могат да се намерят и сега...мисля, че да.
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Ужас. Много вреден боеприпас за стрелящият. Относно патроните, качеството е под всякаква критика, 100 процента са произведени в Казанлък.

            Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              За мен лично не е ужас и не смятам, че чак пък е вреден за стрелящия ама съм склонен и да ме оборят с доводи
              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
              08868пет4три18

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                За мен лично не е ужас и не смятам, че чак пък е вреден за стрелящия ама съм склонен и да ме оборят с доводи
                Доводи:
                1. Ако стреляш от твърде близо или патрона е калпав торбичката може да не се отвори. В такъв случай дали си със стоп или нормален патрон няма значение.
                2. Ако стреляш твърде надалече ще уцелиш чушки
                3. Като цяло вероятността за засечки е по-голяма.
                4. Колкото и малко да е вероятно, ако те проверят с какви патрони си, ще ти се наложи да се обясняваш.
                42

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Чувал съм, че от непосредствена близост стоп-патроните са смъртоносни.
                  Не съм пробвал, но на едни стрелби с моите охранители от петнайсетина метра стоп-патрона на Макаров издъни шпертплата на мишената с размер като пепелник.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    На времето се запознах с един "ром" по когото беше изпразнен един макаровски пълнител със стоп патрони.Явно е било по от далеко защото нямаше проникване, но следите много добре се виждаха.Доколкото съм чувал брезентовата торбичка е S-образно сгъната и след определени метри се разгъва и "удря" с по-голяма площ.Имал съм възможност да ги разнищвам и да ги разгледам, но никога не са ми били интересни.Убедил съм се, че на разстоянието на което трябва да не са смъртоносни не са и особено точни, пък и нямам далекомер в окото си.Може би с основание на запад не ползват такива патрони.

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Нали и двамата се сещате че диалога ви е недопустим тук.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Колеги колеги разговора тръгва в съвсееем друга посока заради малко терминология и derhunter ​е прав .
                        Та да си кажа аз мнението за стоп патрона. Пределно съм наясно относно поразяващия му ефект от много близка дистанция както и не добрата точност на голяма дистанция въпреки, че на 20-25м е в мишената което е по-важно. Но пък на такива големи разстояния си далеч от употребата на оръжие при условията на неизбежна самоотбрана. Аз смятам, че пистолета в повечето случаи си свършва работата само с вида си и не се стига до изстрел. Ако пък се налага да се произведе изстрел винаги бих предпочел ако има възможност първия да е предупредителен, а за целта стоп патрона ми се струва перфектен поради слабия или почти никакъв рикошет и безопасността му след определени метри където нормалния патрон все още има силно поразяващ ефект.
                        Колкото до засечките..ами до сега колкото пъти съм гърмял не ми е засичал единствено, че не презарежда, но не е болка за умирачка
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Непрезареждането е засечка. Говорено е в много теми и тук и в другия форум - ситуациите в които би се "наложило" използване на пистолет за "самоохрана" са изключително непредсказуеми и в повечето случаи деиствието би се развило изключително динамично и стихийно. Замисли се за секунда - идват срещи теб n на брой субекти, решил си че ще се защитаваш с оръжието си когато са на около 10-ина метра от теб, вадиш - те не се плашат и вече са на 4-5 метра. Приемаме, че имаш стоп-патрон в патронника, стреляш, пистолета не презарежда, симпатягите вече те налагат с каквото са намерили и се озоваваш с пистолет в едно тъмно място... Не се занимавай с глупости, зареди си нормални патрони и не вади пистолета за да плашиш.

                          Друг един въпрос свързан с конкретната тема.
                          Така наречената safety action система на Глок - какво мислите за нея? Въпросът ми е продиктуван от това, че Глок рекламират въпросното нещо като "Предпазител". Моето виждане по въпроса е че по-скоро това е активатор а не предпазител. Сам по себе си предпазителя следва да деактивира усм-а а не да го активира.
                          42

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Това е ако го изтървеш, или ако го вадиш и закачиш спусака с пръст по време на вадене, да не си простреляш крачолите..
                            Все пак там ИЗ белият свят, такова изискване с патрон в цевта няма!!!! и няма и да има!!!

                            ПС. иначе за стоп патроните, доколкото знам това са едни торбички които се отварят по време на полет.
                            Никой не знае как ще се отвори и на къде ще хукне, имат непредвидима балистична характеристика..
                            Явно за това и не се предлагат много, няма да се учудя и ако ги забранят...
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Стоп патрон на револвер,потрябват ли ти повече от 6-7 то ситуацията изисква бойни десетина броя 45 или 15-16 деветки.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                ..... иначе за стоп патроните, доколкото знам .......
                                Така наречения "стоп патрон" представлява усукана на обратно посоката на нарезите в цевта торбичка със съчми поставена в пластмасова капачка. При изтрел от въртенето торбичката се разгъва и отделя от капачката.
                                За стопа на Макаров при около 5,6метра двете части се разделят но в мишената са на около 20см.Около 8-те метра в мишената вече има само една дупка от торбичката.Малко застраховане и минималното разтояние за употреба става 11метра.
                                При проба с гладка цев торбичката не се разделя от капачката.
                                Стоп патроните се разделят по цветове на капачките по скорост.
                                Цветовете са по скорост -бели , жълти ,сини и червени най бързите.
                                Когато няма торбичка а само съчми са -комар,оса и стършел.Има ги и във вариант поставени в концентратор като ловджийските патрони , те май бяха най скъпите.

                                За граждански лица всяко притежание и по лошо употреба на боеприпаси придобити незаконно води до проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X