Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    ...Относно калашниците и казармата - по мои спомени там се ползваше един-единствен гои и за поддръжка, и за тия които ги консервираха. Нас ни караха да ги мажем обилно, уж така се консервирали, на следващата седмица ги изкарвахме и търкахме като луди да ги почистим, след като ги почистим до сухо ни караха да ги намажем съвсем тънко със същата гняс и вече бяха готови за занятия.
    Мазилните свойства на ГОИ напълно удовлетворяват изискванията към такива на калашника, но това е частен случай.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Мазилните свойства на ГОИ напълно удовлетворяват изискванията към такива на калашника, но това е частен случай.
      А, то това със тия смазки е едно леко отклонение от темата, ясно е че Глок и ГОИ нямат място в едно и също изречение. Дет вика Хънтъра за медната грес и ония 1200 градуса, ако го чуе Слав, веднага ще избъзика глокаджиите, че подобна защита не е нужна, защото много преди достигането на висока температура и преди някой да се е опарил, пищака ще се стопил.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        .....имат подръка такава смазка и затова я ползват.
        Последно редактирано от rumaneza77; 26-05-15, 17:28.
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не знам как (в каква форма) си я представят тази мед в смазката, но подобна субстанция според мен би била по-скоро абразив.
          Точно така и целта на тия медни стружки в заводската смазка на Глок е да напасне механизмите при първоначалната употреба.И при първото основно почистване се премахва.
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Това,човек,ако малко разбира от механика ,няма да го напише.Няма как да напаснеш ,някакво изделие с едно две,или сто движения.Може да се получи поне от 500-1000,оборота или плъзгания или кааквото и да е.Освен ако не е рекламен трик.Ако метала или материяла има възможност да се напасне с 100-200 ,движения,това значи че е иззносонеустойчив и сле 10 000,от него няма да има нищо,останало.

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Това прочетох за медната грес...някаква си марка там:

              Copper Grease 9143 е смазочна грес с доказани противозадирни свойства, формулирана с минерално базово масло, сгъстено с бентонит, предназначена за предотвратяване на задирането на метални връзки в условията на високи налягания и за смазване на плъзгащи повърхности.

              Copper Grease 9143 съдържа меден прах в комбинация с осигуряващи адхезивност полимери.

              Предполагам, че повечето медни греси имат такива свойства...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Това,човек,ако малко разбира от механика ,няма да го напише.Няма как да напаснеш ,някакво изделие с едно две,или сто движения.Може да се получи поне от 500-1000,оборота или плъзгания или кааквото и да е.Освен ако не е рекламен трик.Ако метала или материяла има възможност да се напасне с 100-200 ,движения,това значи че е иззносонеустойчив и сле 10 000,от него няма да има нищо,останало.
                Не го приемай като заяждане ....но това е информация от Глок.Ако смяташ че нещо бъркат им прати едно обяснение да се научат на механика и те малко.
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                  .....имат подръка такава смазка и затова я ползват.
                  И така и не е така, и междо другото умишлено напраяих този спам,но и малкото е полезно.
                  Казано още от -5 градуса целзий наистина се ползва РЖ, а от + 5 нагоре ГОИ, но тук следва голямото НО ГОИ 54 е всесезонна , но за целта трябва всичко старо масло от друг тип да се изчисти много добре, отделно когато се смазва трябва да се маже много тънко; за дългосрочно съхранение се ползва наистина ГОИ54 а причината е че близка до косервационнта.
                  Хартията се казва инхибиторна и оръжията оставени за дългосрочно съхранение трябва да се увиват с нея без значение дали е ново или ползвано оръжието.
                  Смазване... Аз смазвам с микс всички оръжия ГОИ 54+ формула 3 на клеан бор. На върха на четката гои много малко и след това обилно с течната формула.
                  Повярвайте уникално е. Всичко работи като шевна машина
                  Последно редактирано от derhunter; 27-05-15, 20:10.

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Всичко що е смазка съдържа "нафта" или някакъв продукт, близък до нея. Няй-добра проникваща способност дават че има газта за осветление. Аз чистя с нафта и забърсвам, на места издухвам с компресора. В полеви условия ползвам пароструйка, на 90 градуса чисти идеално, дори и без веро.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      [QUOTE=The Back Bone;2771190]Всичко що е смазка съдържа "нафта" или някакъв продукт, близък до нея. Няй-добра проникваща способност дават че има газта за осветление. Аз чистя с нафта и забърсвам, на места издухвам с компресора. В полеви условия ползвам пароструйка, на 90 градуса чисти идеално, дори и без веро.[/QUOTE

                      Да така е..аз и мия с топла вода и сапун.На песъчлив терен съм мил само с бензин и подсушаване....без смазване иначе всичко автоматично засича.Всичко е според спецификата на използване.Но никой не може да ме убеди че гои 54 е някаква извънземна и уникална смазка.Тъпа грес си е и дори на +30 в бг е тъпо да си тъпчеш оръжието с тая тиня..... та камо ли Глок щото за Глок е тука темата
                      Последно редактирано от rumaneza77; 27-05-15, 20:57.
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        https://www.youtube.com/watch?v=PC3yOdghX94
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          [QUOTE=rumaneza77;2771202]
                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Всичко що е смазка съдържа "нафта" или някакъв продукт, близък до нея. Няй-добра проникваща способност дават че има газта за осветление. Аз чистя с нафта и забърсвам, на места издухвам с компресора. В полеви условия ползвам пароструйка, на 90 градуса чисти идеално, дори и без веро.[/QUOTE

                          Да така е..аз и мия с топла вода и сапун.На песъчлив терен съм мил само с бензин и подсушаване....без смазване иначе всичко автоматично засича.Всичко е според спецификата на използване.Но никой не може да ме убеди че гои 54 е някаква извънземна и уникална смазка.Тъпа грес си е и дори на +30 в бг е тъпо да си тъпчеш оръжието с тая тиня..... та камо ли Глок щото за Глок е тука темата
                          Глока ми е намазан и намазан ще седи докато го нося в нормални условия + лова където ходя. Ако се наложи да работим с него в други условия може и сух но масло на релсите и указаните места да

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Всичко що е смазка съдържа "нафта" или някакъв продукт, близък до нея. Няй-добра проникваща способност дават че има газта за осветление. Аз чистя с нафта и забърсвам, на места издухвам с компресора. В полеви условия ползвам пароструйка, на 90 градуса чисти идеално, дори и без веро.
                            С риск отново да бъда обвинен, че се заяждам, ама как "чистиш" със "смазка". Или чистиш, или смазваш. Това са две отделни операции или поне аз така си мисля. И какво е това, което смазва с нафта или нещо близко до нея? Ако погледнем една ректификационна колона, ще видим какво стои под и над дизела (или т.нар. "нафта"). От там можем да си направим извода, кое може да чисти и кое да смазва.

                            Относно ГОИ-то мисля, че това е най-добрата, достъпна и евтина консервационна смазка. Лично аз не бих я ползвал за друго. За чистене ползвам WD-40, което съдържа нещо близко до нафтата, а именно керосин. А пък за смазване, поддръжка и ежедневна експлоатация на оръжието само Balistol, който пък въобще не съдържа нафта или нищо близко до нея.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              С риск отново да бъда обвинен, че се заяждам, ама как "чистиш" със "смазка". Или чистиш, или смазваш. Това са две отделни операции или поне аз така си мисля. И какво е това, което смазва с нафта или нещо близко до нея? Ако погледнем една ректификационна колона, ще видим какво стои под и над дизела (или т.нар. "нафта"). От там можем да си направим извода, кое може да чисти и кое да смазва.

                              Относно ГОИ-то мисля, че това е най-добрата, достъпна и евтина консервационна смазка. Лично аз не бих я ползвал за друго. За чистене ползвам WD-40, което съдържа нещо близко до нафтата, а именно керосин. А пък за смазване, поддръжка и ежедневна експлоатация на оръжието само Balistol, който пък въобще не съдържа нафта или нищо близко до нея.
                              ВД 40 не се препоръчва на Глок направо е вредно

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                                ВД 40 не се препоръчва на Глок направо е вредно
                                По конкретно?
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X