Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Не са „селски закачки" приятелю, а сериозна забележка в името на коректната информация. Защото това е абсолютно невярно, а като се напише още три пъти някъде из „нетьовете" и ето ти поредната градска легенда. И разни нахъсени, ентусиазирани „интернет-ерудити", много учудено ще реагират, като как така е възможно някому да не е известно, при положение, че „всички знаят".
    За маркировките, лично на мен не ми е известно (а явно и не е елементарно, защото съвсем не само на мен). Но поне на такава заблуда, мога да реагирам.
    Бих те помолил да се аргументираш за мнението ти че това е абсолютно невярно.За (селските закачки)визирам всички постове в темата с повечко гласни и съгласни без никакъв смисъл публикувани в повече от излишък.....Защото аз за това което съм написал тук в тази моя тема се крепи на достоверни аргументи и доказателства. .И ако не знаеш и това че военното производство е било и секретно по време на комунизма. Нормално да не са биели барабана на центъра че да знаят всички знаел го само този който му е работа да го знае.
    Последно редактирано от rumaneza77; 28-03-15, 17:52.
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Това, че на много места в цялата страна се правеха разни работи, имащи отношение към военна продукция е вярно. Съвсем примерно, никакъв проблем не е в цехче за сапунерки да се прави пластмасовата част на каските, или в някоя „бичкиджийница" - дървен амбалаж (сандъци). Но не така седи въпросът със детайли за огнестрелно оръжие и прочее, сравнително високотехнологични изделия. Конкретно Макаров, никога не се е правил някъде другаде освен в Казанлък.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Това, че на много места в цялата страна се правеха разни работи, имащи отношение към военна продукция е вярно. Съвсем примерно, никакъв проблем не е в цехче за сапунерки да се прави пластмасовата част на каските, или в някоя „бичкиджийница" - дървен амбалаж (сандъци). Но не така седи въпросът със детайли за огнестрелно оръжие и прочее, сравнително високотехнологични изделия. Конкретно Макаров, никога не се е правил някъде другаде освен в Казанлък.
        В завода(и то огромен) за пластмасови изделия се щамповаха на преси стоманени каски ...нищо свързано с основната дейност на завода ...като бяхме малки влизахме и от брака(огромни количества) целия квартал имахме каски...собствено ръчно боядисани ...В гр.Айтос са правили затвори...дори и последния модел(така наречения утежнен)този остро скосения отзад който се слага на по новите производства на ПМ. Продукция от този цех съм виждал лично .Фрезован не оксидиран затвор(в този в който бе намерен му беше повдигнато и обвинение за това).В момента цеха е купен от един местен бизнесмен който го е взел понеже турски фирми са имали голям интерес към него....Цевите и сглобяването е 100% в завод 10 Казанлък.Чувал съм (подчертавам)само съм чувал и затова не го написах.За фрезоване на рами в гр.Сопот....а за това че ПМ като изключим състава на стоманите използвани за направата му.....го водиш сравнително високотехнологично изделие....
        Последно редактирано от rumaneza77; 28-03-15, 18:27.
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Всъщност, ако наистина някъде в Айтос нещо се прави, най-вероятно е включването на подизпълнители да е практика от съвсем настоящето ни.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            [QUOTE=davc;2733525]Всъщност, ако наистина някъде в Айтос нещо се прави, най-вероятно е включването на подизпълнители да е практика от съвсем настоящето ни.[/QUO
            Явно ти си знаеш твоето и това е цеха ги е правил по времето на бай Тошо.В момента цеха ...както на 98% от държавата НРБ му е **на мамата.Нямам време а и даже и няма да се опитвам да те убеждавам каквото и да е било ...ако ще пишем нещо аргументирано и свързано с някаква информация ок...ако ще си чешем езиците е сега след малко ще пусна тема Чешене на езици .Или най добре пусни я ти и аз ти обещавам че ще ти пиша редовно там...от няколко поста насам си пиша с рекъл казал
            Поздрави!Лека вечер.
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
              ...Явно ти си знаеш твоето и това е...
              Ми как да ти кажа, колкото и разбиващ да ти се струва „аргументът" с бракуваните заготовки за каски - няма какво ново да науча от това.
              Последно редактирано от davc; 28-03-15, 20:01.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                От 1988г до 1999г,работех в звеното което охраняваше ,военната продукция за износ и транспор в страната.Няма военен завод ,в които да не сме охранявали продукцията на територията на България,която се транспортираше до пристанища или летища,освен това ,не е имало по-голяма пратка от завод в завод ,която да не е охранявано о.Но нит това звено към полицията(тогава Милиция)Но никога,не сме охранявали,или не съм чул някой да е охранявал,някога заготовки или блокове от Айтос за Казанлък.

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  От 1988г до 1999г,работех в звеното което охраняваше ,военната продукция за износ и транспор в страната.Няма военен завод ,в които да не сме охранявали продукцията на територията на България,която се транспортираше до пристанища или летища,освен това ,не е имало по-голяма пратка от завод в завод ,която да не е охранявано о.Но нит това звено към полицията(тогава Милиция)Но никога,не сме охранявали,или не съм чул някой да е охранявал,някога заготовки или блокове от Айтос за Казанлък.
                  Как да разбирам това ... че са правени някъде другаде ли?Ако е така пак поне на 50% съм прав.Аз лично предполагам че са правени и на други места .....впрочем както и да е за да има разговор на дадена тема трябва да има база...88-89г. май е заринат огъня на въпросното място така че ...всичко е както и да е ...с тия темпове на развитие в Бг след 30-40г. няма да има бял българин ....камо ли някой тук да напише нещо дето се е случвало преди 25г. и то за неща който са се водили секретни...те тия набори или още знаят как да си държат езика зад зъбите или не могат да работят с комп.
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    ЩОм държиш,да си прав,прав си за всичко.Военните заводи започнаха да ги затриват един,по един след 1994г,изживял съм го този период,за жалост.Дотогава,все още едни работеха по-добре,едни по-зле.Все още продавахме,неща за Йеме,Еритрея,Ирак,Либия,Ангола,за Сирия и къде ли не даже и за Боливия,а пък братски страни от СИВ или Виетнам не се брояха.Обмена с Русия(тогава Съветки съюз беше ежедневен.На Ферибота Варна -Иличовск се товареха неща редовно ,в складовете на Кинекс в Бургаското пристанище имаше какво ли не.Оборота беше многомилярден в долари а сега се радваме на няколко милиона.

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      ЩОм държиш,да си прав,прав си за всичко.Военните заводи започнаха да ги затриват един,по един след 1994г,изживял съм го този период,за жалост.Дотогава,все още едни работеха по-добре,едни по-зле.Все още продавахме,неща за Йеме,Еритрея,Ирак,Либия,Ангола,за Сирия и къде ли не даже и за Боливия,а пък братски страни от СИВ или Виетнам не се брояха.Обмена с Русия(тогава Съветки съюз беше ежедневен.На Ферибота Варна -Иличовск се товареха неща редовно ,в складовете на Кинекс в Бургаското пристанище имаше какво ли не.Оборота беше многомилярден в долари а сега се радваме на няколко милиона.
                      Охранявал ли си продукция на МК"Струма" гр.Сандански - завод от сопотското обединение през ония години?
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Лично аз,не,но помня,че на Бургас,товареха един кораб за Йемен,и нас ,от Самоков,Сандански,и Оптикоелектрон ,Панагюрище ни товареха последни и много ме беше яд че оставахме още един ден след другите.Но какво да правиш нали кораба се товари за баласт,първо композиция снаряди от Иганово,гранати от дунарит,или патрони межд утях от Казалък после други неща и накрая най-леките,станции,Стрели,Оптични прибори.Сау-тата от Червен бряг бяха на друг кораб.

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          От МК Струма готово оръжие едва ли са товарили, щото произвеждаха само заготовки и отделни детайли - примерно супла за ракети земя въздух!
                          Тогава понякога се правеха доста странни гимнастики за да има навсякъде работа за народа - примерно да се откарат детайли за една операция на майната си и после пак да се върнат за дообработка и монтаж. Та не скачайте да нападате Румънеца!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            То и от НИТИ-казанлък не се товареха готови оръжия,но като докарахме електрониката с прикладите от Самел,и тръбите от завод 10 ,викахме че Стрелите са от НИТИ.Иначе кой напада Ромънеца,ноже и да е прав,но се съмнявам,щото е бил малък тогава,разказва,това,което са му разказали.От Лясковец,идваха мини а после взеха да правят пистолети.

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              То и от НИТИ-казанлък не се товареха готови оръжия,но като докарахме електрониката с прикладите от Самел,и тръбите от завод 10 ,викахме че Стрелите са от НИТИ.Иначе кой напада Ромънеца,ноже и да е прав,но се съмнявам,щото е бил малък тогава,разказва,това,което са му разказали.От Лясковец,идваха мини а после взеха да правят пистолети.
                              Изобщо не мога да разбера защо все някой трябва да нападне някой.....аман от психологични проблеми .Ми много ясно че ще имам информацията от хора който са работили във въпросните цехове......защо трябва да си ги дялкал за лично тия железа.......ако не съм ги дялкал аз означава ли че никога не съществувала тази огромна по мащаб промишленост? А и спора беше че нищо не правено извън завод 10! За което вие самите вече потвърдихте че не така с което аз съм много съгласен
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                                ...А и... ...беше че нищо не правено извън завод 10!...
                                Извън завод 10 са правени купища, купища неща - не и пистолети Макаров, обаче.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X