Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разход на газ при фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • разход на газ при фероза

    Здравеите,отскоро имам една фероза 1.6 16клапана 96г и реших да сложа газова но нещата не се развиха според очакванията ми.Искам да попитам разход от 17литра на 100 по асфалт и нормално каране дали е нормално защото на мен ми се вижда много като се има в предвид че се кара на задно и гумите не са много големи 225/70/15
    По-добре господар в ада, отколкото слуга в рая.

  • #2
    До: разход на газ при фероза

    Зависи къде караш и колко чакаш по задръствания.
    При мен с гуми Кобра под 11 не ми пада дори на дълъг път. Предполагам, че ако карам с 60-70 ще падне разхода, но с 90 харчи горе-долу толкова. В града- около 14. Мисля, че имаше някъде тема за разхода на газ, но не пречи и тук да се обсъди. Според мен моя разход е висок, отдавам го на късите предавки и тежките гуми регенерат. Но пък твоя разход съвсем минава границите....
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: разход на газ при фероза

      На мен Паджерото дълга база 3000 V6 с гуми 235/75/15 с газов инжекцион БСМ на дълго извънградско с 90 км/ч ми гори 13-14 /100км.
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #4
        До: разход на газ при фероза

        Привет
        след дълги колебания /сиреч по финансови съображения/ сложих и аз газова уредба на Ферозата и с гуми 205/75/15 даде разход11-12 на дълъг път при скорост120-130км. в час ,а градско и в гората към17.Но сам съм си правил реглажа. Знам от колеги че повече от 10 на 100/но като спънат кон и под 100км.в час/не може да се докара.

        Коментар


        • #5
          До: разход на газ при фероза

          Кратките измервания не са меродавни.
          Данни от моята Ферода от май до сега:
          Изминати общо 4007 км(60% градско) - разход 13.5/100 газ.
          Само градската част - 2388 км, разход 14.1/100 газ.
          Градското, е отвратително градско в София от Надежда до 7-ми км, където е щастие ако мога да мина на 3-та

          Коментар


          • #6
            До: разход на газ при фероза

            Засичането е направено през последните 3 месеца. Успях да постигна:
            Градско - 15/100, измиснати около 2000км
            Извънградско - 11/100, изминати около 1000км, средна скорост - 110, максимална - 140.

            Не съм я засичал след последната центровка. Надявам се да падне малко Карбураторна Фероза с газова Ловато и гуми - 195 R15.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: разход на газ при фероза

              При мене нещата стоят така Ферозата е карбуратор гумите са 215/75/15 регенерат 80/20 off/on карам на газ лятно градско 11.5-12 извънградско с преобладаващо планинско по асфалтови пътища 11-13
              в момента градско 14 зимно градско 15-18 offroad 14-18 зависи колко кал има такива са моите наблюдения за бензинов разход не мога да кажа нищо
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #8
                До: разход на газ при фероза

                Аз отдавна не съм се включвал, но това е защото сега подкарах моята мома англичанка, мислех че ми е висок разхода на газ, но като чета сега май съм в нормите, въпреки, че стрелката на водата мноооого рядко се качва до средата и днес мисля да разчекна термостата, щото мисля че е зепецнал на отворено и колата не мое да стопли като хората, а от там и по високия разход- който между другото е 12,5 мешано.Само дето малко не ми е ясно каде е термостата, та ако някой даде жокер...........
                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                Коментар


                • #9
                  До: разход на газ при фероза

                  Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                  Аз отдавна не съм се включвал, но това е защото сега подкарах моята мома англичанка, мислех че ми е висок разхода на газ, но като чета сега май съм в нормите, въпреки, че стрелката на водата мноооого рядко се качва до средата и днес мисля да разчекна термостата, щото мисля че е зепецнал на отворено и колата не мое да стопли като хората, а от там и по високия разход- който между другото е 12,5 мешано.Само дето малко не ми е ясно каде е термостата, та ако някой даде жокер...........
                  Най-добре си свали файла с инструкциите за Фероза, има го тук във форума...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: разход на газ при фероза

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Най-добре си свали файла с инструкциите за Фероза, има го тук във форума...
                    Жоре, опраихме го човека. Всичко му е на шест. Просто има един изпарител в повече, и по-трудно загрява, а термостата си му седи затворен.

                    Ама, ако много иска, качваме я другото лято в планината над Рударци, и термостата ще отвори. Че и виското ще зацепи. Че и стрелката ще се вдигне над средата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: разход на газ при фероза

                      жена ми караше фероза(1.6 16в инжекцион) за около една година и и бях сложил чисто нова конвенционална БРЦ уредба . разхода (главно градско) беше около 12/100 . за сравнение бензин гореше под 9 .
                      Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                      [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                      Коментар


                      • #12
                        До: разход на газ при фероза

                        ха здравейте, писах в моята си тема за проблема с термостаta, днес направих поредното замерване на разхода на газта 12,6 да ви предсравя маршрута си живея в село на 12 км от софия Градец- посока Костинброд, всеки ден пътувам от там до студентски град , минавам през цяла София в часовете ПИК, така че това е хвалба се оказа, само че мили хора аз на тая джипка с очите си съм виждал разход 9 на 1оо ,само че с газ сипана в Люксенбург и изразходвана по немски магистрали, познайте от три пъти какво ни сипват тука. В последно време си мисля че май по евтино
                        е ни излиза да ходиме да си сипваме от там! А иначе днес си смених кабелите и свещите, че мойта мома се оказа че си е с оригиналните от завода и пукше и прекъсваше като дива , така , че сега трябва следващият път като сипвам да е паднал разхода на 6/100
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #13
                          До: разход на газ при фероза

                          Я не и сипвай хич. С новите кабели може и без нищо да върви.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: разход на газ при фероза

                            Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                            Аз отдавна не съм се включвал, но това е защото сега подкарах моята мома англичанка, мислех че ми е висок разхода на газ, но като чета сега май съм в нормите, въпреки, че стрелката на водата мноооого рядко се качва до средата и днес мисля да разчекна термостата, щото мисля че е зепецнал на отворено и колата не мое да стопли като хората, а от там и по високия разход- който между другото е 12,5 мешано.Само дето малко не ми е ясно каде е термостата, та ако някой даде жокер...........
                            Като застанеш към мотора има един маркур на радиатора твое ляво който идва от двигателя и на мястото където излиза от главата на мотора има едно уширение...точно там стои термостата.Проблема е после в обезвъздушаването-доста е сложно.Има едни тръбички нависоко които трябва да обезвъздушиш.Има голяма разлика при инжекциони и карбуратори/моята е карбуратор 95 год.изпълнение Азия/
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: разход на газ при фероза

                              Последни замервания от събота:

                              Градско - 13.9/100
                              Извънградско - 10/100
                              Offroad - 30/100
                              Горското е засечено при преход около 25 км в гората, 15 от които на първа и втора бавни + доста буксуване.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X