Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разход на газ при фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: разход на газ при фероза

    Нещо нормално е Ферозката да гори повечко при по висока скорост. Все пак е джипка, а не лек автомобил и предавателното число в трансмисията е съвсем друго. Например На пета предавка с 3000 об. километража дори няма 90 км., тоес един лек автомобил при тези условия движи с 120кмІч (разхода му се увеличава от нармалния с 30% ), та разхода на Ферито си е доста приемлив.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

    Коментар


    • #47
      От: До: разход на газ при фероза

      Моята с гуми Кобра Трак 195/80/15 смесено харчи 15/100

      Коментар


      • #48
        От: До: разход на газ при фероза

        Първоначално публикуван от yanikus Преглед на мнение
        Моята с гуми Кобра Трак 195/80/15 смесено харчи 15/100
        С каква газова си? Питам защото се замислям като че ли и аз да премина на газ.

        Коментар


        • #49
          От: разход на газ при фероза

          С газов инжекцион съм и разхода ми е 8-9 л. извънградско с гуми за хасвалт с откачен ъглов датчик на клапата и неработещ температурен за допълнителен въздух при загрял двигател ( изчисленията са ми на основа Варна-Добрич-Силистра-Русе и обратно малко над 600 км. от няма и една седмица).За градО незная колко харчи (грубо 11-13) защото там има една променлива (време за прибиране от работа по маршрут 12 км. от 15 до 55 мин.) която зависи от това колко извънземни са решили да се разOдят с колите си в пиковите часове,за горЪта - без коментар,там зависи от магарето в края на колоната от коне. Рекорда ми е 65 км. с 30 литра и после ме караха да ходя по вестници от входната врата до банята щото не бях много кален.

          penchopp от както съм я сложил стана 2 години и малко и съм ходил 1 път в сервиза да ми дигнат малко температурата на която да прехвърля бензин-газ, че като паднат температурите под нулата започва да кашля от течната газ.
          В инструкцията ми пише ,че не е желателно да се пали на газ -Що ли ??? Никои не беше обяснил и пробвах ...няма и две минути след пробата една патрулка със сичките и салтанати кацна ...след още 5-10 чувах разговорна реч... и после що писане беше(като се сетя и ме заболява отново ръката) докато обясня в полицията с ко съм гърмял в гаража в два часа през ноща бая зор видях , а дреболиите на гърнето се виждаха по-добре от напречен разрез
          >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
          Защото така ми харесва...
          Телефон: НЯМАМ
          Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

          Коментар


          • #50
            От: разход на газ при фероза

            Внимавайте с газта че преди две години на старата ми кола когато измих двигателя при опити да запаля се случи товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0385.jpg
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:5425513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0386.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5425514Така гръмна че бронята се откъсна от купето.И когато пушех ми грамна запалката в колата в горещините когато се качих,аз ли съм нещастник незнам,вече съм на дизел от година.
            Terrano 2 2,7td 1994
            Keeway atv 100

            Коментар


            • #51
              От: разход на газ при фероза

              Купувам си флакон за пълнене на запалки. Взимам го в найлонова торбичка и го слагам на задната седалка в колата. Паркирам пред един блок и гледам да е на сянка, че уж за 10 минути да не ми се стопли колата. Да, ама се връщам след 3 часа. Колата отдавна е на слънце. Качваме се трима души, на задната седалка се качва една какичка. След 2-3 минути нещо гърми. Колата се изпълва с летящи късчета от торбичката с размер на рибешки люспи. Какичката има синина на задника от пластмасовата тапа. Тръгва да слиза в движение. След 2-3 минути почваме да чуваме. И това е без възпламеняване!!! Гърмежа е само от освобождаване на налягане.

              Един бензинджия ми разправяше: Зарежда Жигула с двама души вътре. Плащат и тръгват. Единия пали цигара. Вътре гърми! Предното стъкло излиза от уплътнението. Не знае дали е останало здраво или не. Момците си тръгнали, нямало им нищо.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #52
                От: разход на газ при фероза

                Е в крайна сметка ....по - добре ли е да сложа газов инжекцион на Ферозката ( пълна инжекция 1993г. сега е с обикновено газово) или да си оставя обикновеното газово. Колата я карам основно за лов ( релевантно е на офроуд ) но съм я засякъл ...смесено ( градско/извънградско) 15/100> а в гората - 20 /100 ....?
                да го бъде или да не го бъде!........ Те това е въпроса

                Коментар


                • #53
                  От: разход на газ при фероза

                  Моето мнение е че ако ти върви добре с тази газова (не придръпва, гасне или прави други магарии) няма смисъл да я сменяш.Предвид факта че я караш основно за лов, а не като ежедневна(поне така те разбрах) поне според мен е не нужно да набуташ един куп пари, за да ти падне малко разхода. Аз лично на Ферозата нямам газ, но на ежедневната кола (Рено Еспейс 2.2 пълна инжекция), съм с обикновена газова и не мисля да я сменявам.
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #54
                    От: разход на газ при фероза

                    Газовите уредби, били те обикновени, придърпват и гаснат, поради некадърен монтаж и настройка.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      От: разход на газ при фероза

                      Е ням=а ли да падне драстично разхода....примерно да падне на 10/100 смесено , а в гората да стане 15/100...защото ако това се получи...аз ще съм доволен...още повече , че сега ме дразни факта, че понякога на свободна ми държи 1300 - 1400 оборота ....а не 1000 както си е ...С газовия инжекцион това няма ли да се оправи ....??

                      Коментар


                      • #56
                        От: разход на газ при фероза

                        Специално оборотите ще се оправят и на обикновена газова но ако я настрои някой който разбира.

                        Коментар


                        • #57
                          От: разход на газ при фероза

                          Вместо да даваш сума ти парички за инжекцион,оди дай 15 лева да ти я настроят на елкон /в комлука имаше някъде/.Разход от около 12л газ извънградско,15 градско и 20 на двойно за мен са напълно в норма.Друг е въпроса,че нито бензина ни е бензин,нито газта ти я пълнят еднакво навсякъде,затова един път горим 10/100 друг път 15.Имал съм случай в 30литрова бутилка на колонката в един ЛУКОЙЛ показа че съм заредил 32л.пълно с фокусници.

                          Коментар


                          • #58
                            От: разход на газ при фероза

                            За вместимостта много важно е да се гледа налягането на колонката от която зареждаш.И на мен ми се е случвало на Лукойл да ме заредят учудващо много, чак се бях притеснил защо колата е изяла толкова газ за никакви километри от последното зареждане(бутилката по мой сметки беше до половината, но събра доста повече от предвиденото).
                            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                            Коментар


                            • #59
                              От: разход на газ при фероза

                              ха ха, това с флакона ми хареса. на мен ми е експолоадирал в колата флакон с аерозолна оръжейна смазка. За щастие не бях в нея. Познай къде имаше смазка след това и как се чисти.

                              Коментар


                              • #60
                                От: разход на газ при фероза

                                Здравеите,сложих газов инжекцион Ланди и съм минал 100км от които 50 градско 50 изван даде разход 12.5 л. Нормално ли е ако не да ходя да я настоиват допалнително.Повече от 100 не съм карал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X