Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разход на газ при фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: разход на газ при фероза

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Е дойдохме си на приказката-колите трябва да се карат със предписаните от производителя гуми.
    Защо?

    Дай да излезем в гората, ти с предписаните, а аз с непредписаните, и да видим кой ще остане в някой трап пръв.

    Слагането на определена гума е с някаква цел, винаги. Е, та аз твърдя че размера гуми за фероза е 235/75/15, според целите за които аз я ползвам, а именно - в гората. А там не ми трябва да вдига 150, нито ми трябва пъргавина при изпреварване.

    ПП: Може да поспорим и за друго - че трябва да се кара с предписаното от производителя гориво, ама нейсе. Аз си я карам с предписаното, а ТИ защо не я караш с предписаното?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: разход на газ при фероза

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Защо?

      Дай да излезем в гората, ти с предписаните, а аз с непредписаните, и да видим кой ще остане в някой трап пръв.

      Слагането на определена гума е с някаква цел, винаги. Е, та аз твърдя че размера гуми за фероза е 235/75/15, според целите за които аз я ползвам, а именно - в гората. А там не ми трябва да вдига 150, нито ми трябва пъргавина при изпреварване.

      ПП: Може да поспорим и за друго - че трябва да се кара с предписаното от производителя гориво, ама нейсе. Аз си я карам с предписаното, а ТИ защо не я караш с предписаното?
      Спарки,нямам нищо напротив ,но много са ни далече горите една от друга(остава въпроса дали е интересно да борим две Ферози,щото аз моята я боря с по-големи прехвалени марки и то с успех).По отношение на горивото си прав и това е моето мнение,но пуста беднотия.Иначе съм имал 4 газови коли(1 Уаз 452,Лада Нива,Лада 1600,Москвич2140) и трябва да кажа,че винаги са вървяли по -добре на газ,нищо че производителя има друго предписание.Но това може би се дължи на бензините,на морално остарели карбуратори.Но общо взето тия бомби дето ни заемат багажниците не са за предпочитане,но пак по-добре от метановите уредби.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #33
        До: разход на газ при фероза

        За гората ще се взимат горски гуми -МТ 235/75/15.Най-доброто без рязане за Ферозата.
        Обаче аз друга кола нямам и не мога да преглътна дискомфорта и повишения разход при всекидневно каране.

        Коментар


        • #34
          До: разход на газ при фероза

          Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
          За гората ще се взимат горски гуми -МТ 235/75/15.Най-доброто без рязане за Ферозата.
          Обаче аз друга кола нямам и не мога да преглътна дискомфорта и повишения разход при всекидневно каране.
          Това имах в предвид и аз. За всеки е различно. В случая няма технически пречки както за каране с големи гуми, така и за каране на газ. Всеки си преценява за себе си кое е приемливо за него.

          Идеалния вариант според мен например е неголяма джипка с модерен дизелов двигател. Хем сравнително нисък разход, хем свободата да сложиш достатъчно големи гуми и за в гората. Да живее TOYOTA 90.

          ...само дето струва като минумум колкото 4 ферози. Поддръжката и е пак толкова.

          Пълното щастие пак не намерихме.

          ПП: За ферозата имам 2 комплекта гуми. Кални 225/75/15 и АТ-та 195/80/15. И това е решение. Един лесен крик и един гайковерт на батерии за да си спестиш хамалогията по сменянето максимално, и си вътре с минимално разходи.

          ...това ако имаш къде да държиш удобно другите гуми с джанти, демек, иска си гараж. А ние масово сме се набутали по едни бетонени кутийки и се радваме ако изобщо намерим място, където да си паркираме возилата. Идилийка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: разход на газ при фероза

            По отношение на новите модерни дизели,да не се изтълкува назадничаво,но собствениците им не са очаровани:шумни,капризни,труден и скъп ремонт при пренебрежимо по-малък разход.Визирам новите дизели на МБ от 1994 год насетне.Дизела на МБ дотогава 2,5 мотора е вечен,с огромен ресурс и сравнително икономичен за класа си.Аз карам МБ124 2,0 дизел,сложих 5-степенна кутия.Рузултата 5,5 /100 дизел,пали при -20 и вдига 180.Имам приятел с една С180...косата му побеля.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              До: разход на газ при фероза

              Това чудо гори неоправдано много за количка от лунапарк.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                До: разход на газ при фероза

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                По отношение на новите модерни дизели,да не се изтълкува назадничаво,но собствениците им не са очаровани:шумни,капризни,труден и скъп ремонт при пренебрежимо по-малък разход.Визирам новите дизели на МБ от 1994 год насетне.Дизела на МБ дотогава 2,5 мотора е вечен,с огромен ресурс и сравнително икономичен за класа си.Аз карам МБ124 2,0 дизел,сложих 5-степенна кутия.Рузултата 5,5 /100 дизел,пали при -20 и вдига 180.Имам приятел с една С180...косата му побеля.
                Пренебрежимо спрямо какво? Да сравним например 1KZ-T и D4D на TOYOTA. Е втория е с около 40 кончета повече, и при еднакво каране с другия харча пада с до 2 литра. Друг е въпроса че имайки повече кончета под капака започваш да натискаш повече, и разхода - пак толкова, само дето върви доста повече.

                Визирам двигатели на джипки. Например тераното ми харчи 10-11 по магистрала със 140 и кални гуми. С нормални гуми харчи 8-9, но се и движа малко по-бавно - с около 125-130. Ако се сложи бензинов двигател със същите параметри, същото ще харчи като змей. Ще трябва да е около 3 литров инжекцион, за да докара вървежа. Обаче разхода ще скокне минимум с 2-3 литра нагоре, за същото каране.

                Тоя двигател ако се сложи на кола ще харчи сигурно 5-6-7 и ще върви като фурия. Просто при джипките, благодарение на аеродинамика като на кибритена кутия, от 80-100км/ч нагоре разхода започва силно да се вдига, и иначе мощния за теглото двигател започва да умалява. Поради тая причина практически няма джипка, сравнима с читава кола, като икономия, при еднакви други условия - например тегло.

                А че са шумни - нямам впечатления точно Common-rail двигателите да са шумни, или поне са доста по-безшумни от предишните, особено мерцедесовите с директно впръскване. Е, сравнени с бензинов са относително по-шумни. Само дето в дизеловото ми терано шумовете при движение са значително по-ниски от шумовете във ферозата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: разход на газ при фероза

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Това чудо гори неоправдано много за количка от лунапарк.
                  В момента ми дава разход 12 газ в града. Какво да ти кажа повече.....свещи на 40 000, въздушният филтър е на над 20к.......
                  Като не бях "у джаза" с финансиите и си сменях консумативите редовно, бях с 10,5 градско и 9 извънградско. На бензин не знам, не съм я карал никога повече от 5-6км. Мисля, че и липсата на хъбове оказва влияние върху разхода.
                  А размера е проблем само за багажа, тук спор няма. И не става за спане/е..не. Аз съм напълно доволен от колата, дотук не ме е зарязвала никъде и сериозни ремонти не съм правил.....като се за мисля и несериозните не са много.

                  Коментар


                  • #39
                    До: разход на газ при фероза

                    Разхода ми на газ е около 10л/100км.Никога не съм го засичал точно,но определено съм много доволен от него!Друг е въпроса,че ми гори масалце,но това е друг проблем,който все още се чудя дали да пробвам да го разреша с една смяна на сегменти и гарнитури или да си карам и да доливам по-малко

                    Коментар


                    • #40
                      До: разход на газ при фероза

                      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                      ... размера е проблем само за багажа, тук спор няма. И не става за спане/е..не. Аз съм напълно доволен от колата, дотук не ме е зарязвала никъде и сериозни ремонти не съм правил.....като се за мисля и несериозните не са много.
                      Аз пък "случайно" се оборудвах с още една спалня, която гори малко повече от трипера, който гори колкото фероза - Пахеро2 V6 3000 хавтомат. Засега е на бендзин и гори около 17 градско Пернишкият гений беше натъпкал автомата с.... диференциално масло и се чудеше защо не върви
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: разход на газ при фероза

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Това чудо гори неоправдано много за количка от лунапарк.
                        Поясни се ,че не ти разбрах мисълта,ако обичаш.Вероятно причината е в мен и моля да бъда извинен.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #42
                          До: разход на газ при фероза

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Аз пък "случайно" се оборудвах с още една спалня, която гори малко повече от трипера, който гори колкото фероза - Пахеро2 V6 3000 хавтомат.
                          Гори и колкото фероза, друг път.

                          Жоро-trimata като чуе думата "разход" и пожълтява още преди да е чул останалото.

                          Сложи и едни хубави кални регенерати 33-ки, и пак ще си говорим за разход. Едно че не върви, едно че харчи като за световно.

                          Да ги сравняваме 2-те със заводските им гуми. Иначе няма смисъл. Щото ферозата с нормалните ми гуми при каране по магистрала със 100-120 гореше 8-9. Ще ми се да видя как ще го направиш това с 2 и кусур тона джипка с 3.0V6 двигател.

                          ...ама... къф разход, кви 5 лева. Който иска икономии да си купи една малолитражна дизелова фиестичка и тогава гарантирано ще има икономии. Джипка с висока скорост си харчи. И харчи заради гадната аеродинамика. Даже и новите харчат, макар и не чак толкова.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: разход на газ при фероза

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Гори и колкото фероза, друг път.

                            Жоро-trimata като чуе думата "разход" и пожълтява още преди да е чул останалото.

                            Сложи и едни хубави кални регенерати 33-ки, и пак ще си говорим за разход. Едно че не върви, едно че харчи като за световно.

                            Да ги сравняваме 2-те със заводските им гуми. Иначе няма смисъл. Щото ферозата с нормалните ми гуми при каране по магистрала със 100-120 гореше 8-9. Ще ми се да видя как ще го направиш това с 2 и кусур тона джипка с 3.0V6 двигател.

                            ...ама... къф разход, кви 5 лева. Който иска икономии да си купи една малолитражна дизелова фиестичка и тогава гарантирано ще има икономии. Джипка с висока скорост си харчи. И харчи заради гадната аеродинамика. Даже и новите харчат, макар и не чак толкова.
                            Освен теглото и голямото челно съпротивление къде забравяме усложнената трансмисия:например при нивата маганят 3 диференциала,1 скоростна и една раздатка.Това мисля е доста основателна причина за разход.А пък като падне температурата под 20-познай кога се разбива това масло особено когато се кара на къси разстояния.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #44
                              До: разход на газ при фероза

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Гори и колкото фероза, друг път.

                              Жоро-trimata като чуе думата "разход" и пожълтява още преди да е чул останалото.

                              Сложи и едни хубави кални регенерати 33-ки, и пак ще си говорим за разход. Едно че не върви, едно че харчи като за световно.

                              Да ги сравняваме 2-те със заводските им гуми. Иначе няма смисъл. Щото ферозата с нормалните ми гуми при каране по магистрала със 100-120 гореше 8-9. Ще ми се да видя как ще го направиш това с 2 и кусур тона джипка с 3.0V6 двигател.

                              ...ама... къф разход, кви 5 лева. Който иска икономии да си купи една малолитражна дизелова фиестичка и тогава гарантирано ще има икономии. Джипка с висока скорост си харчи. И харчи заради гадната аеродинамика. Даже и новите харчат, макар и не чак толкова.
                              Спарки, говоря за Трипера с 31-ци, не за Пахерото. А той гори 11,5/100 по магистралата със сичката газ доста претоварен. Питай Станко и другите с които бяхме на Нова година.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                До: разход на газ при фероза

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Визирам двигатели на джипки. Например тераното ми харчи 10-11 по магистрала със 140 и кални гуми. С нормални гуми харчи 8-9, но се и движа малко по-бавно - с около 125-130...

                                А че са шумни - нямам впечатления точно Common-rail двигателите да са шумни, или поне са доста по-безшумни от предишните, особено мерцедесовите с директно впръскване. Е, сравнени с бензинов са относително по-шумни. Само дето в дизеловото ми терано шумовете при движение са значително по-ниски от шумовете във ферозата.
                                Аз карам и ML 270 CDI. Със зимните гуми 285/50/17 гори средно 9/100. На дълъг път 8-9 л. със 120 км/ч. На градско 11-12. Идва ми по евтино от ферозата в момента. А за шума да не говорим. При 120 се чува само съскането на гумите по асфалта. Ама не става да го завра в гората :-)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X