Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Гранд!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си Гранд!

    Здравейте всички!

    Скоро и аз се сдобих с Гранд Чероки Лимитед 5.2 97г. Благодарение на ценните съвети във форума успях да разгадая доста неща, но и доста въпроси се породиха. Както ще разберете по въпросите ми съм доста неопитен и ще съм много благодарен за мнения и разяснение по моите съмнения и колебания .
    1. Смених всички течности (и масла), но ме обзеха съмнения за добавката з а LSD в задния диференциал. Купих си я от Балканстар (според търговеца там не ми е нужна), но не зная дали да я добавя или не. Тъй като нямам закачени идентификационни ламаринки по диференциала и открих само един набит номер на капака 46590-1, който не открих в каталога на Dana публикуван в http://www.jeep.avtograd.ru/axles/Dana44/models.htm. Открих още, че колега в друг форум е публикувал:
    --------------------------
    REAR: D A N A
    46590-1
    98-056

    Metal tag: 52098981
    3-605962-2
    --------------------------
    Въпросът е: имам ли ЛСД / да слагам ли добавката или не?

    2. Следвайки инструкциите за преглед на натрупаните грешки открих грешка "Код 31 ** - Проблема с цепью соленоида очистки емкости системы испарения.", което не мога да си обясня какво точно е.

    3. Открих една липсваща част (съжалявам за качеството на снимките). Остатъците от липсващата част са вход и изход на вакуум. Погледнах в rockauto.com там намирам няколко предполагаеми части - но не мога да преценя коя точно да си поръчам - Vapor Canister (това май са ми го оставили), Vapor Canister Filter - предполагам филтър, Vapor Canister Purge Solenoid (най-добър кандидат - може би и свързан с грешката от т.2, но пък доста подобен на Vapor Canister) и Vapor Canister Purge Valve (също доста подобен на това което имам).

    Предварително благодаря на всички отзовали се.

  • #2
    До: Купих си Гранд!

    Честито колега!
    Добър избор!
    По въпрса за дифа : -повдига се задницата или целия и се завърта едното задно колело. В зависимост от това, дали другото се върти в същта посока или оратно, се разбира дали ти е с ЛСД.
    Ако е с ЛСД - се въртят в една посока . /Ако греша, моля знаещите да ме корегират/.
    По въпроса за липсващите чаркове:- иди и виж при някой колега със същия мотор и ще ти се изясни какво ти липсва.
    Успех!

    П.П Щракни някоя снимчица.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Купих си Гранд!

      Честито и много безаварийни километри.
      [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
      [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

      Коментар


      • #4
        До: Купих си Гранд!

        Честито и от мен,машината е страшна и много да те слуша
        Jeep Grand Cherokee Limited 4.0L 1999г.
        Тодор Събчев

        Коментар


        • #5
          До: Купих си Гранд!

          Честито много и безавариини ....... Я не купувай нищо в превод от руски "проблем във веригата на соленоида (бобината/ ел. магнитен клапан) на системата за очистване на изпаренията от резервуара....." И аз си изхвърлям боклука разделно, но точно твоите бензинови пари надали ще разширят озоновата дупка Еко системите като застареят и правят ядове .....за това масово се махат или се ремонтират по американски с нови от А до Я, ама е скъпо Вероятно там където са липсите е била част от нея
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Купих си Гранд!

            Честита придобивка и много безаварийни км.!!!

            не се сещам какво има там на моя, но все пак е 4л. а гледам сега на диска, че има разлика между 4л. и 5.2


            ако го нямаш, дръпни диска от систематизирана информация.
            впрочем грешка 31 при мен излиза "Проблема в контуре электромагнит продувки угольного адсорбера".

            ето няколко картинки, незнам дали е същото
            Прикачени файлове
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Купих си Гранд!

              Честито и от мен !!!
              Пожелавам ти много да те радва.

              Коментар


              • #8
                До: Купих си Гранд!

                Честито и добре дошъл.Много безаварийни километри.Давай газ и снимки.
                Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                Това е положението.

                Коментар


                • #9
                  До: Купих си Гранд!

                  Благодаря за пожеланията и мненията колеги!
                  Ето 2 телефонни снимки.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купих си Гранд!

                    Първоначално публикуван от JoyNT Преглед на мнение
                    Благодаря за пожеланията и мненията колеги!
                    Ето 2 телефонни снимки.
                    видях га вчера паркиран в Младост 1
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X