Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada Niva - прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Lada Niva - прегряване

    Колега аз имах подобен проблем не с Нива ами с едно Венто.Ако нивата е на газ задалжително провети изпаритела да не са си отишли мембраните.Ако ли не не мога да се сетя за никакав друг проблем.

    Коментар


    • От: Lada Niva - прегряване

      Днес отвинтих една от свещите - тази на трети цилиндър. Ето и снимки. Гледах да ги сравнявам по тази схема, но нека и някой друг да си каже мнението.






      П.П. Натегнах "тунинговия" датчик, но мисля, че отново прокапва съвсем малко. Утре ще пробвам да го натегна още и ако не стане ще търся гарнитура или ще пробвам с предложеното от колегата Bob4o гумено уплътнение.
      Александър

      Коментар


      • От: Lada Niva - прегряване

        Абе на мен, тази свещ ми прилича на "оплакната" от антифриз.Защото, като навлиза в цилиндрите, антивризът вдига температурата на взива и дефакто мие, така да се каже, свещите.Пък незнам дали е така..
        Или да е много бедна сместа..Ноооо.....
        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 15-02-11, 19:35.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Lada Niva - прегряване

          Ами нека и други колеги да кажат. Ако се припокрият мненията ще го мисля. Свещите са на 14 000 км. Двигателя също на толкова от ремонт.
          Последно редактирано от axlastro; 15-02-11, 19:42.
          Александър

          Коментар


          • От: Lada Niva - прегряване

            Останалите със същия цвят ли са?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Lada Niva - прегряване

              Ако караш на газ няма място за притесняване.

              Коментар


              • От: Lada Niva - прегряване

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                Ако караш на газ няма място за притесняване.
                Общо взето на газ свещите изглеждат по-бели,ако всички са такива,газ му е майката!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Lada Niva - прегряване

                  Хубави са свещите.

                  Коментар


                  • От: Lada Niva - прегряване

                    И аз мисля, че са добре (на гледане).
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Lada Niva - прегряване

                      Карам на бензин, газова нямам, трябва ли да се притеснявам?
                      Скоро наливах около 5 литра 100 октанов, но в резервоара имаше поне още толкова обикновен, така че не вярвам да е имало някакво отражение. Иначе си карам с 95 обикновен от Шел. Утре ще развия и останалите свещи и ще ги разгледам/снимам. Някакви съвети за поставянето им обратно, тъй като нямам динамометричен ключ ? Да разменя ли свещите от вътрешните цилиндри с тези от външните?

                      П.П. С това, че са леко бели не означава ли евентуално, че може да ми е бедна сместа?
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Lada Niva - прегряване

                        Завий свещите обратно и не ги мисли повече.

                        Коментар


                        • От: Lada Niva - прегряване

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Карам на бензин, газова нямам, трябва ли да се притеснявам?
                          Скоро наливах около 5 литра 100 октанов, но в резервоара имаше поне още толкова обикновен, така че не вярвам да е имало някакво отражение. Иначе си карам с 95 обикновен от Шел. Утре ще развия и останалите свещи и ще ги разгледам/снимам. Някакви съвети за поставянето им обратно, тъй като нямам динамометричен ключ ? Да разменя ли свещите от вътрешните цилиндри с тези от външните?

                          П.П. С това, че са леко бели не означава ли евентуално, че може да ми е бедна сместа?
                          Означава че тие бедна сместа.интересно мие тоз 100 октанов от къде го сипа.ти ли го прави?

                          Коментар


                          • От: Lada Niva - прегряване

                            Да разбирам, че според теб след като не карам на газ съответното оцветяване на свещта от снимките говори за бедна смес, нали така? Някаква идея на какво може да се дължи - евентуално прекалено да е натегнат малкия винт за регулиране на качеството на сместа или това изобщо няма отношение?

                            П.П. Това за 100 октановия спирам да го приказвам вече.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Lada Niva - прегряване

                              Здравейте, колеги! И аз смятам, че този цвят е от по-бедна смес. Като причини мога да предположа неправилно регулиране на празния ход и евентуално ниско ниво на бензина в поплавъковата камера. По въпроса за положението на свещите - преди време имаше статия за сянката на страничния електрод в горивната камера. Препоръчваше се точно завиване на свещите, за да се избегне тя. Ако ви е интересно ще я потърся. Между другото работата на бедна горивна смес може да е причината за бавното, но настойчиво прегряване на колата.
                              Последно редактирано от коко келеша; 16-02-11, 07:58.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Lada Niva - прегряване

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Здравейте, колеги! И аз смятам, че този цвят е от по-бедна смес. Като причини мога да предположа неправилно регулиране на празния ход и евентуално ниско ниво на бензина в поплавъковата камера. По въпроса за положението на свещите - преди време имаше статия за сянката на страничния електрод в горивната камера. Препоръчваше се точно завиване на свещите, за да се избегне тя. Ако ви е интересно ще я потърся. Между другото работата на бедна горивна смес може да е причината за бавното, но настойчиво прегряване на колата.
                                А може аванса да му е в повечко и от там да грее!
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X