Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada Niva - прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Lada Niva - прегряване

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Утре ще боря коли. Обади се по някое време.
    Може ако не успея да се преборя, но не ти виждам телефона никъде.
    Александър

    Коментар


    • #17
      До: Lada Niva - прегряване

      Относно температурата на изхода на радиатора - вътрешно запушване е възможно , но рядко срещано - би довело до затруднена циркулация на охлаждащата течност . Най - често малка температурна разлика между входа и изхода на радиатора се получава при външно задръстване на радиатора - забит с прах , кал или други разни ...
      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

      Коментар


      • #18
        До: Lada Niva - прегряване

        Провери си също уреда за температурата и температурния датчик
        „глупава глава на краката почивка не дава”

        Коментар


        • #19
          До: Lada Niva - прегряване

          Бре,тая Нива много инат!Колега обади се,ако така усърдно продължава да те тормози.0887641130-Владо.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #20
            До: Lada Niva - прегряване

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Абе направо някаква мистерия е това. Изобщо не знам защо така става.
            Иначе на баира като се кача и няма проблем, катери се зверски и не прегрява.
            Единствено си мисля да не би пак да е дала фира гарнитурата.
            Иначе мога да ти го покажа, много е странно.
            Капачката на радиатора - никой не пише за нея ???
            Не знам на новите ( моята е от старите ) , но капачката е с клапанче с пружинка , което отваря при определена температура . Има и гумичка за уплътняване . Една капачка е 5 лева .
            Смени си я и стига си имал проблеми !
            Дано съм прав ?!

            Коментар


            • #21
              До: Lada Niva - прегряване

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Капачката на радиатора - никой не пише за нея ???
              Не знам на новите ( моята е от старите ) , но капачката е с клапанче с пружинка , което отваря при определена температура . Има и гумичка за уплътняване . Една капачка е 5 лева .
              Смени си я и стига си имал проблеми !
              Дано съм прав ?!
              Не беше ли при определено налягане?
              Николай Папазов

              Коментар


              • #22
                До: Lada Niva - прегряване

                Доколкото разбирам, въпросната пружинка отваря в посока разширителния съд, така ли е? Това ще рече, че се увеличава прекомерно налягането на охлаждащата течност и оттам и нейната температура. Това обяснява и странния теч от входящата тръбичка към парното в купето, за което си мислех, че е виновно кранчето. Това , което е странно обаче, е че маркуча към разширителния съд също е топъл.
                Последно редактирано от axlastro; 04-12-09, 20:52.
                Александър

                Коментар


                • #23
                  До: Lada Niva - прегряване

                  Тази капачка е така измислена, че при повреда се случва да отваря на по-ниско налягане, но не и на по-високо.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Lada Niva - прегряване

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тази капачка е така измислена, че при повреда се случва да отваря на по-ниско налягане, но не и на по-високо.
                    освен да се счупи пружината

                    Коментар


                    • #25
                      До: Lada Niva - прегряване

                      На Жигулаторите понякога се разяжда турбината на водната помпа, особено при употреба на антифриз със спорни качества. Въпреки, че всичко изглежда ОК, и не тече, няма нормална циркулация вследствие на нарушената производителност на помпата. Същият ефект е възможен и при ненормално дебела гарнитура на ВП. Тогава турбината е далече от направляващия апарат на помпата и производителността също е малка.
                      Термостатът при жигулите също е особен. Най-близкият му нормално и безотказно работещ аналог е от Lancia Delta HF.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Lada Niva - прегряване

                        Не ми е много ясно как може да се повреди тази капачка,а и ме съмнява толкова тривиална да е причината. Според мен и да го няма разширителния съд, нивата пак ще се охлажда ако всичко друго е наред. Особено зимата...
                        Аз залагам на термостата, капачката ми е от читав магазин купувана и то сравнително скоро.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          До: Lada Niva - прегряване

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Не ми е много ясно как може да се повреди тази капачка,а и ме съмнява толкова тривиална да е причината. Според мен и да го няма разширителния съд, нивата пак ще се охлажда ако всичко друго е наред. Особено зимата...
                          Аз залагам на термостата, капачката ми е от читав магазин купувана и то сравнително скоро.
                          и аз залагам на термустат

                          Коментар


                          • #28
                            До: Lada Niva - прегряване

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            освен да се счупи пружината
                            и това води до понижено налягане.
                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Не ми е много ясно как може да се повреди тази капачка,а и ме съмнява толкова тривиална да е причината. Според мен и да го няма разширителния съд, нивата пак ще се охлажда ако всичко друго е наред. Особено зимата...
                            Аз залагам на термостата, капачката ми е от читав магазин купувана и то сравнително скоро.
                            Ами сменяй го, лесно е.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Lada Niva - прегряване

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Тази капачка е така измислена, че при повреда се случва да отваря на по-ниско налягане, но не и на по-високо.
                              Достатъчно е да не уплътнява и системата да стои без налягане .
                              И какво правим тогава ....аз смених капачката и вече нямам проблеми .
                              А който е над тривиалните проблеми - моля , да сменя гарнитури , водни помпи , скоро и радиатор .... и какво остана - нова Нива .
                              Извинения за предположението .... но аз тръгвам от тривиалното и .... доста по-късно минавам на тежки повреди и ремонти .
                              Успех колега !
                              Ако ти потрябва добър двигател - има една лада 1600 с идеален двигател .
                              Обаждай се . Има и радиатор .... но от старите модели .
                              Това малко на шега !
                              Успех и дано проблема се реши скоро !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Lada Niva - прегряване

                                Да сменям двигател на 70000 км... Едва ли. Първо сменям капачката, правя две-три кръгчета и после сменям и термостата. Предполагам ще ми се реши проблема. След малко отивам дано са отворили на Симеон.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X