Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГУМИ за офроуд

    Добре де кажете ми за какво стават тези гуми,че да знам.Далеч съм от мисълта,че са за дълбока кал,но ми помогнете да се науча.










  • #2
    За мен тези гуми са си само за асфалта.И ако има някакъв сняг да са ти от полза.Но в никакъв случей за тежък офф-роуд!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #3
      Тия са кажи - речи за нищо. АТ значи All Terrain, демек универсални. Стават да се разхождаш по двора, даже да идеш до някое кафене. По асфалта. А иначе са много хубави, тихи, не друсат, за цивилно използване - отлични гуми.
      За калта ти трябва поне МТ, демек Mud Terrain. Или няква специална злоба с грунтозацепи по една педя. Примерно тракторни, или за малките сонди. Ама тая е друга песен, щото веднага се лишаваш от няколко хилядарки и от спокойствие...) И трябва наистина да знаеш кво искаш, щото в зоната на здрача веднага ти трябват три комплекта различни, с по две резервни.
      Специално тия твойте са меки, и значи имаш шансове да ги използваш. Ама ти трябва компресор, обаче не за 10 лева от бензиностанцията, а поне за 200. За да може да ги дигне обратно като излезеш от калта. Понеже преди да влезеш ще ги испуснеш до 0,7 атм. Да ти е мирна главата.
      Може да се почувстваш щастлив, и ако обичаш готиката. И призраците, нали те си падат да дрънчат с вериги. Ти като по-съвременен е най - хубаво да дрънчиш с вериги тип "клетка", увиват цялата гума като мрежестите чорапогащници. Тогава не ти трябва и да ги испускаш, няма да мислиш за бедлокове и прочие страхотии. Повечето хора не обичат веригите, щото цапали, ама с правилни, става почти квото с правилни зли гуми. Да смениш колелата за мене не е по - чисто. Пък трябва и да ги возиш.
      А иначе, струва ми се че ей сега ще довтасат модераторите, и ще отмъкнат всичко това в нова тема. Щото тая с гумите е една безкрайна ... А бе като парламентарния контрол, всички мънкат, искат някви пари и клетви, а ти хем нищо не им разбираш, хем пак нищо си нямаш(((

      Коментар


      • #4
        Стефане преди се беше казало тук ЧЕ НЯМА УНИВЕРСАЛНИ ГУМИ.Всяка гума си има определено място за употреба в което е найстина добра.И това не е само за джиповете а и за колите.Не може да се кара с всесезонни.Защото нямат качествата на зимните гуми и на летните.За това си има 2 различни вида който се сменят!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #5
          Тая система означения не е по сезонността, а по покритието. Айде, по терена. Производителя казва че са универсални, така е и написано на тях. И вярно, могат от всичко, ама по малко. Ако камиончето ти е единствената кола, точно това и трябва да стои там постоянно, като решиш след работа до вкъщи да се дръпнеш за малко от шосето, щото задръстване, и началника идиот, и жена ти зла, и не щеш да виждаш никого, а все някъде трябва да се намираш...
          Освен тия, трябват още два комплекта - кални и снежни - ледени. Всеки с по две резервни.

          Коментар


          • #6
            Стефане аз мисля че си прав до някаде.
            Защото всяка такава гума както има свойте положителни качества върху асфалт така има и свойте минуси във пресечения терен.Както знаем има различни видове почви.Та искаш да ми кажеш че тази гума е предназначена за всички видове?Че тя може да се изчисти идеално от всякакъв вид почва?Защото аз лично мисля че това е прекалено трудно за постигане.
            А понеже такива гуми са измислени от прекалено много фирми.Моето мнение е че тези гуми служат само най-наложителните места.Тоест кадето черния път е мокар и е възможно джипа да почне да поднася.И дори да поднесе да може набързо да се измъкнеш.
            Защото ако тези гуми бяха толкова добри никой нямаше да купува различни видове гуми за различни терени.В българия още не съм виждал да се практикува много това но по чужбина е широко разпространено.
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан
              ...Освен тия, трябват още два комплекта - кални и снежни - ледени. Всеки с по две резервни.
              Забрави - и за пясък...

              Коментар


              • #8
                )) Че нали написах отгоре

                Коментар


                • #9
                  не са точно за нищо,това че не стават за триал не значи че са боклуци...
                  значи оценени по шестобалната система(2 е най-слабо и 6 е най-добре) на различните терени се държат горе-долу така.
                  Земен път-6
                  сняг-4
                  скали-5
                  кал-4
                  пясък-5
                  асфалт-4
                  а за асфал са НР но за друго нищо не стават.
                  а МТ-то са си най-добри ...на ГУДИЪР става дума.
                  скали и кал-6
                  зелен път и пясък-5
                  снег-4
                  асфалт-3
                  БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                  (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                  Коментар


                  • #10
                    То и пясъците и снеговете са различни, ама общо взето се държат еднакво.

                    Коментар


                    • #11
                      дайте да не се превъзнасяме... пет комплекта гуми - ала-бала... човека няма да се състезава... специално тази зима може спокойно да си кара с тези гуми - нито сняг има, нито кал... Не съм убеден, че там където беше заседнал, щеше да излезе с МТ-гуми... То май беше опрял и на мостовете...

                      Специално за това Терано е абсурд да се сложат "тракторни" гуми! То има доста добри ходови качества и иска гуми, които да може да се карат поне до 160кмч. Тракторните са за 30 или най-много 50кмч...

                      Освен това и самите му калници са доста тесни и не може да се сложат много големи гуми /например 33"/... Виж старото терано е по-податливо на такива "тунинги"...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Избора на гуми следва да е свързан с обичайните пътища, по които се движи автомобила. Т.е. Ако автомобила се движи 80% по нормален път 15% по черен горски и 5% в сложни условия няма никаква идея да се кара с някакви страшилища, които ще дадат аванс само при 5% супер лош път, а през останалото време водача и пътниците ще се чувстват като не успели трактористи.

                        Гумите, които са по-горе са достатъчно добри за една нормална експлоатация и моята препоръка е единствено да добавите към комплектацията на автомобила, Hi-Lift, вериги и лебедка и да се запишете към Мобилната Спасителна Служба...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Г-н,Петров,недейте толкова лесно да каните хора във мобилната помощ.Там наистина трябва да попаднат само опитни хора с добре подготвени машини.А аз не съм от тях за съжаление.Само със желание едва ли става.Придобих що годе някакъв опит от както си купих джип,но нямам самочувствието дори и да си помисля за мобилната.Предложението Ви го приемам като комплимент:-))

                          Коментар


                          • #14
                            Аз лично ако избирам гуми ще гледам следните статистики.
                            1.Да се чисти много добре.
                            2.Да е с подходяща форма на протектора
                            3.Да е от подходящ материял.

                            Мисля че това трябва да са главните условия за подбиране на добра гума.Защото едно от тия неща да липсва тя не може да ти върши добра работа.До сега заради добре подбрани гуми хора са губили първото място на много състезания или пък са затъвали на какви ли не места.
                            Всеки знае че ако една гума не се чисти добре то тя е като обикновенна скапана гума.
                            А пък ако е от неподходящ матерял се пързаля и не върши никаква работа.
                            И последното но не по важност да е с подходящ протектор.Под подходящ мисля да е с добра форма за да може да се вкопава повече и да вади джипа повече.
                            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от dorzi
                              Г-н,Петров,недейте толкова лесно да каните хора във мобилната помощ.Там наистина трябва да попаднат само опитни хора с добре подготвени машини.А аз не съм от тях за съжаление.Само със желание едва ли става.Придобих що годе някакъв опит от както си купих джип,но нямам самочувствието дори и да си помисля за мобилната.Предложението Ви го приемам като комплимент:-))
                              Желанието и постоянството са основата на успеха, а като гледам началото скоро ще ви приветстваме с добре дошъл А иначе покрай вас ми хрумна идеята за "кандидат-член" но пък така ще заприличаме на ЦК на БКП
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X