Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    diavol koleda

    Имам едно питане на което съм убеден че ще получа двустранни отговори но все пак кажете според вас коя гума е по добра за оффроуд камерната или безкамерната до тук колкото хора съм питал все са изказвали мнението че камерната е по добра но съм чувал че и безкамерната също има предимста изкажете мениние защото честно казано незнам къде е истината всъщност то това малко ми се вижда като тясна или широка гума само че за разлика от там къде може да се приеме някакъв ккомпромис тук на дали не съм чувал да има полубезкамерни или полукамерни гуми знам че има многокамерни ма те са за военни машини доколкото съм запознат
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #47
      Re: diavol koleda

      Първоначално публикуван от diavol koleda
      Имам едно питане на което съм убеден че ще получа двустранни отговори но все пак кажете според вас коя гума е по добра за оффроуд камерната или безкамерната до тук колкото хора съм питал все са изказвали мнението че камерната е по добра но съм чувал че и безкамерната също има предимста изкажете мениние защото честно казано незнам къде е истината всъщност то това малко ми се вижда като тясна или широка гума само че за разлика от там къде може да се приеме някакъв ккомпромис тук на дали не съм чувал да има полубезкамерни или полукамерни гуми знам че има многокамерни ма те са за военни машини доколкото съм запознат
      поправете ако греша, но вносните гуми са все безкамерни - само руските са с вътрешна...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        На безкамерните безценното им е че можеш да ги изпускаш без да те е страх че ще превърти на джантата, и ще откъсне вентила.
        А на камерните за да не става тая беля, трябва да залепиш вътрешната за джантата с широка двустранна лепенка, и тогава или сам ще се псуваш като се спука, или в гумаджийницата ще искат да ти я наденат на главата.

        Коментар


        • #49
          Купих си за джипката Michelin Alpine.Страхотни гуми за сняг!Вчера тръгнахме 4 джипа по черни пътища да караме из Стара планина.Само моят издрапа до билото.
          Колкото до спора около камерни и безкамерни гуми,моето мнение е че камерните са по-добре за off road.Есента с висока скорост влязох в канавка едновременно с двете предни гуми.От удара и двете изпуснаха моментално въздуха и се отлепиха от джантите,а имах само една резервна.Голямо помпене и натискане падна
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            Току-що изпробвах тези гуми(от снимката) на дъжд.Говорим за наистина много вода по асфалта.Трябва да ви кажа че се държат перфектно.Нарочно карах "безразсъдно"(не много де) за да ги пробвам.Влизах в буквално реки(на асфалта).Освен че Тераното ми става на подводница:-) въобще не мърда на никъде.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от DJDAVEL
              Първоначално публикуван от VPetrov
              Специализирани гуми:
              Сега Венци можеш ли да намериш снимка на гумите който са на заден план.Защото ми езглеждат мног впечатляващо
              А иначе за тракторните гуми сте прави.
              Някой може ли да искаже мнение за гумите Малатеста?Като модел Кобра и подбните.

              Давеле както писах в предишния си пост Малатеста Кобра е италиански регенерат. Основното им предимство е 4е са доста ефтини! Шарката е дора- с посока на въртене.Малатеста имат освен Кобра мисля още 2-3модела за оф роуд . Да знаеш като дълготраина издражливост не са нищо особено но още веднъж повтарям за цената си вършат перфектна работа. (235/75/15 -120лв, 265/70/15-140лв)

              между другото съм виждал доста колеги да ги карат и на състезания

              Коментар


              • #52
                Търся гуми...

                Нещо над 35" върху 15" или 16" джанта.
                В България за момента не съм открил нещо подобно...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #53
                  За Кобрата

                  Карам на Черокито такива гуми и съм ги тествал на трева- държат се много добре, на кал - супер, особено ако калта е десетина - двадесет см., а отдолу е твърдо, на пресен сняг също са много добри, на утъпкан сняг - горе-долу, на заледен - слаба работа, но рядко има гума, която да ти дава достатъчно сигурност на лед, на асфалт-до към 70 км./ч. са шумни и то доста. Иначе са високи и ако ресорите ти не са първа младост, а колата ти е натоварена - опират. Имам колеги, които ги карат втора- трета зима. Съотношениета между това, което показват и цената, която съм дал, мен лично ме удовлетворява.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: За Кобрата

                    Първоначално публикуван от plpet
                    Карам на Черокито такива гуми и съм ги тествал на трева- държат се много добре, на кал - супер, особено ако калта е десетина - двадесет см., а отдолу е твърдо, на пресен сняг също са много добри, на утъпкан сняг - горе-долу, на заледен - слаба работа, но рядко има гума, която да ти дава достатъчно сигурност на лед, на асфалт-до към 70 км./ч. са шумни и то доста. Иначе са високи и ако ресорите ти не са първа младост, а колата ти е натоварена - опират. Имам колеги, които ги карат втора- трета зима. Съотношениета между това, което показват и цената, която съм дал, мен лично ме удовлетворява.
                    Малатеста Кобра ли?

                    За леда си 100% прав - няма измислени гуми за лед - шипове или вериги... е, в 99% от случаите помага повишеното внимание...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #55
                      Ето някой гуми за кал който ги таркалят в най гадните блата
                      повечето са пробвани в БГ работят доста добре




                      Коментар


                      • #56
                        днес направих 2 теста на моите /Ласса 7.50-16, дирекционни гуми за офроуд - предполагам военна разработка... има снимка в моята галерия, но не знак как да я кача тук.../

                        1. В дълбока кал - полу-наводнено оризище, в което тъста ми беше заседнал с "бъги" ЗиМ350+ремарке около 300кг... Като видял, че не може да излезне вчера, откачил ремаркето и го зарязал на 60-70м навътре в оризището... Валяло е две нощи, а днес цял ден на ситни капчици...
                        Най-критичния момент беше обръщането пред ремаркето /нахвърлях си порядъчно кал отстрани и по тавана.../ - понеже като са жънали ориза са направили отъпкани ивици, на които застанах напряко докато обръщах... както и да е закачих ремаркето и с почти пълна газ на първа успях да издрапам... на места беше доста по-меко и джипа почти спря, но успя да "захапе" и като набра малко скорост излезе...
                        Гумите почти през цялото време бяха затънали до главините, а по предния мост се беше събрало доста слама... След това се върнах пеша да огледам... коловоза беше от 15-20 до над 30см дълбок...
                        Моста на ремаркето почти през цялото време беше опирал и също беше набрал много слама...

                        2. На връщане по тъмно напрвих втория тест - магистралата от Пазарджик до София беше чисто бяла... на две три места настигнах снегорини, зад които се виждаше ивица асфалт... На тръгване по навик изключих предния мост, така че през цялото време карах само на Н2... Поддържах безпроблемно 80-90кмч, само на няколко места се наложи да намаля заради тирове, леки коли /като вали сняг винаги карат на средата и на зигзаг , като никога не следят огледалото за назад / На моменти виелицата беше толкова плътна, че се чуствах като космонавт сред метеоритен дъжд...
                        Разбира се при каране на хлъзгав път, трябва много внимателно да се следи поведението на колата и при съмнение, лекичко да се връща газта. Никакви резки манипулации с волана, газта и спирачката...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          Че включи и предния мост де. Несравнимо по-безопасно е.
                          Джипа - за мирни цели - силно правилно Подсети ме - а така и затриха Велики Преслав(((

                          Коментар


                          • #58
                            Търся гуми

                            ТЪРСЯ ГУМИ
                            Нещо над 35" върху 15" или 16" джанта.
                            В България за момента не съм открил нещо подобно...

                            За Близнака !!!
                            Кажи кой в BG продава INTERCO Super Swamper, B-116 35x14.50-16.5LT и широки джанти - 8-10" за УАЗ или нещо по-голямо

                            На картинка и аз ги гледам и ми текат лигите
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #59
                              ПОНЕДЕЛНИК ВЕЧЕРТА ЩЕ ТИ ДАМ ЦЕНА ЗА ТОЗИ МОДЕЛ

                              НЕ СЪМ СИГУРЕН ОБАЧЕ ДАЛИ С ТАКИВА ГУМИ В ТЕЖКА КАЛ И ОСОБЕНО С 10 ИНЧА ДЖАНТА ЩЕ ОСТАНЕ НЯКВА СИЛА В КОЛАТА АКО НЕ Е ПИПНАТА

                              Коментар


                              • #60
                                Ето един тест на Бриджистон Винтер.Сложих ги предната седмица,но са само за сняг.-4,6MB https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...v/30.01.05.wmv

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X