Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Колега dorzi аз мисля 4е Вранглера АТ за които питаш е добра гума.Моето мнение карай си с нея, но ако искаш за кал вземи си Malatesta Kobra доста са ефтини италиански регенерати и вършат работа(караш в кал екстра и после изхвърляш-те не издаржат много но докато са нови вършат добра работа)

    Коментар


    • #32



      Аз лично за тези гуми мишелин съм чувал много добри отзиви.Че се държат на повечето кални и заснежени терени много добре.Лесно се чистят.Изобщо са били много добри.Обаче това което каза YARO ме накара да се замисля.То повечето гуми за офф-роуд са шумни.Тези който слагат по нивите.Абсолютно сички спорет мен шумят повече от тези за асфалт!
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от DJDAVEL
        ...Аз лично за тези гуми мишелин съм чувал много добри отзиви.Че се държат на повечето кални и заснежени терени много добре.Лесно се чистят.Изобщо са били много добри.Обаче това което каза YARO ме накара да се замисля.То повечето гуми за офф-роуд са шумни.Тези който слагат по нивите.Абсолютно сички спорет мен шумят повече от тези за асфалт!
        Да, на кал са наистина впечатляващи. На по-дълбок, неутъпкан сняг също стават. Но на утъпкан сняг и лед е кофти.. Няма да казвам как веждъж като поднесе тоя рейс (defender 110), после как се изправя.. Иначе, да - чистят се много добре, но и грайферът им (особено като нови) е поне или може би дори над 2см.

        За шумни имам предвид, че на асвалт при скорост 90-130км./ч. са чувствително по-шумни от Good-year-а, за който също писах.

        Но, пък и Goodyear-а си е приличен. На Бистрица, къде стават състезанията, има един прословут (и доста изоран вече ) баир, който се вижда от пътя. Планеристите са на него. Вярно, по-трудно, но все пак и с good-year-а успяхме да го качим, въпреки, че се задръстиха с кал, трева и т.н...

        Има един много готин бял Дифендър, който спира пред офиса на Canadian Technologies (срещу кино Арена). Човека зима-лете си го кара с въпросния Michelin XZL..

        Коментар


        • #34
          моите гуми са същия размер/7.50-16/, но не Мишелин, а два пъти по-евтини... /имам снимка в галерията/ На кал и трева нямат нищо общо с А/Т гумите...
          Не забелязвам съществена разлика в сцеплението на сухо, може би защото едрите блокчета са само отстрани, а по средата има по-ситен зигзагообразен грайфер...
          На мокро са малко по-зле но само в завой /задницата става "палава"/, но за автомобил с такава "динамика" не е голям проблем... На Х5-ца не бих сложил такива гуми...

          Пробвах ги на утъпкан сняг - на Боровец до х-л Ястребец - нямаше и следа от пясък - само утъпкан бял сняг - изкачи без проблем /на "Н2" разбира се/ само след най-острия завой направи една "чупка в кръста" но това беше донякъде умишлено - понастъпих го на излизане от завоя...

          Не знам как е при вас, но аз като сложих по-големите гуми /диаметър 812мм с/у 750мм на Гудиьра 225/75Р16/ имам "антиблокиращи спирачки" - колкото и силно да натискам спирачките, нито едно колело не блокира...Но това може да се дължи и на 4-те нови накладки... като бяха износени и с малките гуми, можех да "изцвиля" на сух асфалт...

          Според мен, с подобни гуми страда основно комфорта /поне при налягане 2.5 на асфалт/ - стабилността в много малка степен...

          Сега засичам разхода /един пълен резервоар/ ...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Има и още един екзотичен метод за "направа" на точната гума с необходимите възможности а именно избира се съответната гума за основа и се нарязва така че да осигури изискванията...

            пример:

            Това е стандарната Я-245 уазовска гума съответно преработена за различни условия...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              Знаете ли къде ги нарязват?

              Коментар


              • #37
                По принцип навсякъде , където продават товарни гуми , но операцията е много трудоемка и скъпа Трудно ще намериш някой , който ще се навие да го направи ... Но нищо не ти пречи да опиташ

                Коментар


                • #38
                  мога ли да попитам ако сложа на нивата тракторни гуми 6.00 16 ще имали проблем те ще се карат само в сняк и кал и то не повече от600 км. на година и няма да вдигам повече от 25 30 км/ч. тези гуми диаметара е по малак от гумите за нива с 18мм.

                  Коментар


                  • #39
                    С тракторните гуми се получават по-големи ударни натоварвания на трансмисията и конкретно раздатъчната кутия - така че карайте внимателно с тях.

                    Голям недостатък на тракторните гуми е слабата им устойчивост на страничен наклон. Друг проблем е невъзможността за по-нормални скорости на път и трагедията на лед...

                    Общо взето в прогресивните джиперски среди напоследък никой не използва тракторни гуми. Най-добре си купете комплект вериги (и за 4-те колела задължително) и си карайте с хубави гуми. С вериги принципно се повишава проходимостта и на кал и на сняг.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      Специализирани гуми:

                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от VPetrov
                        Специализирани гуми:
                        Сега Венци можеш ли да намериш снимка на гумите който са на заден план.Защото ми езглеждат мног впечатляващо
                        А иначе за тракторните гуми сте прави.
                        Някой може ли да искаже мнение за гумите Малатеста?Като модел Кобра и подбните.
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от VPetrov
                          Специализирани гуми:
                          как им е името на този тип гуми /Садо-мазо ли?/

                          А къде поставят шипове ? /има доста модели зимни гуми с отвори за поставяне на шипове, но не знам дали някъде извършват тази услуга.../
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            Шиповете у нас са забранени от края на 70-те...

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от VPetrov
                              Специализирани гуми:

                              тия гуми за катерене по дървета ли са???
                              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от LJ73
                                Първоначално публикуван от VPetrov
                                Специализирани гуми:
                                как им е името на този тип гуми /Садо-мазо ли?/

                                А къде поставят шипове ? /има доста модели зимни гуми с отвори за поставяне на шипове, но не знам дали някъде извършват тази услуга.../
                                Шипове /въпреки че са забранени/ поставяме при нас
                                Слагат се само на чисто нови гуми /не карани/ и цената е 20 лв. на гума

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X