Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Във "Вип-комплекаса" имат на разположение един Глок-33 357 Магнум.
    Можеш да го пробваш. Лично аз съм се спрял на него, поради факта, че е доста малък, но с приличен заряд. А и учудващо, резултатите ми с него, бяха впечатляващо добри, въпреки че, е с малък пълнител. Т.е. малкото ми пръстче не участваше в стрелбата, а висеше във въздуха. Като опция се предлага пълбител с удължение, което коригира този недостатък.

    Коментар


    • #32
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Глок 33 е в калибър .357 Sig, което е различно от предимно револверния .357 магнум:



      .357 магнум







      .357 Sig




      .357 Sig се води малко "по-добър" колкото и относително да е това понятие.

      Във всеки случай, малък полимерен пистолет и силен калибър са некомфортна комбинация, която обаче има известна логика за самозащита.

      .357 Sig се намира трудно в България и на практика го няма на повечето стрелбища.

      Коментар


      • #33
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Мда...като стана въпрос за магнум 357, та сещам докато си прекарвах времето по стрелбищата в пробване на най-различни пистолети, колко добро впечатление ми направи един револвер на Рюгер. Ей този:



        5 заряден, .357 магнум. Тежичък, заряда мощен, но ми беше доста удобен и правех много добри попадения въпреки късата цев. А бях доста резервиран към револверите по принцип Обаче, ей на - докато не пробваш лично, няма как да разбереш за какво става въпрос.



        П.П.
        Само давам пример за това, колко лесно може да ти се промени мнението за нещо.
        Тоя револвер конкретно, изобщо не го знам с каква цев е, колко му е ресурса и т.н.
        Хубав ли е, лош ли е като технология, идея си нямам, но много ми хареса. А пробвах и други револвери, ама тоя ми пасна най-добре.
        Последно редактирано от Lazar; 24-10-08, 11:57. Причина: уточнение

        Коментар


        • #34
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          В Балчик добри приятели донесоха разни железа и се почна едно гледане. Джерихото е страхотно, но на пръв поглед чисто армейско оръжие. Тежко и студено на вид. Бих казал много тежко и обемно за скрито носене. НК ЮЕсПи много добре ми легна в ръката, Глок 19 също. Сега, с оглед на удобството при носене, май ще огледам по-подробно Глок 19 и НК ЮЕсПи компакт. И май на Герена скоро ще се ходи за прострелване, и във Випа за оглед и сверка цени.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            В Балчик добри приятели донесоха разни железа и се почна едно гледане. Джерихото е страхотно, но на пръв поглед чисто армейско оръжие. Тежко и студено на вид. Бих казал много тежко и обемно за скрито носене. НК ЮЕсПи много добре ми легна в ръката, Глок 19 също. Сега, с оглед на удобството при носене, май ще огледам по-подробно Глок 19 и НК ЮЕсПи компакт. И май на Герена скоро ще се ходи за прострелване, и във Випа за оглед и сверка цени.
            H&K (USP) -Universal Service Pistol ставамалко е (тарантурест) и с метални пълнители иначе бива
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #36
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Колеги, днес бях за 5 минут във Випа. Там цената на НК ЮЕспи е 2000 лева и нагоре, а Глок 17 е 1200 лева. Глока на други места съм го виждал и за 1000 лева. Да приемем че и цената на НК също ще е по ниска, но и 1600 лева ми е малко скъпо и май оръжието силно клони да бъде Глок 19. Компактно, с 15 патрона и надеждно на цена около 1000 - 1100 лева.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #37
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Колеги, днес бях за 5 минут във Випа. Там цената на НК ЮЕспи е 2000 лева и нагоре, а Глок 17 е 1200 лева. Глока на други места съм го виждал и за 1000 лева. Да приемем че и цената на НК също ще е по ниска, но и 1600 лева ми е малко скъпо и май оръжието силно клони да бъде Глок 19. Компактно, с 15 патрона и надеждно на цена около 1000 - 1100 лева.
                А добро утро
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #38
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Ако ще бъде "пластмасов" пистолет, Глок 19 е добър избор между цена, надежност, вместимост на пълнителя, поддръжка, производител и т.н. Даваш ли 2000 и повече лева за късо оръжие заложи на Зиг Зауер - метален...
                  Най-важното е пистолета да ти легне на ръка и най-вече на сърце. Ако второто условие е изпълнено на 100% значи всичко е ОК. Успех в избора и да не забравиш да пишеш за крайния резултат.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #39
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Нов избор - Глок 19 или Смит&Уесън МР9 компакт. И двата в калибър 9х19. Това са ми засега фаворитите. Почвам наново да мисля и тествам.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      Злати, другата седмица ще те поканя на едно място където ще можеш лично да провериш всичките си идеи... после ще видим какво ще си измислил...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #41
                        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Злати, другата седмица ще те поканя на едно място където ще можеш лично да провериш всичките си идеи... после ще видим какво ще си измислил...
                        Венци, от сряда да неделя съм в Италия, та ако може да е понеделник или вторник, а? Ще ти звънна.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #42
                          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Както са ти казали колегите Глок 19 е твоя! Още един довод - има всякакви аксесоари за него! А за " мерцедеса" според някои - Зиг Зауер П 226 , забрави - капризен е на боеприпаси, засича !!

                          Коментар


                          • #43
                            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Първоначално публикуван от buinia Преглед на мнение
                            Както са ти казали колегите Глок 19 е твоя! Още един довод - има всякакви аксесоари за него! А за " мерцедеса" според някои - Зиг Зауер П 226 , забрави - капризен е на боеприпаси, засича !!
                            То за Зига и ценат ме отби, пък и размера.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #44
                              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              То за Зига и ценат ме отби, пък и размера.
                              Ако е само до размера може да се избере по-компактния вариант - Зиг Заеур П229, но цената в крайна сметка е решаваща. Аз лично много харесвам този модел и ако сега си купувам пистолет бих се напънал малко с парите...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #45
                                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Първоначално публикуван от buinia Преглед на мнение
                                ...
                                А за " мерцедеса" според някои - Зиг Зауер П 226 , забрави - капризен е на боеприпаси, засича !!

                                Изобщо не мога да се съглася с това твърдение.

                                От близо 5 хиляди изстреляни патрона с моя съм имал две засечки и то по вина на боеприпаса, а не на пистолета.

                                Стрелял съм с всички предлагани марки боеприпаси в калибър 9Х19 в България - от арсеналските до Норма.

                                За сметка на това, често съм бил свидетел как други известни и разпространени марки пистолети са засичали с патрони, с които Зигът не е имал проблем.

                                Оръжието има своите недостатъци, но претенциозността към мунициите не е един от тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X