Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    ...Оръжието има своите недостатъци...
    Тъй като съм слушал само суперлативи за Зиг П226, може ли да кажеш нещо повече по въпроса...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #47
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Недостатъците му са предимно резултат от личните предпочитания на стрелеца - т.е. не са обективно заложени в конструкцията или изпълнението му.

      Не се сещам за конструктивен недостатък, който има влияние върху надеждността на пистолета.

      Често срещана критика за 226 е високият затворен блок, който увеличава разстоянието между линията на прицел и оста на цевта.
      Нарушава се донякъде и баланса на оръжието.
      Този висок блок обаче улеснява издърпването на затвора при зареждане.

      Възвратната пружина има тенденция да се чупи на около 3 хиляди изстрела, но това е нормален ресурс за такъв детайл.

      От спусъкът му наистина има какво още да се желае (дълъг празен и обратен ход), но от това се интересуват предимно състезателите и професионалистите от ведомствата.
      За цивилна употреба е сравним с аналозите на другите конкурентни производители.

      Заводските му мерни прибори тип "черта - точка" не ми допадат, но бързо и лесно могат да бъдат подменени.

      Чукчето и запъвачът не са фрезовани а са изработени чрез медотите на т.нар. "прахова металургия", което за мен ги прави по-неустойчиви.
      От друга страна, почти няма производител на късо оръжие, който да не използва части, изработени по този способ заради ценовата ефективност.

      Има и забележки по черните покрития на по-старите алуминиеви модели - изтриват по-лесно и не са толкова корозоустойчиви като това на Глок, например.

      Пълното разглобяване на оръжието е сравнително трудно - препоръчва се подмяна на някои щифтове при всяко пълно разглобяване.

      Пистолетът е изработен прецизно и с малки допуски между детайлите, което води до висока точност на стрелбата с него.
      Същевременно, за правилното му функциониране е препоръчително да се чисти и смазва след всяка стрелба. Въпреки че това правило важи и за всички останали оръжия, Зиг Зауер изисква малко повече внимание и смазка.

      Изборът на "тунинг" части за Зиг Зауер е значително по-малък отколкото за Глок например.
      Но тази област касае най-вече състезателите по стрелба.

      Пълнителите му са отлично изработени, но струват по 120 лв. за брой.
      И понеже пънителят се счита за консуматив, това вдига общата цена на притежание.
      Същевременно, пружините им омекват за няколко години и трsбва да бъдат подменени, за да се намали риска от засечки.

      Някои хора твърдят, че П226 има характерен и неприятен "S-образен" откат, което аз не намирам за вярно.

      Цената му е висока, но предвид използваните материали и качество на изработка е оправдана за мен.

      В заключение - отлично оръжие, без типични слаби черти, доказало се през годините.

      Коментар


      • #48
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Май има много неща, "които трябва да се сменят" и много "но"-та
        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
        Това е положението.

        Коментар


        • #49
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          Злати стрелял съм с разни зиг, глок, берета, Джерико, HK и какво ли още не. Само ще ти кажа, че всички обсъждани оръжия стрелят перфектно и са точни стига ти са си точен. Спецификациите и характеристиките са си малко "home shopping" работа. Вземи си каквото те кефи, допада и пасва. Всичките са хубави марки. Мен HK USP Compact ме кефи най-много и сам с такъв, но стрелям с удоволствие и с останалите марки

          Коментар


          • #50
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Колеги, има новина - Смит и Уесън Милитъри енд Полис, 9х19! Това ще е оръжието, направо ми легна в ръката и на сърцето. Страхотен баланс, компактен размер и сравнително малко тегло. 17+1 патрона и наличието на разни аксесоари. Средна цена, по-скъп от Глок и по-евтин от НК. Реших вече, само искам да видя и версията компакт, за да реша тя ли ще е, или нормалната.
            Мерси на всички за споделните мнения и опит, бяха ми безкрайно полезни. Ще пиша впечетления след 1-2 месеца, като се сдобия с него.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #51
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Дано да сме били полезни
              Grand Cherokee WJ 4.7 V8
              Това е положението.

              Коментар


              • #52
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                Дано да сме били полезни
                Изключително полезни, за което хиляди пъти благодаря.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #53
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Колеги, може би ще е интересно за Вас, какво и защо харесах в пистолетите след толкова гледане и как ги подредих. Само имайте впредвид, че мнението ми е абсолютно непрофесионално и се базира на четене, опипване и оглеждане на пищовите. Всички са 9х19 калибър и основния ми критерий е бил освен техническите параметри кой от тях най-добре ми ляга в ръката и ми допада "на сърце". И цената донякъде, щото не мога да отделя повече от 1400-1500 лева.
                  На първо място и като бъдеща покупка поставям Смит и Уесън М&Р - идеално ми ляга в ръката, страхотно балансиран като тегло и център на тежестта, много малък откат, 17+1 патрона, много компактни размери и относително приемлива цена. полимерна рама с допълнителни метални усилвания отстрана на затвора.
                  На второ място поставям Зиг Зауер Р2022, това е някаква разновидност на Р226, видях го днес в Митко Джамбазов. Страхотно прецизно на вид балансирано оръжие и отлично ми ляга в ръката. Компактен размер и една идея по-голяма тегло от Смита. С по-височка цена.
                  На трето място Глок17/19. Техническите му предимства няма да изброявам, само ще отбележа по-силния му откат от Смита, но пък и най- достъпната цена. За разлика от Смита, рамата му е изцяло полимерна.
                  На четвърто място е Н&K USP. Като недостатъци му открих по -големия размер и тегло и по-високата цена. Иначе също ми е удобен.
                  На пето място поставям отличния, но много тежък изцяло метален Джерихо. Страхотно, със 17 патрона, но наистина тежко армейско оръжие, неудобно за скрито носене.
                  Тия пищови огледах благодарение на добри приятели и това е чисто дилетанския ми поглед към тях. Да са живи и здрави всички, които ми помогнаха в избора.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #54
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Колеги, може би ще е интересно за Вас, какво и защо харесах в пистолетите след толкова гледане и как ги подредих. Само имайте впредвид, че мнението ми е абсолютно непрофесионално и се базира на четене, опипване и оглеждане на пищовите. Всички са 9х19 калибър и основния ми критерий е бил освен техническите параметри кой от тях най-добре ми ляга в ръката и ми допада "на сърце". И цената донякъде, щото не мога да отделя повече от 1400-1500 лева.
                    На първо място и като бъдеща покупка поставям Смит и Уесън М&Р - идеално ми ляга в ръката, страхотно балансиран като тегло и център на тежестта, много малък откат, 17+1 патрона, много компактни размери и относително приемлива цена. полимерна рама с допълнителни метални усилвания отстрана на затвора.
                    На второ място поставям Зиг Зауер Р2022, това е някаква разновидност на Р226, видях го днес в Митко Джамбазов. Страхотно прецизно на вид балансирано оръжие и отлично ми ляга в ръката. Компактен размер и една идея по-голяма тегло от Смита. С по-височка цена.
                    На трето място Глок17/19. Техническите му предимства няма да изброявам, само ще отбележа по-силния му откат от Смита, но пък и най- достъпната цена. За разлика от Смита, рамата му е изцяло полимерна.
                    На четвърто място е Н&K USP. Като недостатъци му открих по -големия размер и тегло и по-високата цена. Иначе също ми е удобен.
                    На пето място поставям отличния, но много тежък изцяло метален Джерихо. Страхотно, със 17 патрона, но наистина тежко армейско оръжие, неудобно за скрито носене.
                    Тия пищови огледах благодарение на добри приятели и това е чисто дилетанския ми поглед към тях. Да са живи и здрави всички, които ми помогнаха в избора.
                    Това което ми прави впечатление е, че наблягаш на "17+1 патрона", "17 патрона" и т.н. Според много хора пищови с такива вместимости на пълнителите не са подходящи за цивилно носене. Помисли и в тази посока...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #55
                      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                      Това което ми прави впечатление е, че наблягаш на "17+1 патрона", "17 патрона" и т.н. Според много хора пищови с такива вместимости на пълнителите не са подходящи за цивилно носене. Помисли и в тази посока...
                      Какво те смущава в броя на патроните? Теглото ли? Ограничението от 10 патрона за "цивилно носене", беше въведено от Буш-старши за щатите (причина за това станаха, няколкото инцидента с идиоти, които изпозастреляха куп граждани, без видима причина), но в последствие беше отменено. Ако вместимоста на пълнителя е 17, нищо не ти пречи, да си зареждаш само по 6 патрона, примерно... Обратното обаче е невъзможно...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #56
                        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Това което ми прави впечатление е, че наблягаш на "17+1 патрона", "17 патрона" и т.н. Според много хора пищови с такива вместимости на пълнителите не са подходящи за цивилно носене. Помисли и в тази посока...
                        Всички изброени оръжия са поне с 15 патрона. Затова ,като макар и минимално, изтъквам предимството на 2-3 патрона в повече.
                        А и моя избор съм го направил, вече съм на фаза да чакам разрешително за покупка и търча в магазина.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #57
                          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Какво те смущава в броя на патроните? Теглото ли? Ограничението от 10 патрона за "цивилно носене", беше въведено от Буш-старши за щатите (причина за това станаха, няколкото инцидента с идиоти, които изпозастреляха куп граждани, без видима причина), но в последствие беше отменено. Ако вместимоста на пълнителя е 17, нищо не ти пречи, да си зареждаш само по 6 патрона, примерно... Обратното обаче е невъзможно...
                          Да, мислех си за теглото и размерите. Да не почне след това да преседява по-дълго вкъщи в касата...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #58
                            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Всички изброени оръжия са поне с 15 патрона. Затова ,като макар и минимално, изтъквам предимството на 2-3 патрона в повече.
                            А и моя избор съм го направил, вече съм на фаза да чакам разрешително за покупка и търча в магазина.
                            Между другото има едно правило, според което пълнителя трябва да се зарежда с един патрон по-малко от пълния му капацитет. Или ако пълнителя е за 15, трябва да се зареждат 14 патрона за да се щади пружината...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #59
                              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              ... Според много хора пищови с такива вместимости на пълнителите не са подходящи за цивилно носене. Помисли и в тази посока...
                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Между другото има едно правило, според което пълнителя трябва да се зарежда с един патрон по-малко от пълния му капацитет. Или ако пълнителя е за 15, трябва да се зареждат 14 патрона за да се щади пружината...
                              Твърденията, които съм почервенил, за мен са безпочвени, от сорта ЕЖК (една жена каза). Двата пълнитела на Джерикото ми са 16 зарядни, но си ги нося с по 17... и така, вече 4-5 години. Та за какво е това правило и чие е?

                              П.П. Точно заради подобни изказвания, Венци (rumaneza77), спря да пише във форума...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #60
                                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Ако исках плякало за скрито носене, щях да си купя Валтер ППК или Р22. Ама аз искам сериозно оръжие със добър боекомплект и сериозна възпираща мощ, да не се налага дано. Та затова от сериозни оръжия гледам да избера по-компактно и по-харесващо се на моята персона.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X