Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Колеги, предстои ми покупка на пищов. Твърдо съм решил, че ще е пистолет с поне 15 заряден пълнител, сравнително компактен размер и цена до около 1000 лева. Нямам опит с късото оръжие. Четох и тук, и въобще, доста за Глок 17 и той определено е един от моите фаворити. От друга страна от хора с опит чух и страхотни неща за Джерихо. Та молбата ми е който има личен опит, да сподели малко от тайните и на 2-та пистолета. Или да ми предложи нещо съпоставимо с тях( само да не е Берета 92). Благодаря предварително.
    за съжаление хубавите пистолети Ждерико вече се казват Десат Игъл и са направени от полимер (пласмаса) , а старите наистина са много добри като изключиме голямото тегло 1 килограм с празен пълнител, а иначе аз съм на мнение че колите са само Мерцедес а пистолетите са само Зиг Зауер

    Коментар


    • #77
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Засега съм се спрял на новия Смит Милитъри енд Полис, но нещо и НК Р30 ме заинтригува тия дни.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #78
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Първоначално публикуван от voikoj70 Преглед на мнение
        за съжаление хубавите пистолети Ждерико вече се казват Десат Игъл и са направени от полимер (пласмаса) , а старите наистина са много добри като изключиме голямото тегло 1 килограм с празен пълнител, а иначе аз съм на мнение че колите са само Мерцедес а пистолетите са само Зиг Зауер
        По-голяма малоумщина не бях чел скоро!

        1во... има и Джерико и Desert Eagle и 2те имена са си нещо съвсем отделно, за да твърдиш подобни простотии.
        2то... никога не е произвеждан Джерико от полимерна сплав, за Desert Eagle пък да не говорим!
        3то... 1кг и над 1кг е съвсем нормално тегло за един читав и елитен пищов така, че не е никак много.
        4то... Desert Eagle тежи кажи - речи 2.5кг!
        5то... поредната простотия за Мецедес и SIG даже не смятам да коментирам, че свят ще ти се завие.

        Коментар


        • #79
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          от всичките изброени шитни по-горе единствено внимание си заслужава глогинката. ..... и да ме извинявате за мерцедеса на пищовите, но аз бих си заменил шадоучето единствено за тс а не за зиг .

          Коментар


          • #80
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Уважаеми колеги, моля ви когато пишете да се аргументирате ясно точно и по същество... Мнения като горното са чист спам и не носят никаква информация на никого.. Оттук насетне ще бъдат изтривани с всички произтичащи от това последствия...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #81
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Уважаеми колеги, моля ви когато пишете да се аргументирате ясно точно и по същество... Мнения като горното са чист спам и не носят никаква информация на никого.. Оттук насетне ще бъдат изтривани с всички произтичащи от това последствия...
              Колегата ясно и точно каза какво би предпочел от изброеното и запитването на човека пуснал темата

              Също така опомена личния си избор и притежание -> CZ SP01 Shadow
              Както и това, че единствения друг пищов с който би заменил притежавания от него пищов би бил -> CZ 75 Tactical Sport а не каквото и да е от до тук изброените в темата пушкала

              По-кратко, ясно и аргументирано от това... не виждам как би могло да бъде

              Коментар


              • #82
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                златев, виждаш ми се нахитрял човек. погледни какви пистолети се ползват в динамичната стрелба защото там натоварванията на оръжието са много големи и ако има издънки лъсват моментално. при избора си гледай и как е поддръжката на оръжието, сиреч резервни части, цени за тях и т.н. пистолет който се ползва интензивно рано или късно ще се обади за смяна на някой чаркол. ориентирай се към масов боеприпас, напр. 9х19. най масово за динамична стрелба в различните дивизии се използват глогове и марки пистолети на базата на чз75, както и пистолети система 1911. ето ти линкове да поразгледаш. ако ти треба друго питане мятай на лични. ако желанието е да е пистолет които да не е изцяло метален, единствено си заслужава глог-а
                сайта на глог http://www.glock.com/english/index_pistols.htm
                препоръчвам ти стандартния глог 17 или варианта му с компенсатор (17С). ако искаш дълга цев може и 34-ка но за носене ще ти е зор
                сайта на чз http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1&ids=3&lang=en
                каквото си избереш от 75-та серия. в стандартните модели аз съм за SP-01. ако искаш нещо по голямо като цев виж раздела competition, модела е 75 TS, но за носене е тегав. всички от 75-та серия са метални, с изключение на фантом-а
                сайта на танфоглио http://www.tanfoglio.it/tanfoglio.php?lingua=uk
                мене всичките в раздела sport and competition ми харесват, но за носене се ориентирай към моделите на които пише limited или stock. ПВЦ-тата от полицейската серия не ги гледай
                сайта на сфинкс http://www.sphinx-systems.ch/en/3000std_std.html
                ...за тях казват че са чз-тата с най малки допуски в производството.
                сайта на пара орднанс (1911) http://www.paraord.com/new/index.php
                всичко което е с Hi-cap абревиатура е хубаво, но класическия калибър при тези оръжия е .45 ACP. има няколко модела в .40S&W - те по се ядват
                надявам се да съм помогнал и на останалите които мислят да си закупуват пистолети, като не искам да ги ангажирам по никакъв начин с личните си предпочитания за посочените по-горе марки и модели пистолети. петров на теб се надявам също да ти е светнало ... ма ти сериозно ли не можа да вдянеш какво написах - я мариянчо как бързо се ориентира
                Последно редактирано от DeSiMiL; 29-01-09, 10:04.

                Коментар


                • #83
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Дотук това което сте написали е един списък на предпочитаните от вас оръжия. Никъде не видях каквато и да е аргументация за техни възможни реални или не преимущества... Това че вие смятате нещо, в никакъв случай не го прави нито аксиома, нито му дава каквото и да е предимство... Точно изброените от вас оръжия биха били на последно място в моят списък например... Но аз не ангажирам никого с моето категорично мнение по този въпрос

                  Въобще свикнете че тук се пише по същество с аргументи, а собствените си предпочитания можете да ги изявявате но без да правите от тях закон...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #84
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Дотук това което сте написали е един списък на предпочитаните от вас оръжия. Никъде не видях каквато и да е аргументация за техни възможни реални или не преимущества... Това че вие смятате нещо, в никакъв случай не го прави нито аксиома, нито му дава каквото и да е предимство... Точно изброените от вас оръжия биха били на последно място в моят списък например... Но аз не ангажирам никого с моето категорично мнение по този въпрос

                    Въобще свикнете че тук се пише по същество с аргументи, а собствените си предпочитания можете да ги изявявате но без да правите от тях закон...
                    Именно за това отворихме нова секция във форума! За да не флуудим чуждите теми на хорицата, както в случея правим тук, и за да поясняваме с какво изброените от нас пищови превъзхождат всичко останало на пазара. Аз лично пиша там и не смятам да аргументирам нищо тук.

                    Коментар


                    • #85
                      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      Темата която уважаемия ни колега Злати Златев (не хорицата) е отворил е дискусия по конкретни негови критерии... Точно в неговите критерии посочените по-горе оръжия въобще не се вписват... а и Злати междувременно добре си изясни какво му трябва... Колкото до откриването на нарочни теми за конкретни оръжия приветствам... Само не забравяйте че оръжие което да превъзхожда всички други няма и скоро няма да има... Затова и пазара е толкова голям, затова и има толкова модели... колкото хора, толкова предпочитания, изисквания и виждания...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        Напротив Определени марки и модели са се наложили над останалите като качество, данни и възможности.
                        Това е факт при всеки един продукт ( не говоря просто за оръжие )
                        Така, че определено, когато един запознат с оръжията и стрелбата човек отиде да си избира нещо тои предварително си е отсял именно наложилите се марки и модели и от там нататък започва да тества какво би легнало най-добре в собствените му ръце.

                        И пак ще подчертая... говоря за професионални стрелци и наистина хора, които са в час, а не за " поредния човечец " тръгнал да си взима пищов поради " някаква си " причина...
                        И повярвай ми... в БГ 99.9% от хората работещи из службите са адски куци и боси със съвсем леки изключения... и ни най-малко си нямат и представа кое оръжие бива и кое не, а би трябвало да са и да се интересуват именно те... Същото се отнася и за цивилните граждани притежаваши оръжие... 99.9% си знаят 2-3 известни и заучени марки и до там...

                        Относно колегата Злати Златев... мен, ако питаш именно посочените от Дес по-горе пищови се вписват в неговата тема и критерии, поради простата причина, че са именно със спортна ориентация ( но стават и за служебни, и за ежедневно носене много от тях ) и търпят всевъзможен тунинг, издевателства и прочие

                        Коментар


                        • #87
                          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Уважаеми колега, няма подобно нещо... това което твърдите е само от ваша гледна точка... Няма марки които да превъзхождат във всичко останалите... нито при оръжията, нито при "джипките" нито в каквото и да е друго от нашето битие... Конкретно като имате път към София звъннете ако можем да се стиковаме ще ви заведа на стрелбището и ще ви покажа как това което твърдите за конкретен човек и конкретни условия е дълбоко невярно... Бъдете по-толерантни към другите и ще се учудите колко неща не знаете... За това че по службите 99% са некадърни сте прав... то навсякъде е така... но има и един процент който не е...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #88
                            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                            По-голяма малоумщина не бях чел скоро!

                            1во... има и Джерико и Desert Eagle и 2те имена са си нещо съвсем отделно, за да твърдиш подобни простотии.
                            2то... никога не е произвеждан Джерико от полимерна сплав, за Desert Eagle пък да не говорим!
                            3то... 1кг и над 1кг е съвсем нормално тегло за един читав и елитен пищов така, че не е никак много.
                            4то... Desert Eagle тежи кажи - речи 2.5кг!
                            5то... поредната простотия за Мецедес и SIG даже не смятам да коментирам, че свят ще ти се завие.
                            Много смешно изглеждат хора които незнаят но спорят и си държат на грешното мнение. Всички нови Джерико са от полимер и са с тегло 830 грама ето за неверниците да се убедят http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Колеги, виждам, че пуснатат от мен тема все още привлича професионален интерес, за което и благодаря. И по горе писах, освен качествата на оръжието, имам още 2 важни фактора - дали ще ми легне в ръката и на сърце и донякъде цената. След много консултации, размятане на пищови и разговори с хора, на които може да се има доверие, съм се спрял на Смит енд Уесън МР, най-вече защото ми легна на ръка и сърце. За динамичината или друг тип спортна стрелба сигурно не е подходящ, но аз буквално го взимам за самоохрана, а не за спортни постижения. Мисля да изстрелвам поне по 50 патрона на месец с идеята да си поддържам формата, а не да гоня резултат. Имайте впредвид, че това ще ми е първото късо оръжие и тепърва ще се уча на него. Мислих за ЧЗ или Глок, но поради ред причини, споменати по-горе, се спрях на това оръжие и вече решението ми е финално.
                              Блаагодаря на колегите за съветите. Имам и едно предложение, пуснете тук една тема за т.нар динамична стрелба и ползваните при нея стандартни и модифицирани пистолети. Това ще е доста интересно, разказано от първо лице, единствено число от хора, които го правят и са наясно.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #90
                                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Злати, точно това оръжие е избор на хора дето работа им е много близко до динамичната стрелба само че е по-истинска... тъй че не се безпокой, става и то идеално... Ще те поканя на съответните демонстрации...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X